Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 17.01.2023

Oyun tarihi boyunca gerçekten çok kötü yorum ve puan alan oyunları gördük. Dahası, bu oyunlar cidden berbattı. Yani, aşırı fazla eksikleri olması, büyük can sıkıcı bir durumdu. Zira, tam olarak bu yüzden de kötü yorum aldılar. Şimdi, sizler için kötü yorum alan oyunlar ile ilgili olarak kötü puan alan 10 oyun seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi önce listeledik. Sonuçta, hep yaptığımız şey bu. Ardından ise, sizler için listelediğimiz bu oyunları açıkladık. Şimdi, sizleri bu oyunların listesi ile baş başa bırakalım. Ardından da, bu oyunları açıklayacağız.

Kötü puan alan 10 oyun

  1. E.T. the Extra-Terrestrial
  2. Superman 64 (1999)
  3. Big Rigs: Over the Road Racing (2003)
  4. Ride to Hell: Retribution (2013)
  5. Aliens: Colonial Marines (2013)
  6. Daikatana (2000)
  7. Leisure Suit Larry: Box Office Bust (2009)
  8. Duke Nukem Forever (2011)
  9. One Piece: Pirate Warriors 3 (2015)
  10. Tony Hawk's Pro Skater 5 (2015)

 

Kötü puan alan oyunlar

Şimdi, sıra bu listelediğimiz oyunları anlatmaya geldi. Zira, oyunları listeleyip sebeplerini de söylememek mantıksız olurdu. Ayrıca, bunu yaparken bir de hangi konsollarda olduğunu da yazdık. Yani, oyunlara bakarken, hangi platformlarda kötü yorum aldıklarını da görmeniz mümkün.

E.T. the Extra-Terrestrial (1982) - Atari 2600

E.T. the Extra-Terrestrial şimdiye kadarki en kötü video oyunlarından biri. Atari tarafından filmin vizyona girdiği döneme denk gelecek şekilde sadece beş haftada geliştirilen oyun. Yani, aceleye gelmiş de demek mümkün. Kötü grafiklere ve kafa karıştırıcı bir oynanışa sahip. Bu sebeple, hem oyuncular hem de eleştirmenler tarafından çokça eleştiri aldı. Oyun kesinlikle ticari bir başarısızlıktı. 1983'teki video oyunu endüstrisinin çöküşüne katkıda bulunan önemli bir faktör olarak kabul edilir.

Superman 64 (1999) - Nintendo 64

Kötü puan alan oyunlar listemizin 2. oyunu yine kötü olması ile ünlü bir oyun. Superman 64 yaygın olarak tüm zamanların en kötü video oyunlarından biridir. Oyun kötü grafikleri, hantal kontrolleri ve tekrarlayan oynanışı nedeniyle eleştiri aldı. Eleştirmenlerden son derece düşük puanlar aldı ve şimdiye kadar yapılmış en kötü oyunlardan biri olarak hatırlanıyor.

Big Rigs: Over the Road Racing (2003) - PC

Bu oyun, diğer sorunların yanı sıra zayıf fiziği, yapay zekası ve çarpışma algılaması, çarpışma ve bitiş çizgisinin olmaması, haritadan çıkmaya izin vermesi ile bilinir. Eleştirmenler tarafından geniş çapta eleştiri aldı. Genellikle şimdiye kadarki en kötü oyunlardan biri olarak eleştiri aldı.

Ride to Hell: Retribution (2013) - Xbox 360 ve PlayStation 3

Bir başka Kötü puan alan oyunlar üyesi de Ride to Hell. Bu oyun zayıf kontrolleri, hatalı oynanışı ve genel olarak cila eksikliği nedeniyle eleştirmenler tarafından eleştiri aldı. Kötü grafikleri, kötü karakter animasyonları, tepkisiz kontrolleri ve oynanıştaki çeşitlilik eksikliği nedeniyle eleştiri aldı.

Aliens: Colonial Marines (2013) - Xbox 360, PlayStation 3 ve PC

Bu oyun kötü grafikleri, kötü karakter animasyonları, tepkisiz kontrolleri ve oynanıştaki çeşitlilik eksikliği nedeniyle eleştiri aldı. Eleştirmenler ayrıca oyunu Aliens serisine uygun olmadığı ve orijinal filmlere sadık kalmadığı için eleştiri aldı.

Daikatana (2000) - PC

Zamanında, "Sizi o*ospusu yapacak!" diye pazarlanan bir oyun var. Kötü puan alan oyunlar listemizin bir üyesi de, bu oyun. Ion Storm tarafından geliştirilen bu oyun, birinci şahıs nişancı oyunlarında devrim yaratacak oyun olarak çıktı. Ancak, cila eksikliği, kötü seviye tasarımı ve dengesiz oynanışı nedeniyle kötü eleştiriler aldı.

Leisure Suit Larry: Box Office Bust (2009) - Xbox 360, PlayStation 3 ve PC

Bu oyun kötü grafikleri, kötü karakter animasyonları, tepkisiz kontrolleri ve oynanıştaki çeşitlilik eksikliği nedeniyle eleştiri aldı. Ayrıca mizah eksikliği ve Leisure Suit Larry serisine uymaması nedeniyle de eleştiri aldı.

Duke Nukem Forever (2011) - Xbox 360, PlayStation 3 ve PC

Kötü puan alan oyunlar listemizin bu oyununu muhtemelen hatırlarsınız. Bu oyun kötü grafikleri, kötü karakter animasyonları, tepkisiz kontrolleri ve oynanıştaki çeşitlilik eksikliği nedeniyle eleştiri aldı. Ayrıca mizah eksikliği ve Duke Nukem serisine uymaması nedeniyle de eleştiri aldı.

One Piece: Pirate Warriors 3 (2015) - PC

Bu oyun kötü grafikleri, kötü karakter animasyonları, tepkisiz kontrolleri ve oynanıştaki çeşitlilik eksikliği nedeniyle eleştiri aldı. Ayrıca mizah eksikliği ve One Piece serisine uymaması nedeniyle de eleştiri aldı.

Tony Hawk's Pro Skater 5 (2015) - Xbox One ve PlayStation 4

Kötü puan alan oyunlar listemizin son üyesine geldik. Bu oyun kötü grafikleri, kötü karakter animasyonları, tepkisiz kontrolleri ve oynanıştaki çeşitlilik eksikliği nedeniyle eleştiri aldı. Ayrıca yenilik eksikliği ve Tony Hawk's Pro Skater serisine uymaması nedeniyle de eleştiri aldı.

Kötü puan alan oyunlar dışında ne tavsiye edersiniz?

Henüz 2023 için bir liste hazırlamadık. Bu yüzden, şimdilik En iyi oyunlar 2022 yazımıza da kesinlikle bakmanızda fayda var. Aklınızda soru işareti kalmasın, şimdilik bunu tavsiye ediyoruz. En iyi oyunlar 2023 yazımız da gelecek. Bu sayede, birçok başlıkta bir sürü oyun tavsiyemize bakmanız mümkün. Zira, tadını çıkarabileceğiniz çok fazla oyun türü var. Biz de, şimdi tavsiye ettiğimiz yazımızda, bir sürü başlıktan bahsettik. Dahası, yazımızdaki başlıklarda yüzlerce tavsiye var.

Kötü puan alan oyunlar listesi ne işe yarar?

Kötü puan alan oyun listemiz sayesinde, tam olarak bu kategorideki oyunları keşfedebilirsiniz. Zira, 10 adet oyun verdik. Bu sayede, dikkatinizi çeken bir oyunu seçip bakabilirsiniz.

Kötü puan alan oyunlar listesini nasıl hazırladınız?

Şimdi paylaştığımız Kötü puan alan oyun listesini hazırlarken birçok kaynaktan faydalandık. Hem kendi zevklerimizden hem de birden fazla kaynaktan bilgi topladık.

Kötü puan alan oyunlar listesine benzer listeler var mı?

Sitemizde, sizlere birçok oyunu tavsiye ettiğimiz listeler var. Hatta, Kötü puan alan oyun dışında film tavsiyelerimiz dahi var. Oyun ve film tavsiyelerimiz dışında, ayrıca hileler listelerimiz de var. Dahası, sistem gereksinimleri listelerimiz de mevcut. Bu sayede, bol bol bilgi almanız mümkün.

Kötü puan alan oyunlar listesi nedir?

Sizler için hazırladığımız bir listedir. Kötü puan alan oyun listemiz içerisinde, detaylıca anlattığımız bir sürü oyun yer almakta.

Kötü puan alan oyunlar gerekli miydi?

Sizler için şimdiye kadar birçok liste hazırladık. Zaten, daha önce bahsettiğimiz en iyi oyunlar yazımızda da bunu göreceksiniz. Elbette, Kötü puan alan oyun listesi pek de şart sayılmazdı. Fakat, sizin sorularınıza yönelik listeler hazırladığımız için, bir nevi gerekliydi.

Kötü puan alan oyunlar dışında neye bakmalıyım?

Sizlere şimdiye kadar birçok tavsiye verdik. Kötü puan alan oyun listemiz dışında da listelerimiz var. Sizlerle paylaştığımız en iyi oyunlar yazısına göz gezdirin. Fakat, nasıl bir oyun istediğinize karar verdikten sonra bunu yapın. Bu sayede, aradığınız oyunu rahatça bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.