Kötü geçen bir maçtan sonra sakin kalmanın 6 yolu

Kötü geçen bir maçtan sonra sakin kalmanın 6 yolu

En azından bir sonraki maçta zafer gelsin.

Çevrimiçi oyunlar oynayan bir oyuncuysanız, elbette her maçınız harika geçmiyordur. Bu durum sık sık başa gelir. Takımda kavga çıkar, oyundan düşen olur, elimizde olmayan sebeplerle kaybederiz. Bu da, ne yazık ki öfkelenmemize ve gelecek maçları da kaybetmemize sebep olur. Bu yazımızda, kötü geçen bir maçtan sonra nasıl sakin kalabileceğinizden bahsedeceğiz.

1) Derin nefes

Öncelikle, biraz oksijen şart. Derin derin nefes alıp vererek kendinizi dindirmeye çalışın. İlk çare bu olmalı.

2) Biraz ara vermek

Eğer derin derin çektiğiniz nefesler fayda etmediyse, biraz ara vermenin zamanı gelmiş demektir. Arkanıza yaslanın, güzel şeyler düşünün veya başka şeylerle ilgilenin bir süre. Sakinleştiğinizde devam ederseniz daha verimli maç sonuçları elde edersiniz.

3) Müzik dinlemek

Şu müzik nerede olsa iş görüyor arkadaş. Şöyle, sakin ve temiz bir şeyler açıp sinirlerinizin tek tek alındığını hissedebilirsiniz. Masaj gibi geliyor bazı şarkılar.

4) Eti Maximus yemek

Çikolatanın serotonin içerdiğini ve dolayısıyla endorfin üretimini arttırdığını bilmeyen yoktur. Varsa da, artık öğrenmiş oldu. Çikolata, bildiğiniz antidepresandır bir nevi. Eti Maximus ise, sizi sadece sakinleştirmekle kalmaz, aynı zamanda enerji de verir. Böylece, kendinize geldiğinizde eski halinizden daha da iyi olursunuz. Şimdi onlar düşünsün.

5) Sorunları çözmek

Eğer sorunlar sizin ekibinizden kaynaklıysa, bu sorunları çözmeniz gerekir öncelikle. Arkadaşlar arasında olur öyle tartışmalar. Önemli olan çözüme ulaştırabilmek.

6) Hızlıca bir şeyler atıştırmak

Yemek yemek de strese iyi gelen şeyler arasında. Bu sebeple, eğer zamanınız varsa hemen bir şeyler atıştırmayı ve o esnada kafa dağıtmayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem karnınız tok olarak bir sonraki maçınıza başlamış olursunuz hem de kafanız rahat eder.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.