Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

avatar
Yazar: Cevdet Emre Kızılcan, Editör Yazım tarihi: 30.07.2018

Disney ile Final Fantasy evrenlerinin kesişmesi ilk duyduğunuzda oldukça absürt bir fikir gibi gelebilir. Fakat Kingdom Hearts serisi, ön yargılarınıza rağmen oldukça güzel bir hikaye ve sağlam oynanış mekanikleriyle oyuncusunu karşılıyordu. Nitekim satış rakamlarına bakıldığında ya da serinin ikinci oyunu PlayStation 2 tarafından en çok satanlar etiketiyle satışa sunulmaya devam edilmesinden bu elementlerin ne kadar güzel olduğu anlaşılıyor. İkinci oyun 22 Aralık 2005 tarihinde çıkış yaptığından beri Kingdom Hearts 3 bekleniyor. Serinin hayranlarına müjde. Kingdom Hearts 3, 80 saatten fazla oynanış ve içerikle bunca yıl beklemenize değecek.

Kingdom Hearts 3, 80 saati aşkın oynanış süresi ile çıkış yapacak

Kingdom Hearts 3, 80 saati aşkın içerikle birlikte çıkışını gerçekleştirecek

Oyun hakkında sürekli bir takım haberler alıyorduk. Fakat iş çıkış tarihine geldiği zaman ise bunu öğrenmemiş oldukça uzun sürmüştü. 2018’de gelecek dendi, fakat ertelemelere maruz kaldı. Biz de kesin çıkış tarihini E3 2018 etkinliğinde Microsoft sunumunda almıştık. Karayip Korsanları temasında geçen tanıtım videosunun sonunda çıkış tarihi verilerek hayranlar sonunda sevindirilmişti. Dile kolay, aradan tamı tamına 13 sene geçmişti.

Eh aradan 13 sene gibi devasa bir zaman boyunca beklenince oyuna karşı olan beklentiler arttıkça artmış oldu. Zaten bir JRPG oyunu olan sürekli oynanış saati ile birlikte oyuncularını her zaman tatmin etmişti. Kingdom Hearts 1, 27 saatlik ana senaryoya sahipti. Yan görevler ve fazladan içerikler eklendiğinde bu süre 46 saatte çıkıyordu. Öte yandan serinin ikinci oyunu Kingdom Hearts 2 ise 32 saatlik ana senaryoya sahipti. Yan görevler ve fazladan içeriklerle birlikte oyunun süresi 42 saat oluyordu. Dediğimiz gibi, ne de olsa bu seri bir JRPG’ydi fakat üçüncü oyun, bu konuda büyük bir adım attı.

Bu istatistiklerle birlikte serinin en yüksek ekran ve oynanış süresinin Kingdom Hearts 3 olacağını söylemek pek de zor değil. Zira, 40’la 50 saat arasında değişen bir ana senaryo görevleriyle birlikte; yan görev, toplanabilirler ve mücadeleler gibi elementler de eklendiği zaman 80 saatten fazla oynanış süresine sahip olacak. Ayrıca içerisinde mini oyunlar da olacağı söylenenler arasında. Bu mini oyunlarında oynanış süresini arttırdığını tahmin ediyoruz. Kingdom Hearts 3, 29 Ocak 2019 tarihinde PS4 ve Xbox One platformlarında çıkışını gerçekleştirecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.