Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 15.02.2018

Çıkışını 13 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştiren ve inceleme puanları ile pek de insanları memnun edemeyen Kingdom Come: Deliverance oyununun satış sayısı belli oldu. Öncelikle belirtelim, birazdan sizlere vereceğimiz satış sayıları resmi değil. Yani resmi satış adedi açıklandığı zaman, biraz daha farklı sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. HN.cz tarafından gelen raporlara göre Kingdom Come Deliverance, şu an tüm platformlarda 500 bin satmış durumda. Satılan bu 500 bin kopyanın 300 bini de sadece Steam tarafından gelmekte. Bu yüzden hemen SteamSpy verilerine göz atmak isteyebilirsiniz. Bu kısımda işler biraz farklı.

Kingdom Come Deliverance oyununun satış sayısı belli oldu

SteamSpy verilerine göre Kingdom Come: Deliverance oyununa sahip olan oyuncu sayısı 177 bin. Fakat bu rakamlar, 4 gün öncesine ait. SteamSpy sistemi, gerçek zamanlı olarak işlemiyor. Bu yüzden de 4 gün geriden geliyor. 4 gün önce bu oyunun çıkmadığını göz önünde bulundurursak, 177 bin oldukça doğal bir satış sayısı. Muhtemelen bu rakam, çıkış gününde ikiye katlamıştır. Ayrıca bu yapıtın yine SteamSpy verilerine göre anlık en yüksek oyuncu sayısı da 75 bin olarak görünüyor.

Kingdom Come Deliverance ile bir demircinin oğlu olan Henry olarak korkunç bir iç savaşın ortasında istilacıların köyünü istila etmesini, arkadaşlarını ve aileni hunharca katletmesini çaresiz bir biçimde izlemek zorunda kalıyorsun. Acımasız saldırıdan kıl payı kurtulduktan sonra karşılık vermek için kılıcını eline alma vakti geldi. Ailenin intikamını al ve istilacıları geri püskürt! Avrupa’nın merkezinde yer alan Bohemya kültür, gümüş ve ihtişamlı kaleler açısından zengin bir bölgedir. İmparator IV. Charles’ın ölümünden sonra krallık karanlık zamanlara sürüklenmiştir: Savaş, yozlaşma ve fikir ayrılıkları Kutsal Roma İmparatorluğu’nun bu biricik bölgesini paramparça etmektedir.

Babasının ölümünden sonra tahta oturan Wenceslas, babasının aksine toy, rahatına düşkün ve sakin bir hükümdardır. Macaristan Kralı olan üvey kardeşi Kırmızı Tilki Sigismund ise Wenceslas’taki bu zayıflığı fark eder. İyi niyet göstergesi olarak Bohemya’ya giden Sigismund üvey kardeşini kaçırır. Artık Sigismund’u Bohemya’yı yağmalamaktan ve servetine servet katmaktan alıkoyabilecek bir kral yoktur.

Bu karışıklığın ortasında bir demircinin oğlu olan Henry’nin huzurlu hayatı Kral Sigismund’un bizzat emir verdiği bir paralı asker ordusunun köyünü yerle bir etmesi sebebiyle alt üst olmuştur. Bu katliamdan acı da olsa kurtulan az sayıdaki kişiden biri ise Henry’dir. Ne bir yuva ne bir aile ne de geleceğin olmadan istilaya karşı bir direniş oluşturan Lord Radzig Kobyla’nın boyunduruğu altına giriyorsun. Kader seni bu kanlı çatışmasının ortasına, kızışan bir iç savaşın içine çekmektedir. Bohemya’nın geleceği artık senin ellerinde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.