Kingdom Come: Deliverance, PlayStation Endonezya tarafından geri toplanıyor

Kingdom Come: Deliverance, PlayStation Endonezya tarafından geri toplanıyor

Şanslı mı diyelim, şanssız mı diyelim bu oyuncular için?

Kingdom Come: Deliverance, Mount and Blade II: Bannerlord bir türlü gelmediği için, insanların bu tarz oyunlara olan açlığını bir nebze gidermeyi başarmış bir yapım. Xbox One, PlayStation 4 ve PC platformları üzerinde bir hayli satış yapmayı başardı şimdiden. İşin en iyi kısmı da, oyuncular tarafından da bayağı olumlu yorumlar almayı başardı. Bütün Kingdom Come Deliverance oyuncuları mutlu demek isterdik, fakat ne yazık ki çok yanlış olurdu. Zira, PlayStation Endonezya, dijital olarak hatalı bir ücretle satışını gerçekleştirmiş oldukları Kingdom Come: Deliverance kopyalarını tek tek oyuncuların elinden geri alıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Kingdom Come Deliverance

Kingdom Come Deliverance oyununu ya satın alacaksınız, ya iade edeceksiniz!

Aslında bu durumun suçlusu oyuncular değil. Daha çok, PlayStation Endonezya çalışanları. Olayın sebebi ise, oyunun 680 IDR gibi bir ücretle satılmış olması. 680 Endonezya Rupiahı da, yaklaşık olarak 19 kuruş ediyor. Evet, TL olan kuruş ile. Oyunun asıl IDR ile satış değeri ise, 680.000 IDR. Hemen yukarıda bulunan görselde, PlayStation Endonezya ekibi durumu açıklıyor ve kişiye, oyunun asıl fiyatı ile oyunu almak isteyip istemediğini soruyor. 20 Şubat 2018 tarihinde gerçekleşen bu hatalı ücretin, kişinin 16 Mart 2018 tarihine kadar geri dönüş yapmaması durumunda, 21 Mart 2018 tarihinde ücretin kendisine iade edilerek, oyunun geri alınacağı belirtiliyor.

PlayStation gibi bir şirketin böylesine bir hata yapması, elbette çok ilginç bir durum. İnsan ne söyleyeceğini dahi bilemiyor. Tabii, oyunu o fiyatta görüp de hemen satın alan oyuncularda da biraz hata var gibi. Zira, ortada bir hatanın olduğu gayet açık ve net. Eğer oyunu o fiyata satın almayacaklarsa da, bir süre daha oyunu oynayabilecek olmaları gibi güzel bir avantajları da var. Bu fırsattan yararlanan Endonezyalı oyuncular için şanslı demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.