avatar
Yazar: Sinan Koyuncu, Editör Yazım tarihi: 22.02.2018

13 Şubat 2018 tarihinde, PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için piyasaya sürülen orta çağ, rol yapma oyunu Kingdom Come: Deliverance, çıkışıyla birlikte ulaştığı başarılar ile göz doldurmuştu. Oyuncular tarafından beğenilen ve ilgiyle oynanılan orta çağ oyunu için şimdi de bir Game of Thrones modu geliyor. Daha önce farklı oyunlarda da kullanılmış olan popüler Yedi Krallık modu, Kingdom Come Deliverance oyununa uyarlanıyor. Gelin, modun içeriğine bir göz atalım.

Kingdom Come Deliverance için Game of Thrones modu geliyor

Modun yaratıcılarının ön çalışmaları ile birlikte, daha şimdiden Stark Hanesi‘nin zırhı oyuna adapte edilmiş şekilde. Gelecek olan modun, Game of Thrones‘ta bulunan, Stark Hanesi, Lannister Hanesi gibi bütün büyük haneleri içermesi bekleniyor. Modun yapımcıları, ana hedeflerinin, oyuncuların keşfedebileceği ve 5 Kralın Savaşı döneminde geçecek bir açık dünya yaratabilmek olduğunu açıkladı. Eğer oyunun geliştirme araçları destekliyorsa, yeni bir hikaye oluşturulacağı, fakat böyle bir şey olursa, yeni senaryoya, yeni ses aktörlerine ve yeni animasyonlara ihtiyaç duyulacağını dolayısı ile yeni ana hikayenin geliştirilme aşamasının uzun olacağı, modun geliştiricileri tarafından belirtildi.

Modun geliştiricileri, Kingdom Come: Deliverance oyununun açık dünyasının ve hikaye alt yapısının Game of Thrones dünyasına çok uygun olduğunu ve bunun, oyuna yeni özelliklerin ve yeni oyun modlarının eklenebilmesi için bir çeşitlilik oluşturduğunu belirtti. Oyunun geliştiricisi olan Warhouse Studios tarafının, mod topluluklarını desteklediği de belirtildi. Game of Thrones modu, Riverlands‘te geçecek. Bunun sebebinin ise, oyunun atmosferinin Riverlands‘e çok uygun olduğu söylendi.

Riverlands‘in, düzinelerce ordunun bulunacağı, haydut gruplarının yer alacağı, serbestçe dolaşan çetelerin olacağı ve iki farklı tarafın ortasında kalmış çaresiz sivillerin olacağı bir açık dünya arazisi için en uygun yer olduğu, Kingdom Come Deliverance oyununun mod geliştiricileri tarafından belirtildi. Üzerinde çalışılan mod, kitaplar yerine Game of Thrones dizisini temel alacak. Dizide bulunan karakterlerin kullandığı silahların ve zırhların, doğruca oyuna aktarılması çok muhtemel. Yedi Krallık modu daha önce, Atilla: Total War oyununda kullanılmıştı. Fakat modun içinde bir çok hata bulunuyordu ve ana senaryo bulunmuyordu.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.