Keyifli bir gün geçirmenin 9 yolu

Keyifli bir gün geçirmenin 9 yolu

Bomboş geçmesinden iyidir.

Her gün yer yer sıkıcı oluyor, evet. Fakat o günü güzelleştirmek de sizin elinizde. Eğer sizin de gününüz keyifsiz geçiyorsa ve yapacak şeyler arıyorsanız, keyifli bir gün geçirmenin yollarından bahsettiğimiz bu yazımıza hoş geldiniz. Peki, günü keyiflendirmek için ne yapmak gerek?

1) Oyun oynamak

Evet, bir oyuncu olarak kesinlikle ama kesinlikle ilk tavsiyemiz bu olacaktır. Oyunlar kafa dinlemek için iyi oluyor genelde. Ne tür oyuncuysanız ona göre dalıp gidebiliyorsunuz oyunların dünyasında. Bazıları rekabetten hoşlanır, bazıları hikaye görmek, bambaşka dünyaları yaşamak ister. Nasıl bir oyuncu olursanız olun, oyunlar günleri keyiflendirmenin bir başka yoludur.

2) Kitap okumak

Elbette oyun oynamanız şart değil. Oynayacak oyununuz da kalmamış olabilir veya oyunları oynamayı değil, izlemeyi seviyorsunuzdur. Bilemeyiz o kadarını. Muhteşem bir alternatif olarak gösterebileceğimiz kitaplar da mis gibi bir tercih olur. Kitaplar da sizleri bambaşka dünyalara götürebilir, günlük yaşamınızdaki kaliteyi yükseltecek bilgiler sunabilir.

3) Yemek yapmak

Elbette herkes için geçerli olmayabilir bu fakat yemek yapmak, özellikle de sevdiğiniz şeyi yapmak inanılmaz keyifli olabiliyor. Zorunluluktan yemek yapmak bir yana, bunu bir eğlence haline getirerek yeni şeyler denemek ya da çok zor görünen yemekleri yapmak için kolları sıvamak, günü keyiflendirebilecek bir eylem olabilir.

4) Evi temizlemek

Bazı insanlar kaos sever. Dağınık yaşamak da bir yaşam biçimi olarak gösterilebilir ama bazı insanlar dağınıklıktan nefret eder. Eğer siz de ortalığın dağınıklığından şikayetçiyseniz, evi güzelce toparladıktan sonra arkanıza yaslanıp bir çay veya kahve içmenin keyfini kesinlikle tavsiye ederiz.

5) Netflix açıp keyif çatmak

Arkanıza yaslanıp bir şeylerin tadını çıkarmak istiyorsanız, Netflix muhteşem bir tercih olacaktır. Aylık plan ücretleri 17,99 TL ile 41,99 TL arasında değişen fiyat etiketleri ile muhteşem imkanlar sunuyor. Her türlü filmi veya diziyi bulmak da mümkün. Eğer bir Netflix üyeliğiniz varsa, arkanıza yaslanma zamanı demektir. Tabii, yoksa da her eve bir Netflix şart.

 

6) Müzik dinlemek

Müzik, gerçekten de ruhun çok önemli bir gıdası. Gün içerisinde ne kadar stresli olursanız olun, nasıl bir ruh haline sahip olduğunuz fark etmeksizin tam size uygun müzik kesinlikle vardır. Kulaklığı takıp, çok da abartılmamış bir ses seviyesinde en sevdiğiniz şarkının gününüzü renklendirmesi de bambaşka bir keyif.

7) Günlük tutmak

Her ne kadar gün sonunda yapılacak bir şey olsa da, gün içerisinde neler yaptığınızı gözden geçirmek iyi gelecektir. Gününüz dolu dolu geçtiyse yüzünüzün gülmesine sebep olur. Dahası da, eğer bomboş geçtiyse, en azından bir sonraki gün yapabilecekleriniz konusunda heyecanlandırır. Günlük, elinizden tutar.

8) Sohbet etmek

Çenesi düşük olanlar zaten bundan bol bol keyif alıyor ama daha çok içine kapanık ya da çekingen insanlar bunun tadını pek bilmiyor. Sevdiğiniz bir arkadaşınızla internet üzerinden veya şu salgından geçilmeyen günlerde sağlıklı şartlar altında yüz yüze muhabbet etmek, apayrı bir keyif. Yeri gelir üzülür, yeri gelir karnınızı ağrıtana kadar gülersiniz.

9) Yürüyüşe çıkmak

Aslında, bu başlığa müzik dinlemeyi de eklemek isteriz. Çünkü, canınız sıkılıyorsa, kulaklığınızı takıp müzik dinleyerek yürüyüş yapmak inanılmaz güzel olabiliyor. Hızlı yürümezseniz, yorulma derdi de olmaz. Zaten orada önemli olan ilerlenen yol değil, sakin ve huzurla geçen zaman.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.