Jurassic World Evolution 1 milyondan fazla kez sattı

Jurassic World Evolution 1 milyondan fazla kez sattı

Frontier Developments geliştirdiği üçüncü oyununda da satış barajlarını aştı.

Oyunun hem geliştiriciliğini, hem de dağıtımcılığını üstelenen Frontier Developments, Jurassic World Evolution için satış rakamlarının açıklamalarında bulundu. Ekibin söylediğine göre oyun 1 milyon kere satmayı başarmış. Oyun, 12 Haziran 2018’de ilk çıkışını yaptığı zaman en çok satanlar listesine birinci sıradan girmiş ve uzunca bir süre oradan ayrılmamıştı. Bunun üzerine satış rakamlarıyla başarısını pekiştiren oyun, her daim yapılan güncellemelerle de desteklenmeye devam ediyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Jurassic World Evolution 1 milyondan fazla kez sattı

En çok satanlar listenin galibi Jurassic World Evolution, 1 milyondan fazla kez sattı

Frontier Developments CEO’su David Braben, “Jurassic World Evolution ile birlikte hedeflenen başarımıza tahmin ettiğimizden önce yaklaştık. 1 milyon kopya resmen eridi! Dünya çapında çokça bilinen, sevilen ve izlenen bu filmin çıkış tarihi olan 8 Haziran 2018’e yakın bir zamana oyunumuzu yetiştirebildiğimiz için sevinçliyiz. Ayrıca bu markanın altında girmek de çok stresliydi. İsteneni vermemiz, insanların sevdiği bu seriye karşı onları soğutmamamız aksine sevgilerini pekiştirmemiz gerekiyordu.” şekilde açıklamalarda bulundu.

Frontier Developments ekibini ilk ve tek 1 milyon satan oyunu sadece Jurassic World Evolution değil. Yine aynı şekilde kendilerinin geliştirip, kendilerinin dağıttıkları iki oyunlarının satış rakamları hakkında da konuştu. Hızlı tren tasarlayıp, lunaparkınızı yönetebildiğiniz Planet Coaster 2017 yılının Ağustos ayında yapılan açıklamalara göre 1 milyondan fazla satmıştı bile. Uzayda geçen, açık dünya, aksiyon türlerini barındıran devasa çoklu oyunculu oyunları Elite Dangerous ise yine aynı dönem yani Ağustos 2017’de yapılan açıklamaya göre 2,75 milyon satmıştı.


Jurassic World Evolution
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.