İşte PS5 kontrolcüsü DualShock 5’in muhtemel tasarımı

İşte PS5 kontrolcüsü DualShock 5’in muhtemel tasarımı

Bu tasarım PlayStation 5'i bekleyen oyuncuları oldukça heyecanlandıracak.

Sony tarafından varlığı doğrulanan PS5, PlayStation ailesinin yeni üyesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. PlayStation konsolunun tam anlamıyla üst seviye bir oyun deneyimi sunmasını sağlayan kontrolcüsü DualShock da yeni nesile ilerleyecek. LetsGoDigital, paylaştığı tasarım ile şimdiye kadar alınan patentlerden yola çıkarak DualShock 5’in nasıl görüneceğini tahmin etti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PS5 kontrolcüsü DualShock 5'in tasarımı ortaya atıldı

Hemen yukarıdan inceleyebileceğiniz görselde, DualShock 5’in ana hatlarının önceki nesillere benzediğini görebilirsiniz. Tuş dizilimleri ve yapılarının aynı olması, büyüklüğün ve genişliğin de DualShock 4’e benzer olması da dikkat çekmekte. Tasarımda en çok göze çarpan noktanın ise dokunmatik yüzey yerine bir ekran kullanılması olduğunu söylemek mümkün. Oyuncuya bir dokunmatik yüzeyden çok daha fazlasını sunabilecek olan bir ekranın DualShock 5’te bulunacağına dair şimdilik resmi bir açıklama yok.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PS5, PlayStation ailesinde sunulan SharePlay özelliğini bir adım öteye taşıyarak bir kontrolcünün birden fazla oyuncu tarafından kullanılmasını sağlayabilecek. DualShock 5’teki ekranın da bu konuda işe yarayacağının düşünüldüğünü tasarımdaki detaydan anlayabiliyoruz. Kumandanın kontrolünün o an kimde olduğunu göstermek yalnızca basit bir işlev olduğundan, bu ekranın oyunlar tarafından kullanılmasının önü de açılabilir.

PS5 kontrolcüsü DualShock 5'in tasarımı ortaya atıldı

PS5, DualShock 5 ile oyun deneyimini bir adım öteye taşıyabilir.

Sony, DualShock 4’teki dokunmatik yüzey ile birlikte oyunlara ufak alternatifler tanımıştı. Örneğin, GTA V oynamak istediğinizde radyoyu değiştirmek için dokunmatik yüzeyde parmağınızı kaydırmanız yetiyor. Eğer DualShock 5 gerçekten de yukarıdaki tasarımlar gibi olursa, geliştiricilerin eline çok daha büyük bir servet geçebilir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.