Menü
https://leadergamer.com.tr/gamer-deals-outlast-2-arma-3-gta-the-trilogy-ve-daha-fazlasi/
Intel Core i9-7980XE 2 Eylül 2017 10:25

Intel Core i9-7980XE işlemcisinin test sonuçları sızdırıldı

16 çekirdekli Intel Core i9-7980XE işlemcisinin performansı birçok oyuncuyu memnun edecektir.


Intel ekibinin en üst düzey işlemcilerinden olan Intel Core i9-7980XE, çok fazla karşımıza çıkmıyor. İşlemcinin sadece 16 çekirdekli bir canavar olduğunu biliyoruz ve gerisi yok. Geçtiğimiz gün ise ortaya çıkan bazı belgeler, alında bu işlemcinin performansını ortaya döktü. 3Dmark FireStrike Physics testi sonuçları ile karşımıza çıkan Intel Core i9-7980XE, sizlerin de aşağıdan görebileceğiniz görsellere göre, çok rahat ve boş bir şekilde 4.8GHz hızında çalışabiliyor. İşlemci bu hızda test verirken, ısı değerleri de 90c civarında. Tabii bu noktada söylemek gerekir, bahsettiğimiz işlemci su soğutmalı bir sisteme sahip. Anakart olarak da ASUS Rampage VI APEX X299 kullanılıyor.

Intel Core i9-7980XE işlemcisinin test sonuçları sızdırıldı

Skylake-X mimarisi ile piyasaya sürülecek olan bu işlemcinin fiyatı 2000 Dolar olacak ve görülen o ki, işlemci bu fiyatının hakkını verecek. Çünkü Intel Core i9-7980XE, FireStrike testinde inanılmaz bir skor aldı: 37,485. Stok bir 7900X işlemcisinin 10 bin civarında bir skor alması beklenirken, bu işlemcinin 30 binlere kadar çıkması, birçok oyuncunun ağzını açık bıraktı.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Call of Duty WW2 kapalı beta inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör