Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 12.01.2023

Instagram hikayelerini kullanan kullanıcılar arada korkunç vaka yaşarlar. Hem de, her ne kadar çözüm gelmiş olsa da. Normalde, kullanıcılar yeni bir hikaye yayınladıklarında, arkadaşları bir sonraki kullanıcının hikayesine geçmeden veya oturumu kapatmadan önce eşlik eden resmi veya videoyu görüntüler. Ancak, 14 Haziran 2022'de sosyal medyada yer alan çok sayıda şikayette kullanıcılar, Instagram'ın arkadaşları her yeni bir hikaye paylaştığında onlara aynı hikayeleri göstermesine neden olan bir hatayı bildiriyor. Peki, Instagram hikayeler başa sarıyor ise, bu sorun ile yüzleşenler için çözüm nedir? Şimdi, tam olarak bu konudan bahsedeceğiz.

Instagram hikayeler ile olan bu problem de ne?

Bir Instagram subreddit'i, Instagram hikayeler başa sarıyor sorununun ana nedeninin bir güncelleme ile ortaya çıkan bir hata olduğunu iddia ediyor. Instagram uygulaması, kullanıcıların arkadaşlarının hikayelerinde kaldıkları yeri hatırlamasını engelleyen ve onları her yeni içerik yayınladıklarında baştan başlamaya zorlayan bir hataya sahip. Bazı kullanıcılar programı kaldırıp yeniden yükleyerek sorunu çözdü. Fakat, diğerleri çabalarının başarısız olduğunu iddia etti. Yani, Instagram hikayeler başa sarıyor sorunu devam etti.

Hikaye döngüsü hatası, Meta'nın gençlerin kullanımını sınırlamak ve çevrimiçi güvenliklerini korumak amacıyla Instagram için yeni ebeveyn kontrollerini kullanıma sunduğu sırada ortaya çıktı. Tekrar eden hikayeler hatasının bu ek kontrollerle ilgili olup olmadığı belli değil. Ancak bir şeylerin olması gerektiği gibi çalışmadığı açık.

Instagram hikayeler başa sarıyor sorunu için çözüm nedir?

Aslında Instagram, tekrarlanan hikayeler ile ilgili sorun için bir yama çıkardı. Hatta, bu soruna bir çözüm geldiğini de söyledi. Yani, iOS Instagram uygulaması 15 Haziran 2022'de şirketin "hata düzeltmeleri ve performans geliştirmeleri içerdiğini" iddia ettiği 239.1 sürümüne güncelledi. The Verge tarafından yayınlanan habere göre güncelleme, ismen belirtilmese de, tekrarlanan Hikayeler sorununu düzeltiyor. Başka bir deyişle, Instagram Hikayeleriniz hala tekrar ediyorsa, Program Mağazasını ziyaret edip uygulamanın en son sürümünü güncellemeniz faydalı olacaktır. İşiniz bittiğinde, Hikayeleriniz bir kez daha normal şekilde çalışmalıdır.

Fakat, bütün bunlara rağmen Instagram hikayeler başa sarıyor mu? Öyleyse Instagram ekibinin çözümlerini denemekte fayda olacaktır. Zira, Instagram ekibi de bu durumun farkında ve bizlere yol gösterdiler. Şimdi, diğer çözümlerden bahsedelim. Telefonunuzu veya tabletinizi yeniden başlatın. Instagram'la ilgili bir sorun yaşıyorsanız ilk adım olarak daima telefonunuzu veya tabletinizi yeniden başlatmayı deneyin. En azından, Instagram ekibi bu şekilde bir tavsiye veriyor. Bu da çözüm olmazsa, başka tavsiyeler de var.

İnternet bağlantınızı kontrol edin. Cihazı yeniden başlatmak sorunu gidermezse sorunun zayıf Wi-Fi veya mobil veri bağlantısından kaynaklanıp kaynaklanmadığını görmek için Instagram'ı hem Wi-Fi hem de mobil veri bağlantınızda kullanmayı deneyin. Instagram ekibinin bir başka tavsiyesi de tam olarak bu. Yine mi Instagram hikayeler başa sarıyor? Öyleyse, diğer çözüme de bir bakmak, çözümü denemek gerek. Bu durumda, Instagram ekibi, kaldırmayı ve yeniden yüklemeyi tavsiye ediyor. Dilerseniz, şimdi bir de bu çözüme bakalım.

Adım adım Instagram kaldırma ve yükleme

Instagram hikayeler başa sarıyor ise, bir de bunu deneyin. Şimdi, Instagram ekibinin gösterdiği diğer çözüm yolunu adım adım anlatalım.

iPhone ve iPad
  1. Ana Sayfa ekranından, Instagram uygulamasının simgesini titreyene dek basılı tutun.
  2. Uygulamanın üzerinde X simgesine dokunarak silin. Fotoğraflarınız ve profil bilgileriniz Instagram kayıtlı tutar.
  3. App Store'a gidin, Instagram'ı yeniden yükleyin ve ardından kullanıcı adınızla ve şifrenizle giriş yapın.

 

Android
  1. Telefonunuzun veya tabletinizin Ayarlarına gidin ve Uygulamalar'a dokunun.
  2. Instagram'a dokunun.
  3. Kaldır'a dokunun.
  4. Google Play Store'a gidin, Instagram'ı yeniden yükleyin. Ardından kullanıcı adınızla ve şifrenizle giriş yapın.

 

Instagram hikayeler başa sarıyor sorununa çözüm olarak görünen yöntemler bunlar. Aslında, çok klişe çözümler fakat daha detaylı veya farklı bir çözüm göremedik. Sizin de başınıza bu baş belası sorun geldiyse, bu yöntemleri denemekte fayda var. Belki, siz de bu sayede sorunu çözersiniz.

Ayrıca, Instagram PP büyütme rehber yazımız faydalı olacaktır. Dahası, Instagram hesap silme ile ilgili bilmeniz gereken her şey yazımız da var. Bu da yeterli değilse, Instagram hesap dondurma yolunu da anlattık. Sonra, Instagram Hikaye'de Spotify Şarkısı paylaşma rehber yazımız da faydalı olacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.