Menü
https://leadergamer.com.tr/nba-2k18-almamak-icin-7-sebep/
Brainternet 18 Eylül 2017 9:31

İnsan beynine ilk defa internet bağlandı

Acaba fiber alt yapı var mıdır?


Wits Üniversitesi‘nden bir ekip, teknoloji ve gelişmeler açısından güzel bir yenilik sayabileceğimiz bir adım attı. Medival Express tarafından yayımlanan bir makaleye göre, insan beyni, bilim adamları tarafından internete bağlandı. Brainternet adı verilen proje, insan beynini tam anlamıyla internete bağlıyor. Brainternet projesi, EEG beyin dalgalarının Emotiv EEG aleti ile, kullanıcının kafasında toplanması ile çalışıyor. Sinyaller toplandıktan sonra, ucuz bir Raspberry Pi bilgisayarına iletiliyor. Burada toplanan sinyaller, uygulamalar aracılığıyla herkesin görebileceği şekilde ekrana yansıtılabiliyor. Acaba insan beyninde internet nasıl işliyor?

Brainternet

Brainternet çok daha ileri seviyelere taşınabilir.

Wits Üniversitesi, elektrik ve bilgi mühendisliği bölümünde okutman ve projenin gözetmeni olan Adam Pantanowitz, “Brainternet, beyin-bilgisayar arayüzü sistemlerinde yeni bir nokta. Kolayca anlaşılabilen, insan beyninin nasıl çalıştığı ve nasıl bilgileri işlediği konusundaki bilgiler açısından eksiklikler var. Brainternet, bir insanın kendi beynini ve başkalarının beyinlerini anlamayı kolaylaştırmaya çalışıyor. Bunu da, beyin aktivitelerini sürekli kaydederek ve etkileşime geçerek yapıyor.” şeklinde açıklamada bulundu. İşin daha da ilginçleşen kısmı ise, Adam Pantanowitz‘in, projenin şu anki durumunun çok daha ileri bir seviyeye taşınabileceği. Belki de geleceğe ilk adımı attığımız günleri yaşıyoruzdur, ne dersiniz?

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Alper Dalan Editör