Mağazalar, Call of Duty: Infinite Warfare satışlarından memnun değil

Mağazalar, Call of Duty: Infinite Warfare satışlarından memnun değil

Analist Christopher Merwin'e göre bunun sebebi ürünün düşük kalitede olması.

Önde gelen şirketlerin paylaştığı finansal raporlar ve verilerle birlikte oyunların gerçek gidişatlarını anlamamız tahminlerimize göre çok daha kolay oluyor. Konsollarda başarılı bir şekilde ilerleyen ancak aynı başarıyı PC platformunda yakalayamayan Call of Duty: Infinite Warfare genel olarak çok da iyi değil gibi görünüyor. Barclays tarafından paylaşılan veriler, NPD‘nin de dahil olduğu analiz şirketleri ve mağazalardan alınan bilgilere göre oyunun gidişatının iyi olmadığını gösteriyor.

Infinite Warfare

Barclays’ın 2016 yılının 4. çeyreği için Call of Duty markasının tahmini değerlenme oranını %-5’ten %-30’a düşürmesi, bizlere oyunun ne kadar kötü bir durumda olduğunu gösteren en önemli ışıklardan bir tanesi. Analist Christopher Merwin’e göre Infinity Ward’un ortaya koyduğu düşük kalitedeki ürün, satışları da oldukça kötü bir biçimde etkiledi. Call of Duty: Infinite Warfare’da yaptıkları bu hata ilk değil, aynı hatayı Call of Duty: Ghosts oyunuyla da yapmışlardı diyor Christopher Merwin. Oyunun geliştiricisi Infinity Ward’un açıkça suçlanması, okları Activision’ın üzerinden alıyor.

Konsollarda gerçekten büyük bir başarı yakaladığı açıklanan Call of Duty: Infinite Warfare’ın dünya devi Barclays tarafından bu şekilde değerlendirilmesini nasıl göreceğimizi hepimiz biliyoruz. Anlaşılan o ki, Activision Blizzard tarafında bu oyun için işler iyi gitmiyor. Barclays’ın markanın değerinin 2018 yılında yükseleceğini öngörmesi, oyun hakkında duyduğumuz tek olumlu cümle olarak karşımıza çıkıyor. Bütün bu kötü gidişatın nedenini sizler neye bağlıyorsunuz, Christopher Merwin haklı mı?

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın