Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 14.12.2016

Battlefield 1 ile Birinci Dünya Savaşı hasretimizi giderdik. Peki ya İkinci Dünya Savaşı?

https://www.youtube.com/watch?v=-usClugglyw&feature=youtu.be

Tarihteki en korkunç ve yıkım dolu savaş olan İkinci Dünya Savaşı her ne kadar bir daha yaşamak istemediğimiz bir tecrübe olsa da, video oyunlarında oldukça iyi bir senaryo ve oynanış sunuyordu. Bir zamanların Call of Duty'leri ile tecrübe ettiğimiz 2.Dünya Savaşı temasını uzun süredir göremiyorduk. Ta ki, Heroes & Generals yayımlanana dek.

Danimarkalı video oyun geliştiricisi Reto-Moto firmasının geliştirdiği Heroes & Generals, geçtiğimiz Ekim ayında yayımlanmıştı. Bugün ise oyun, profesyonel anlamda bir Türkçe dil desteği ile Türk kullanıcılarının hizmetine sokuldu. Gerek oyunun web sitesi, gerek oyunun kendisi tam anlamıyla Türkçe olmuş durumda. Reto-Moto oyun yöneticisi Jacob Andersen yaptığı açıklamada, "Eklediğimiz Türkçe dil desteğiyle Heroes & Generals'a Türkiye'den katılan büyük bir gruba daha iyi bir oyun deneyimi sunabildiğimiz için mutluyuz. Ve elbette oyuna ve topluluğumuza daha da fazla Türk oyuncunun katıldığını görmek için sabırsızlanıyoruz" dedi.

Oyundan genel olarak bahsetmek gerekirse, 2.Dünya Savaşı temasına sahip olan bir MMOFPS oyunu diyebiliriz. Grafikleri ile günümüz oyunlarının yakınlarına ulaşan Heroes & Generals, sizleri birçok cephe ve mangada 2.Dünya Savaşı'nın tam ortasına sokuyor. Hemde Türkçe dil desteği ve aktif olarak oyunu oynayan milyonlarca oyuncu ile. Dilerseniz oyunun içinde bir "Kahraman" olabilir ve bisiklet, araba, uçak, tank gibi birçok savaş aracını kullanarak içinde bulunduğunuz cephenin seyrini değiştirebilirsiniz. Bunlar ile uğraşmak istemeyenler ise tam bir "General" olarak savaşın arka planında durur ve sahada kullanılacak strateji ve taktikleri denetler. Ayrıca Jacob Andersen şunları ekledi: "Heroes & Generals'ın en benzersiz özelliklerinden biri büyük bir çevrimiçi savaşta binlerce oyuncuyla birlikte oynanıyor ve ayrı ayrı muharebelerde yaptığınız tüm eylemlerin savaşın sonucunu etkiliyor olması. Bununla birlikte kara muharebesinde sıkı bir ekip çalışması gerekiyor; oyun öğeleri oyuncuları sosyal olmaya, kendilerini organize etmeye ve topluluk içinden arkadaşlar edinmeye teşvik ediyor."Gelecek yıllarda oyunu ve deneyimi genişletme çalışmalarına ve düzenli güncellemelerle özellikler ve içerikler eklemeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz."

Türkçe dil desteği, oyuna yeni gelen "Ihlefeld – Warbirds and Tail Gunnersı" güncellemesi ile birlikte geldi. Bu güncelleme ile birlikte oyuna 3 yeni uçak ve keşif sınıfları da eklendi. Bir Steam GreenLight projesi olan oyun, oyun severlerden oldukça ilgi gördü ve 2012'ye uzanan bir beta geçmişine sahip oldu. Oyunun, sonunda Steam üzerinde ücretsiz olarak tam sürümüyle yayımlanmış olması bile büyük bir şey.

Özellikler:

 • Tek bir büyük savaş: Yaptığın her şeyin bir fark yarattığı, büyük ve sürekli bir çevrimiçi savaşta yer alın.
 • Arkadaşlarınız için savaşın: Ezici kalabalıklar karşısında birlikte durun, savaşın, kazanın ve hayat boyu sürecek arkadaşlıklar kurun.
 • Üç fraksiyon: Bir fraksiyon seçin; Almanya, ABD veya Sovyetler Birliği ile savaşa katılın.
 • Altı asker türü: Kendinize uyan görevi ve oyun tarzını seçerek Piyade, Tank Mürettebatı, Savaş Pilotu, Paraşütçü, Keşifçi veya General olarak oynayın.
 • 60'ın üzerinde silah: Kendinizi, Amerikan M1A1 Thompson hafif makineli silahı, Sovyet PPSH-41 hafif makineli silahı ya da Alman Sturmgewehr 44 gibi orijinal 2. Dünya Savaşı silahlarıyla donatın. Bir İngiliz anahtarı veya kürekle yakın dövüşe katılın. Cephanelik, gelecek güncellemelerle sürekli olarak büyümektedir.
 • 68'in üzerinde araç: Tanklar, zırhlı araçlar, motosikletler ve avcı uçakları; hepsi sizi bekliyor. Bisikletler ve amfibi araçlar da aynı şekilde hizmetinizde. Üstelik gelecek güncellemeler daha da fazla araç getirecek.
 • Topluluk: Heroes & Generals, 194 farklı ülkeden, kendini oyuna adamış ve arkadaş canlısı bir topluluk oluşturan 9 milyonun üzerinde oyuncuyu cezbetti.
 • Karakter ilerlemesi: Savaşınızı verirken, askerinizi de becerilerini geliştirdiği, ikramiyelerin ve yeni ekipmanların kilidini açtığı bir kariyer yolunda ilerletin.
 • Kıdemli oyun geliştiricileri: Hitman serisi ve Freedom Fighters'ın orijinal yaratıcıları tarafından geliştirildi.
 • Sürekli gelişim: Heroes & Generals, sürekli olarak yeni özellikler, teknoloji ve içerikle güncellenmektedir.

Sizler için bir kuponumuz var! Aşağıda, Heroes & Generals'ta başlamanıza yardımcı olacak bir değerlendirme kuponu kodu yer almaktadır.

Gold + Veteranmembership: 7MK8X6T0FWUFE0SWZS
Player Level boost:  2N5FQLRF5DRLM4P3CL

Kuponu kullanmak için:

 • www.heroesandgenerals.com veya Steam üzerinden oyunu indirin.
 • Oyunu başlatın ve oturum açın
 • Sağ üst köşeden menü düğmesine (çark görünümlü) tıklayın
 • "Kuponu Kullan" düğmesine tıklayın
 • Kupon kadını yapıştırarak veya yazarak "Tamam"a tıklayın

Heroes & Generals, 18 Ekim 2016'da PC için yayımlandı. Oyun Steam üzerinde ücretsiz bir şekilde bulunuyor. Ayrıca 2016’da çıkacak diğer oyunları bu haberimizden, 2017’de gelecek yeni yapımları ise buradan öğrenebilirsiniz. VG247 Türkiye’yi Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.