Horizon Forbidden West geliştirme süreciyle ilgili yeni detaylar paylaşıldı

Horizon Forbidden West geliştirme süreciyle ilgili yeni detaylar paylaşıldı

Oyuncuların yüzünü güldürecek yeni haberler var.

Guerrilla Games tarafından geliştirilen Horizon Forbidden West oyununun geliştirme süreciyle ilgili yeni detaylar paylaşıldı. Oyun direktörü Mathijs de Jonge ve hikaye direktörü Benjamin McCaw, GameInformer ile yaptıkları röportajda geliştirme süreciyle ilgili konuştular. Oyunun çıkış tarihi ile ilgili hiçbir ipucu vermeseler de geliştirme süreciyle ilgili  başka sevindirici bilgiler verdiler. Geliştirme süreci dışında değindikleri diğer şey ise ana karakterimiz Aloy’un yeni yetenekleri oldu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Oyunun geliştiricileri katıldıkları röportajda Horizon Forbidden West ile ilgili yeni detaylar paylaştı

Yapılan röportajda geliştiriciler, çoğunlukla PlayStation 4 oyuncularının yüzünü güldürecek bilgiler verdi. Geliştiriciler, “Geliştirme sürecinin ve oynanış testlerinin çoğu PlayStation 4 platformunda yapıldı. Yani o konsolun sahiplerinin harika bir deneyim yaşamasından ve oyunun o konsolda harika görünmesinden emin olmaya çalışıyoruz.” diyerek yeni jenerasyon konsolların çıkmasına rağmen PlayStation 4 oyuncularını biraz bile göz ardı etmemiş görünüyorlar. Yine de, tabii ki, yeni jenerasyonun sunduğu teknolojiler sayesinde oyun, PlayStation 5 platformunda daha iyi görünecek ve rahatça fark edilebilir görsel farklılıklar bulunacak.

Röportajın diğer kısmında ana karakterimiz Aloy’un yetenekleri hakkında detaylar verildi. Bu detaylardan bahsedilirken en yeni PlayStation State of Play başlığı altında yayımlanan videoda gördüğümüz Valor Surges yeteneği örnek olarak kullanıldı. Söylenene göre, gördüğümüz bu yeteneğin birden fazla türü olacak ve yetenek ağcının kullanımına ve oyuncunun oyun stiline göre bu türler kullanılabilecek. Hazır bahsetmişken, yetenek ağacı da geçen oyuna göre tamamen yeniden tasarlanmış olacak ve bir sürü farklı oynanış stilini destekleyecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Horizon Forbidden West
   Haber  |  Öne Çıkanlar 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.