HMD, efsanevi Nokia 3310 serisini tekrar canlandırıyor

HMD, efsanevi Nokia 3310 serisini tekrar canlandırıyor

Yeni bilgilere göre HMD ekibi, Nokia 3310 telefonunu 2 yeni model ile birlikte duyuracak.

Günümüzde klasik modelleri 10 liraya bile bulunabilen efsanevi Nokia 3310 telefonu yeni sızdırma haberlere göre geri dönüyor. evleaks isimli ünlü bir Twitter kullanıcısı, mobil sektörden sızdırdığı bilgiler ile tanınıyordu. İşte bu isim, tekrar bir açıklama yaptı. Bu ismin kaynaklarına göre HMD, efsanevi Nokia 3310 serisini tekrar canlandıracak. Söylenene göre bu telefon, Şubat 2017 sonunda gerçekleştirilecek olan Mobile World Congress etkinliği sırasında duyurulacak. İspanya sınırları içerisinde gerçekleşecek olan bu etkinlikte HMD sadece bu efsanevi telefonu tekrar canlandırmayacak, direkt olarak markaya hayat verecek. Çünkü Nokia 3310 haricinde 2 farklı model Nokia telefon da duyurulacak. Bu telefonlar ise Nokia 5 ve Nokia 3 olacak gibi görünüyor. Fakat bu iki telefonu boş verin şimdi. Asıl efsanevi kırılmaz telefonun fiyatını verelim size, haberimizin devamında.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

HMD, efsanevi Nokia 3310 serisini tekrar canlandırıyor

Verilen bilgilere göre bahsettiğimiz klasik telefonun fiyatı 60 dolar olacak. Ayrıca telefonun donanım ve yazılım kısımlarında da çok fazla değişiklik yapılmayacak. Yani yine aylarca yeten şarj ve attığınız duvarı parçalayan bir telefon karşınıza çıkacak. Diğer 2 modelden bahsetmek gerekirse; Nokia 5, 5.2 inç boyuta, 720p ekrana, Snapdragon 430 SoC işlemciye ve 2 GB değerinde RAM’e sahip olacak. Bu telefon, €199 fiyat etiketi ile piyasaya sürülecek. Diğer model olan Nokia 3 ise klasik taban yazılım ve donanım ile piyasaya sürülecek. O telefonun fiyatı ise €149 olacak.

26 Şubat 2017 tarihinde bu konular hakkında daha fazla bilgiye sahip olabileceğiz fakat küçük bir kötü haber de karşımıza çıkabilir. Söylentilere göre HMD, Nokia 5 ve Nokia 3 telefonlarını sadece Çin telefon pazarına sürmeye hazırlanıyor. Nokia 3310 hakkında şu an böyle bir bilgi bulunmuyor fakat HMD ekibinin böyle bir şey yapmamak için de herhangi bir engeli de bulunmuyor. Yani klasik, efsanevi telefonumuz sadece Çin pazarına özel bir şekilde de çıkabilir. Dediğimiz gibi, kesin bilgileri Mobile World Congress 2017 etkiliği sırasında alabileceğiz. Tekrar hatırlatalım, Mobile World Congress 2017; İspanya sınırları içerisinde 26 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Sizler için bu etkinliği takip ediyor olacağız. Sizler de, bizleri takip etmeyi unutmayın!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.