Menü
https://leadergamer.com.tr/ultimate-marvel-vs-capcom-3-sistem-gereksinimi/

Hitman

Yapımcı Io Interactive
Dağıtımcı Square Enix
Tür
Çıkış Tarihi 11 Mart 2016

Hitman: The Complete First Season İnceleme

Hitman için tamamlanmış bir deneyim.


Yeni nesil Hitman oyunu, 11 Mart 2016 tarihinde çıkışını gerçekleştirmişti. Bir Telltale Games edasıyla oyunu bölüm bölüm piyasaya sürmeye karar veren Square Enix ve IO Interactive, bu büyük eski duruma rağmen oldukça güzel tepkiler almıştı oyunculardan, oynanış ile alakalı. Hitman çıkışını gerçekleştirdiğinden beri sürekli olarak yeni içeriğe kavuştu. Bu içerikler sayesinde Paris, Sapienza, Marrakesh, Bangkok, Colorado ve Hokkaido bölgelerine gittik. Onlarca farklı hedefi öldürdük. Tabii tüm bu içerikler ayrı ayrı çıktı. Bugün ise PlayStation 4 platformuna Hitman: The Complete First Season çıkışını gerçekleştirdi. Hitman: The Complete First Season, Hitman için piyasaya sürülmüş tüm içerikleri taşıyor içerisinde. İncelemeye var mısınız? Ayrıca inceleme yazımızın sonunda 1 adet oyun da, sizleri bekliyor olacak. Eğer yeterince hızlıysanız, o kodu PlayStation Store üzerinden aktif hale getirebilirsiniz!

Hitman: The Complete First Season İnceleme

Öncelikle bir konuya değinmek istiyorum, bu inceleme yazımızda Hitman’i diğer oyunlar gibi incelemeyeceğiz. Yani oynanışa, grafiklere veya performansa bakmayacağız. Bu inceleme yazımız Hitman: The Complete First Season içeriği için hazırlanıyor. Ana oyun çıkalı zaten neredeyse 1 sene olacak. Bu yüzden tekrar bu oyunu temelden incelemeye gerek görmedik. Şimdi, yazımıza daha detaylı geçecek olursak öncelikle bu paketin içeriğinden bir bahsedelim. Ne dersiniz?

Bahsettiğimiz paket ile, ana oyun ve ilk sezonda piyasaya sürülen tüm ek içerikler geliyor. Öncelikle görevlerden bahsedelim. Eğer bu paketi satın alırsanız, ilk eğitim bölümü ile birlikte oyunun 6 bölümüne de sahip olabiliyorsunuz. Bu bölümlerin adı ise Prologue, Paris, Sapienza, Marrakesh, Bangkok, Colorado ve Hokkaido. Böyle sayınca oldukça az gibi görünse de, bu serinin tekrar oynanabilirlik durumunu göz önünde bulundurmanızı isterim. Oyunun ilk sezonunda çıkan tüm içerikler, bizlere neredeyse 150 saatlik bir içerik sunuyor. Tabii bu 150 saatlik içerik tamamen benzersiz değil, bol bol tekrar var. Fakat bu serideki tekrarlamalar, öyle her oyundaki gibi basit tekrarlamalar değil. Bir Hitman oyuncusu iseniz, bunu zaten en iyi siz bilirsiniz. Bir bölümü, 10 kez bile oynasanız, hedefinizi öldürecek benzersiz bir yol bulabilirsiniz her seferinde.

HITMAN_-_The_Season_Finale_Teaser_Hokkaido_screenshot_1920x1080

Peki, Hitman: The Complete First Season aldığımız zaman elimize geçen içerikler sadece bu kadarla mı sınırlı? Tabii ki hayır. Bahsettiğimiz 6 görev haricinde, 3 ekstra göreve de sahip oluyoruz bu sürüm sayesinde. Bu üç görevden iki tanesi şu anda piyasada. Bu görevler The Icon ve A House Built on Sand ismini taşıyor ve gerçekten benzersizler. Henüz çıkmamış ekstra görevin adı ise Landslide ve eminiz ki, bu gelecek görev de diğerleri kadar benzersizdir. Fakat bize bunlar da yetmez, değil mi? Bu paket içerisinde Requiem Blood Money paketi de bulunuyor. Eğer bilmiyorsanız hemen söyleyelim, bu paket orijinal olarak sadece oyuna ön sipariş olanlara verilmişti ve içerisinde krom ICA tabancası, komik bir plastik ördek oyuncağı ve tabii ki klasik Blood Money takım elbisesi bulunuyordu. Oyunu farklı bir tarzda oynamak için bire bir paket.

Biz, inceleme yazımızı bahsettiğimiz paketin PlayStation 4 sürümünden yapıyoruz. Bu yüzden bazı ekstra görevlere daha sahibiz. Bu görevlere Xbox One ve PC oyuncuları ne yazık ki sahip olamayacak. Bunu göz önünde bulundurunuz. Her neyse, bahsettiğimiz bu görevlerin sayısı 6. Görevlerin adı ise The Sarajevo Six olarak geçiyor. Gerçekten güzel bir seri olduğunu söyleyebilirim. Biraz önce bahsettiğim bonus 2 görev ve ana görevler kadar güçlü değil fakat gerçekten keyif veren tiplerden. Tabii bu noktaya kadar saydığım her şey ek içerik. Hitman: The Complete First Season satın alarak, tüm Elusive Target görevlerine sahip olabiliyorsunuz. Sadece çıkmış olan Elusive Target görevleri değil, çıkacak olan Elusive Target görevleri de sizlerin olacak. Kısaca efendim, içeriğe doyacaksınız resmen.

HITMAN_-_Episode_5_-_Colorado_C

Sanıyorum ki Hitman: The Complete First Season, serinin severleri için kaçmaz bir fırsat. Eğer henüz ana oyunu almadıysanız, bu paketi almamak için hiçbir mazeretiniz olamaz. Eğer bu paketi dijital olarak satın alırsanız, veya hemen aşağıdaki kodu kullanırsanız, bahsettiğimiz içeriklere sahip olacaksınız ve çok uzun bir süre boyunca oyun deneyiminiz zirvede olacak. Fakat bu paketin bir de kutulu hali var ki, tam koleksiyonculara özel. Çünkü bu sürümün disk kutusu özel olarak tasarlandı ve diğer tüm klasik kutu tasarımlarından farklı olarak göze çarpıyor. Bu duruma örnek vermek gerekirse, Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration kutulu sürümünü söyleyebiliriz sanırım.

Sadece içeriğini incelemiş olduğumuz bu paket, şu an PC, Xbox One ve PlayStation 4 platformları için hem dijital, hem de kutulu olarak satışta. Eğer bu seriyi seviyorsanız fakat son oyunu oynamadıysanız, hemen bu paketi almanızı öneriyorum. Fakat satın almadan önce, biraz sonra yazacağımız kodu PlayStation 4 platformu için PlayStation Store üzerinden kullanabilirsiniz. Bu kod, 6387-PWHF-GM6H. Bol şanslar, iyi oyunlar!

Hitman

PUAN: 9 /10
Yapımcı

Io Interactive

Dağıtımcı

Square Enix

Tür

, ,

Platform

PC, PlayStation 4 ve Xbox One

  • 150 saate varan içerik.
  • Özel kutu tasarımı/ekstra dijital içerik.
  • Verdiğiniz paraya değecek.
  • Eğer daha önce ana oyunu ve sezonluk geçişi aldıysanız, sizi sinirlendirebilecek bir paket.

Eğer bu seriyi seviyorsanız fakat son oyunu oynamadıysanız, hemen bu paketi almanızı öneriyorum.

Kaan GEZER Editör