Hideo Kojima, Death Stranding 2 hakkında konuştu

Hideo Kojima, Death Stranding 2 hakkında konuştu

Daha ilk oyun yeni geliştirilmeye başlandı. Bu ne acele?

RTX Sydney sırasında Hideo Kojima, Death Stranding hakkında konuşmuştu ve oyununun bir açık dünya oyunu olduğundan bahsetmişti. Ayrıca çıkış tarihi hakkında da küçük bir ipucu vermişti. Bu RTX Sydney etkinliği sırasında ünlü yapımcı, yeni oyunu hakkında konuşmaya devam etti. Fakat konuşulan konu, henüz çıkmamış oyunu değil, henüz çıkmamış oyununun devam oyunu oldu. Şimdilik Death Stranding 2 hakkında düşünmediğini belirten efsanevi yapımcı, ilk oyun beğenilirse, ikincisini de yapabileceğini sözlerine ekledi. Yani temelde bir üçleme düşünülüyor da olabilir. Fakat açıklamalara göre, ilk oyun da ikinci oyuna göre yapılmayacak. Yani Hideo Kojima, ikinci oyuna malzeme kalsın diye ilk oyunu kısmayacak. Elinde ne varsa ilk oyuna yığacak. İkinci oyun gelirse de, büyük bir ihtimalle daha farklı şeyler bizlere anlatılacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Hideo Kojima, Death Stranding 2 hakkında konuştu

Hideo Kojima, etkinliğin devamında Sony ile arasında olan bağa da değindi. Death Stranding 2 muhabbeti bittikten sonra, Sony ile anlaşmadan önceki zamanlarına döndü. Geliştiricinin söylediğine göre kendisine Sony haricindeki birçok ekipten de teklif geldi. Hatta bu teklifler arasında, oyun sektörünün dışındaki ekiplerden gelen teklifler bile bulunuyordu. Fakat bu yapımcının tercihi Sony Interactive Entertainment oldu. Sebebi ise, özgürlük. Bağımsız bir geliştirici olarak ilk oyununun Death Stranding olduğunu söyleyen Hideo Kojima, ilk oyunu ile herkesi mutlu etmek istediğini, bu yüzden karşılıklı saygının yaşanmış olduğunu ve yaşanacağını düşündüğü ekibi seçtiğini belirtti. Bildiğiniz üzere bu geliştirici, Sony ile 10 yıldan fazla çalışmıştı. Bu yüzden tekrar Sony ekibinin seçilmesi, bizleri pek şaşırtmamıştı.

Özgürlükten bahsetmiştik, Hideo Kojima isimli geliştiricinin Sony ekibini seçmesindeki en büyük etkenlerden bir tanesi de ekibin, kendisine verdiği özgürlük. Ünlü oyun tasarımcı, bağımsız olarak ilk oyununu yapacağı için tamamen özgür olmak istedi ve bu özgürlüğü %100 bir biçimde sadece Sony verdi. Bu yüzden de seçim Sony yanından oldu. Ayrıca oyun için yayımlanan ilk videonun da Sony tarafından problemsiz bir şekilde onaylanması, iki tarafın da birbirine olan güvenini ortaya tekrar çıkardı. Bu oldukça büyük bir olay çünkü genelde büyük oyun geliştiricileri, bu tür videolar ile oyunlarını tanıtmaktan kaçınır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.