Heroes & Generals için Engine Room güncellemesi geldi

Heroes & Generals için Engine Room güncellemesi geldi

Bu güncelleme ile oyunun FPS performansı da yükseldi

Danimarka’da kurulmuş olan Retro-Moto geliştirici stüdyosu, kendi ücretsiz oyunları olan Heroes & Generals için çalışmalara hala devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda geliştirici stüdyo, oyunun kayıtlı oyuncu sayısının 10 milyona ulaştığını açıklamıştı. Bağımsız bir geliştirici için bu rakamlar çok iyi bir seviyede gerçekten. İlk başta tarayıcı üzerinden oynanan bir oyun iken, geliştirildikçe Steam platformunda yerini aldı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Heroes & Generals

Dün, Heroes & Generals  için yayımlanan Engine Room güncellemesi ile birlikte oyun için ciddi anlamda iyileştirmeler gerçekleştirildi. Bu güncelleme ile oyunun işletim motoru baştan aşağı yenilendi. Kendilerinin olan, Retox adını verdikleri bu teknoloji sayesinde oyuncular için oldukça iyi imkanlar sunduğunu söyleyebiliriz. Bu güncelleme ile DirectX 12 desteğine kavuştu oyun. Tabii daha beta aşamasında olduğunu da hatırlatalım. Bizce de zamanı gelmişti artık ama maalesef DirectX 9 desteği oyundan kaldırıldı. Eğer ekran kartınız eski ise ve DirectX 10 veya üstü desteğine sahip değilse bu oyundan mahrum kalacaksınız. Zaten bu kadar eski bir kartın da değiştirilme vakti gelmiştir bizce.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca geliştirici ekibin yapmış olduğu açıklama ile, Heroes & Generals yapıtının gelişmiş çoklu iş parçacığı teknikleri kullanarak modern bir veri akışı için oyun motorunun optimize edildiğini, böylece birden fazla CPU çekirdeğini daha iyi kullanmasıyla oyun performansını arttırdığını öğrenmiş olduk. Oyuncular, bu geliştirmeler sonucunda %20 FPS artışı sağladığını söyledi. Bu gerçekten sevindirici bir haber. Çünkü oyuncular için FPS ne kadar yüksekse, o kadar iyidir. Ayrıca oyun, karışık çözünürlük oluşturma özelliğini de destekliyor. Eğer oyun için bilgisayar özellikleriniz çok yeterli değilse ve oyunu düşük ayarlarda oynuyorsanız, menü ekranında yüksek ayarları görebileceğinizi ekledi geliştirici ekip.

Oyun şu anda sadece Steam üzerinde oynanabilir durumda. Oyun da ücretsiz olduğu için hiçbir sıkıntı yaşamazsınız bu konuda. Siz de girip, bu güncellemeden sonra ne gibi bir performans değişikliği yaşandığını yorumlarda belirtebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.