Heavy Rain, Sony’e 100 milyon eurodan fazla kazandırdı

Heavy Rain, Sony’e 100 milyon eurodan fazla kazandırdı

Kim demiş yenilikçi oyunlar para kazandırmaz diye?

Yaratıcı oyunlar dendiğinde akla ilk gelen şirketlerden olan Quantic Dream şirketinin üst düzey çalışanı Guillaume de Fondaumière yaptığı açıklamalar ile yenilikçi oyunların çoğalmasını arzuladığını belirtti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

heavyrain_logoİlk olarak oyun otoriteleri tarafından yüksek notlarla ödüllendirilen, film tadındaki oyun Heavy Rain hakkında konuşan Fondaumière oyunu bütün yeni teknolojik özellikleri ile 16.7 milyon euroya mal ettiklerini açıkladı.

Sony’nin Heavy Rain için reklamlar ve dağıtıma ile yaklaşık 40 milyon euro harcadığı tahmin ediliyor. Fakat Fondaumière; “Sony bu oyun ile 100 milyon eurodan fazla para kazandı ki bu gayet kârlı bir oyun” diyerek elde edilen paranın yanında 40 milyon euronun ne kadar az kaldığını bizlere göstermekte.

Bundan ziyade Fondaumière EA’nin FIFA, Activison’ın Call of Duty, Ubisoft’un Assassin’s Creed serilerini eleştirerek her yıl bir önceki yıl çıkan oyunların kopyası oyunlar üretmekten ziyade, yeni sıfırdan bir oyun üretmenin sektörü daha da geliştirip yenilik getireceğini düşündüğünü söyledi. Fondaumière’e hak vermemek elde değil.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.