Türkiye

Göz yormayan HDR monitör, BenQ tarafından tanıtıldı

Göz yormayan HDR monitör, BenQ tarafından tanıtıldı

Oyun oynarken de film izlerken de gözlerinizi koruyun.

BenQ, daha önce görmediğiniz bir izleme deneyimine ulaşmanızı sağlayan yüksek çözünürlüklü monitörünü tanıttı. Parlaklık ve ses kalitesiyle öne çıkan monitörün, hem oyun oynarken hem de film izlerken maksimum kaliteyi elde etmenizi sağladığı belirtiliyor. HDR monitör, 4K çözünürlükteki görüntüleri dinamik renk ayarıyla oynatmasıyla öne çıkıyor.

BenQ HDR monitör

Yeni EL2870U monitörü, hangi medya türünü tercih ederseniz edin aradığınız zevki alabilmeniz için tasarlandı. BenQ Orta Doğu ve Türkiye Yönetici Direktörü Manish Bakshi tarafından yapılan açıklamada, HDR özelliğinin rakipsiz olduğunun altı çiziliyor. Gerçekçi 4K UHD teknolojisine sahip HDR monitör, içeriğin formatına göre otomatik olarak kendini ayarlıyor. Parlaklık, kontrast ve renk sıcaklığını otomatik olarak düzenlemesi sayesinde gözlerinizi de koruyor.

Gerçek siyah tonlarını ve parlak beyazları sağlayan monitör, Brightness Intelligence Plus teknolojisine de sahip. Ortamın ışık seviyesinin ve renk sıcaklığının otomatik olarak algılanmasını sağlayan bu teknoloji, kullanıcı için işleri oldukça kolay hale getiriyor. BenQ tarafından yapılan açıklamaya göre, dijital eğlence meraklılarına en fazla aracı ve heyecanı sunmayı amaçlayan bu monitör netlik ve doygunluk ayarlarıyla da öne çıkıyor.

Oyuncular için oldukça önemli bir teknoloji olan AMD FreeSync, BenQ EL2870U modeli tarafından destekleniyor. Bunun yanı sıra 1ms’lik gecikme süresi de HDR özelliğine sahip bu monitörü konsolunuz ile birlikte kullanmak için ideal bir hale getiriyor. Oyun oynadığınız sırada faydalanabileceğiniz bu teknolojiler, film izlediğiniz sırada renk sıcaklığının otomatik düzenlenmesi gibi imkanlar ile birleşerek tatmin edici bir görsel deneyim sunuyor. Dilerseniz, hemen aşağıdan monitörün bazı teknik detaylarına göz atabilirsiniz.

BenQ HDR monitör teknik özellikleri:

  • 27.9 inç LED UHD
  • 3840×2160 Ekran Çözünürlüğü
  • AMD FreeSync Teknolojisi
  • Brightness Intelligence Plus Teknolojisi

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın