Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Yunus Emre Altanay, Editör Yazım tarihi: 06.05.2015

Yapılmayacak, devamı gelmeyecek, yapılması gereksiz denilen ve sonunda bu yıl içinde yapımına başlanan Guitar Hero Live’in yeni gitarı Edge dergisinin 7 Mayıs’ta çıkacak olan sayısının kapağında boy gösterecek.

Fakat biz şimdiden gitara göz ucuyla bakma şansını elde ettik ve ilk fark ettiğimiz şey 5 renkli tuşların ortadan kalkmış olduğu. Bunun yerine üç tuşlu, renksiz yeni bir sisteme geçmişler.

Peki neden? Oyun kolaylaşıyor mu?

GtHeroLive

Bu bakış açısına göre değişir. Oyunun Sanat Yönetmeni Jamie Jackson’a göre bunu yapmalarının birden çok sebebi var. Eski Guitar Hero oyunlarından bir veri toplamışlar ve oyuncuların gitarı hangi zorluk seviyesinde oynamayı tercih ettiklerini tespit etmişler. Herkes Megadeth – Holy Wars…The Punishment Due parçasını expert zorlukta çalmanın peşinde değilmiş meğer (ben çok uğraşmıştım oysa ki). Bunun yerine oyuncuların medium zorluk derecesini seçip gitarı üç tuşla oynamaya daha çok eğilim gösterdiğini fark etmişler.

Guitarherogplay

“Belki de insanlar Guitar Hero’yu bir iki bira alıp arkadaşlarıyla eğlenmek için oynuyordu aradıkları zorluk seviyesi yüksek bir mücadele değildi…” diyor Jamie Jackson…

Belki de haklıdır. İleri zorluk seviyesi için bu üç tuş oldukça zorlu kombinasyonlar ortaya çıkarabilir mi şüpheliyim ama Jamie Jackson zorluk arayan oyuncuları kesinlikle unutmayacağız diyerek ümit vermeye çalışmış… Detaylar 7 Mayıs’tan sonra ortaya çıkacak olsa da şimdilik durum bu…

Siz Guitar Hero Live’in yeni gitarı hakkında ne düşünüyorsunuz? Eskisi daha iyiydi diyenlerden misiniz yoksa yenisi için heyecanlı olanlardan mı?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.