GTA V’e ilgisizliğim?

GTA V’e ilgisizliğim?

Grand Theft Auto 5 şöyle geldi geçti.

Yılın en büyük oyunu Grand Theft Auto 5 geçen ay yayınlandı. Fakat, ama kendimi bu konuda gerçekten heyecanlandıramadım. Tüm olası medya sağolsun, pazarlama sözleri ve teşvik eden altadıcı reklamlar, iletişimler içinde kendimi boğulmuş buldum. Ayrıca, sosyal medya pro-GTA oyuncuları ve destekleyicilerinin, “gerçekten iğrenç bir oyun”cuları ile tartışmaları bu konuda ekstra bir huzursuzluk kaynağı yaratıyor. Ve arada benim gibi Grand Theft Auto zindanında arada kalmış olan bir topluluk var. Hepimiz şu anda yerel bayilerden oyunu alabileceğimizi biliyoruz fakat hangimizde bu seçeneği seçecek motivasyon kaldı?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

gta-5-hiutgiugvjyhgvKesinlikle, Rockstar‘ın çılgınca popüler serisinin son oyunu duyurulduktan sonra bu sonuç sürpriz değil. Herkes geleceğini biliyordu, fakat GTA IV‘den sonra ağızlarda ekşi bir tat kaldı, ve duyurudan sonra ne geleceği konusunda çok heyecanlanamadım. Fakat, ilk duyurudan sonra gelen bir kaç video ve bir kaç önemli bilgi ilgimiz hızlı bir şekilde artırdı tabii ki. Los Santos‘a dönelim, büyük bir şehir ve mahvedebileceğimiz açık bir alan, oynanabilen üç karakter ve bazı yeni nesil gibi görünen grafikler, ilgimi tamamen ön sipariş noktasına çekti.

Fakat, maalesef bu heyecan çok uzun sürmedi. Bir kaç parça daha küçük bilgi sızdı, internete düşen ekran görüntüleri beni sıkmaya başladı. Evet, alan hoş gözüküyor ve evet dağlar da güzel görünüyor, ve yine evet Trevor eğlenmek için çılgın bir karakter, ama ben oynamak istiyor muyum? Emin değilim. Ne kadar çok duyuyorsam, ilgim o kadar azalıyor. Bu oyunun, çekici gözükmemesinden kaynaklanmıyor, sadece bana çekici gelmiyor. Tüm incelemeler yayınlandıktan sonra, GTA V’in mükemmel bir oyun olduğu açıktı. Ortak fikirlerle gelen 9’ar 10’ar inceleme puanları, Rockstar’ın PS3 ve Xbox 360 nesli için jübilesini gösteriyor. Ama hala, Metacritic puanının 97/100 olması beni aldatma işine takılmama neden oluyor. Tabii ki oyun harika, kesinlikle oynamam gereken bir şeyler var oyunda fakat, hala oyunu almayı düşünmüyordum.

GTA-5-082313-6Bugün, yemek yemek için dışarı çıktığımda, bir mağazada güvenlik görevlisinin yanında, yığın halinde duran GTA V‘leri gördüm. Bir an durdum ve onlara baktım. Bu oyun, yapılan en pahalı oyun, yapılan oyunlar arasında en çok alkış alan oyunlardan, ve ben o yığının yanında geçiverdim. Param vardı, oynamak için zamanım vardı, ve alma fırsatım da vardı, fakat internetteki “nasıl iyi oyun” ağlamaları, bana oyunu aldırtmadı.

Son olarak, bu beni azıcık şüphelendirdi. Neden? Hırslı, hevesli bir oyuncu ve oyun yazarı, mükemmel bir oyun suratıma sırıtırken, onu almamayı düşünmem. Gerçekten iki sebep görüyorum bunun için; basit olarak oyunlara ilgimi kaybediyorum ya da günümüz nesli konsollardan yoruldum.

Umarım ikincisidir, oyunlara aşığım ve umarım böyle de devam eder, ve değişime ihtiyacım var. Yeni donanım, yeni tecrübeler, hepsi bu sene gelecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.