Grand Theft Auto Online: RP ve para kazanmak için en iyi görevler nedir?

Grand Theft Auto Online: RP ve para kazanmak için en iyi görevler nedir?

RP ve para kazanmak için en iyi görevleri sizin için listeledik ama öncelikle bilmeniz gerek birkaç ipucu daha vereceğiz.

RP ve para kazanmak için en iyi görevleri sizin için listeledik ama öncelikle bilmeniz gerek birkaç ipucu daha vereceğiz. Görevleri tek başınıza yapabileceğiniz gibi co-op olarak da yapabilirsiniz. Co-op olarak yaparsanız daha fazla para ve RP kazanabilirsiniz. Oyun sırasında kulaklık ve mikrofon kullanmanız eş zamanlı oynarken size de kolaylık sağlar. Görevler, sizin standart kategoride zırh ve silaha sahip olduğunuz düşünülerek oluşturulmuştur. İmkanınız varsa yanınıza bol miktarda cephane ve patlayıcı almayı unutmayın.

A Boat in the Bay

Açıldığı seviye: Rank 50
RP ödülü: 2,900
Para ödülü: $15,700
Oyuncu sayısı: 1-4

Bu görevde Trevor için kola dolu bir tekneyi kaçırıp onu Alamo Denizi’nde bir iskeleye götürmeniz gerekiyor. Keskin nişancı tüfeği ve patlayıcılarla düşmanlarınızı etkisiz hale getirebilirsiniz. Siper almak önemli. Siper almak için etraftaki kayaları kullanabilirsiniz. Teknede 2 kişi olmanız önemlidir. Biriniz tekneyi kullanırken diğer düşmana karşı tekneyi koruyabilir. Bir Buzzard helikopteriniz varsa görev daha kolaylaşır.

Denizde ilerlerken size bir tekne ve helikopter saldıracak. Helikopter önemli çünkü içinde bir keskin nişancı var. Bu büyük bir sorun olabilir sizin için. Teknedeki herkesin helikopteri hedef alarak ateş açması kısa sürede onu indirmenizi sağlayabilir ancak görev boyunca çevreden gelecek diğer düşmanları da unutmayın.

Sinking Feeling

Açıldığı seviye: Rank 55
RP ödülü: 2,200
Para ödülü: $21,000
Oyuncu sayısı: 1-4

Bu görevde içinde patlayıcı olan iki SUV aracını alıp Lester’ın garajına götürmeniz gerek. Görevde genellikle yer altında ilerliyorsunuz. Bu yüzden de otomobil, motosiklet ya da bisiklet kullanmanız gerekiyor. Görev başladıktan sonra sizi metro istasyonunda bir çatışma bekliyor. Yürüyen merdivenlerde ve bina çevresinde düşmanlar yer alıyor, dikkatli olun. Combat Shotgun gibi kısa menzilli, iyi bir pompalı silaha ihtiyacınız olacak, mutlaka yanınıza alın. Tünelin ardından SUV’lara gidin ve onları kaçırın. Gireceğiniz ikinci tünelin sonuna varmadan çıkın ve başka bir inşaata gidin. Bu sırada grup arkadaşlarınızdan biri bomba atar kullanarak arkanızdan gelen araçları patlatmalı. Ardından Lester’ın deposuna gidin ve görevi tamamlayın.

Fueling the Flames

Açıldığı seviye: Rank 20
RP ödülü: 2,300
Para ödülü: $15,700
Oyuncu sayısı: 1-4

Trevor için bir tanker çalıp onu yerel bir benzin istasyonuna götürmeniz gerekiyor. Yanınızda yeterli cephane olması gerek. Görev sırasında da dikkatli olmalı ve siper almalısınız. Grup arkadaşlarınızla ayrılarak tankere farklı yollardan ulaşabilirsiniz. Bu görevi biraz daha kolaylaştırır. Bölgedeki otoparkın arkasında yüksek bir alan var, orayı da kullanabilirsiniz. Tüm çete üyelerini vurmalısınız, tankeri havaya uçurmamaya özen gösterin. Benzin istasyonunda aksiyon olmadığından emin olun. Aksi halde havaya uçabilirsiniz.

A Titan of a Job

Açıldığı seviye: Rank 26
RP ödülü: 2,750
Para ödülü: $14,900
Oyuncu sayısı: 1-6

Bu görev biraz zorlayıcı olabilir. Los Santos hava alanından çaldığınız Titan tipi bir taşıyıcıyı SAandy Shores hava alanına götürmeniz gerek. Titan’ı kullanmak özel bir deneyim olacak. Hızlı bir araçla hava alanına gidin ve ana girişin iki yanında bulunan rampaları kullanacak çitin üzerinden atlayın. Merryweather güvenlik hangarına gidin. Güvenlik görevlilerine dikkat edin. Burada keskin nişancı tüfeğine ihtiyacınız olacak. Keskin nişancı tüfeği ile görebildiğiniz tüm güvenlik görevlilerini öldürün. Dikkatli olmalısınız çünkü güvenlik görevlilerinin ellerinde güçü silahlar var. Düşmanın çoğunu indirdikten sonra diğer ekip üyeleri Titan’a girmeli, arkanızda kalan düşmanları umursamayın ve havalanın. Şehri terk edin ve Sandy Shores’e gidip görevi tamamlayın.

Cleaning the Cat House

Açıldığı seviye: Rank 45
RP ödülü: 2,580
Para ödülü: $13,600
Oyuncu sayısı: 1-4

Birilerini öldürmek zorunda değilsiniz. Bu en kolay yol olacaktır. Herhangi bir hava alanı, hastahane ya da polis merkezinden helikopter çalacaksınız. Silahınız olmasa da olur. Motel’e uçun, Anna sizi çatıda bekliyor olacak.

Quarry, Quarry

Açıldığı seviye: Rank 30
RP ödülü: 3,800
Para ödülü: $20,000
Oyuncu sayısı: 1-4

Lester’ın deposuna teslim etmeniz gereken iki adet patlayıcı vana var. Bunları taş ocağından çalmalısınız. Uzun sürecek ama oldukça kolay bir görevdir. Dikkatli olmanız gereken bir mesele var. Kendinizi patlatmamak. Tek başınıza da yapabileceğiniz bir görev fakat ikinci araç için tekrar başa dönmeniz gerekecek.

Taş ocağının ana girişinde korumalar var. Gittiğinizde öncelikle o korumalardan kurtulun. Ardından minibüsün etrafındaki düşmanları indirmelisiniz. Bunun için bir keskin nişancı tüfeği yeterli olacaktır. Patlayıcı kullanmayın çünkü minibüse ihtiyacınız olacak. Minibüsü alın ve ikinci taş ocağına gidin.

Flood in the LS River

Açıldığı seviye: Rank 5
RP ödülü: 1,440
Para ödülü: $7,500
Oyuncu sayısı: 1-4

The Lost ve The Vagos arasındaki anlaşmayı bozmanız gerek. Gerald için de onların elindeki ilaçları çalmanız gerekiyor. Fırtına için yapılmış tahliye noktasına gidip oradaki çete üyeleriyle çatışmalısınız. Aracınızı siper olarak kullanın. Çete üyelerini öldürdükten sonra ilaçları alın ve Gerald’ın yanına gidin, ilaçları verin ve görevi tamamlayın.

Rich Men in Richman

Açıldığı seviye: Rank 5
RP ödülü: 1,660
Para ödülü: $10,900
Oyuncu sayısı: 1-4

İyi para kazanamayacağınız fakat oldukça eğlenceli bir görevdir. Polislerden kaçarken saklanabileceğiniz yerler öğrenmek için de tavsiye edebileceğimiz bir görev. Vinewood yakınlarında bulunan Richman konağına gidip iki adet üst sınıf otomobili çalmanız gerek. Konağa gittiğinizde ekip üyelerinin oyuna çok iyi odaklanması gerek çünkü orada sizi birçok güvenlik görevlisi bekliyor olacak ve siper alanınız yok. O yüzden odaklanmalı ve hızlı hareket ederek güvenlik görevlilerini alt edip araçları alıp kaçmanız gerek.

Araçları aldığınızda aranma seviyeniz üç yıldız olacak. Yani polis bir helikopterle sizi takip ediyor. Çaldığınız araçlardan biri oldukça hızlı bir spor araç fakat diğeri tank gibi, Enus Super Diamond. Polislerden kurtulmak için hız yeterli değil bu yüzden çevreden yardım almalı ve saklanacak bir yerler bulmanız gerek. Saklanın, polisleri atlatın ve Simeon’un yerine gidip araçları bırakın.

Rooftop Rumble

Açıldığı seviye: Rank 75
RP ödülü: 4,500
Para ödülü: $22,000
Oyuncu sayısı: 1-4

Şehir merkezindeki bir otoparktan bazı önemli belgeleri çalmanız gerek. Tabii bu çok da kolay değil. Martin Madrazo’ya teslim etmeniz gereken bu belgeleri alabilmek için garaja gidin ve adamların işini bitirin. Bunun için patlayıcı da kullanabilirsiniz. Adamlar öldükten sonra acele etmeyin çünkü mekana 3 adet SUV gelecek ve bunlardan biri belgeleri kaçıracak. Bu yüzden garajdaki işişnizi hemen bitirmeli ve SUV’un peşine düşmelisiniz. SUV’u patlatmamaya dikkat edin yoksa belgeleri de alamazsınız ve görev başarısız olur. Bu yüzden iyi bir açıdan araçtakileri öldürmelisiniz. SUV’u gözden kaybederseniz belgeleri almak için Stoner Çimento İşleri’ne gitmeniz gerekecek bu da vakit kaybı demek o yüzden dikkat edin ve SUV’u kaçırmamaya özen gösterin.

American Exports

Açıldığı seviye: Rank 65
RP ödülü: 4,500
Para ödülü: $24,000
Oyuncu sayısı: 1-4

Fort Zancudo’a gidip ordudan bir Cargobob çalmanız ve Lester için silah dolu bir konteynır kaçırmanız gerekiyor. Cargobob’u aldıktan sonra düşmanlarla oyalanmadan devam etmelisiniz yoksa ordu da peşinize düşecektir. Polisleri atlattıktan sonra konteynıra doğru gidin.

Merryweather Güvenlik’in adamlarını öldürmeniz gerek. Bu sizi biraz zorlayabilir. Bu yüzden çatının kenarından uzak kalmalısınız. Adamları öldürdükten sonra Cargobob’a dönmeli, konteynırı kaçırmalı ve Lester’a gitmelisiniz. Bu sırada peşinize bir Merryweather helikopteri düşecek. Helikopterde bir keskin nişancı var. Önce onu sonra da pilotu vurup helikopteri düşürün.

GTA Online Rehberi: Taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve hakkında her şey

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın