Menü
https://leadergamer.com.tr/intel-coffee-lake-yeni-anakart/
Grand Theft Auto Online , GTA Online 3 Ağustos 2017 9:51

Grand Theft Auto Online, çıkışından bu yana en kazançlı dönemini şimdi geçirdi

Grand Theft Auto serisinin geleceği için bu durum korkutucu olmaya başlıyor. Grand Theft Auto Online çıkalı 4 sene oldu.


17 Eylül 2013 tarihinde çıkışını gerçekleştiren Grand Theft Auto Online, Rockstar Games ekibine ve Take-Two Interactive ekibine milyon dolarlar, belki de milyar dolarlar kazandırdı. Para kazandıran oyunlardan bahsedecek olursak zaten, Take-Two Interactive daha önce birçok kez GTA Online oyununun GTA 5 oyunundan kat ve kat daha fazla para kazandırdığını açıklamıştı. Peki, sizce Grand Theft Auto Online, şirketlere en çok parayı ne zaman kazandırmış olabilir? Çıkış yaptığı dönemlerde mi? Yeni nesil konsollara geldiğinde mi? Yoksa PC için çıktığında mı? Hepsine olan cevabımız hayır, çünkü yayımlanan yeni raporlara göre Grand Theft Auto Online, çıkışından bu yana en kazançlı dönemini şimdi geçirdi. Çıkışından neredeyse 4 sene sonra.

GTA Online

Take-Two Interactive cephesinden gelen açıklamalara göre, geride bıraktığımız son çeyrekte şirket 348.3 milyon dolar kazandı. Fakat bu rakam sadece GTA Online cephesinden gelmiyor ama açıklamalara göre Grand Theft Auto Online sayesinde bir önceki çeyreğe göre bu rakam %28 arttı. Peki, bu kadar para nasıl geliyor bir çevrim içi Grand Theft Auto oyunu içerisinden? Bilmiyorsanız söyleyelim, oyun içerisinde birçok mikro ödeme yöntemi bulunuyor. Eğer dilerseniz, gerçek para ödeyerek, oyun içi paralara sahip olabiliyorsunuz. Yayıncı şirket de zaten bu mikro ödemelerden para kazanıyor.

Tüm bu paralar, şirketler için iyi olsa da, serinin geleceği için kötü olabilir. Çünkü Grand Theft Auto V yerine Grand Theft Auto Online üzerinden para kazanılıyor olması, şirketlerin tüm dikkatini o oyun üzerine çekmesini sağlayacaktır. Böylece Rockstar Games de Grand Theft Auto VI yerine, Grand Theft Auto VI ile gelecek olan yeni bir Grand Theft Auto Online üzerine daha çok yüklenecektir. Biliyorsunuz, birçok oyuncu Grand Theft Auto V için bir senaryo ek paketi istemişti. Rockstar Games, önceki birçok Grand Theft Auto oyununa senaryo ek paketi çıkarttığı halde, bu sefer oyuncuları dinlememişti ve Grand Theft Auto Online için ücretsiz güncellemeler üzerinde çalışmaya devam etmişti.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha eski ama güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer bu oyunları oynayacak bir TV arıyorsanız, en iyi 4K ve HDR oyun televizyonları yazımız sizleri bekliyor. Eğer PC üzerinde oyun oynuyorsanız, PlayerUnknown’s Battlegrounds ipuçları, en güçlü silahları ve daha fazlası yazımız da var.

Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör