GTA 6, 2019 yılı içerisinde çıkışını gerçekleştirmeyecek

GTA 6, 2019 yılı içerisinde çıkışını gerçekleştirmeyecek

Son zamanlarda GTA Online üzerinde ortaya çıkan bir söylenti cevaplandırıldı.

Rockstar Games, son zamanlarda GTA Online üzerinde ortaya çıkan söylentiyi cevaplandırarak GTA 6 çıkış tarihine dair bir açıklamada bulundu. Bazı oyuncular, oyun içerisinde bildirim olarak yeni GTA oyununun 2019 yılında çıkış yapacağı bilgisinin geldiğinin görüntülerini paylaşmıştı. Geliştiricilerden yapılan açıklamaya göre ise durum hiç de beklediğiniz gibi değil ve yeni GTA oyununu 2019’da görmeyeceğiz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

GTA 6

GTA Online oyunu içerisinde gelen bir bildirim, serinin yeni oyununun 2019 yılı içerisinde çıkış yapacağını oyunculara duyuruyordu. Kulağa oldukça mantıksız gelen bu durum doğal olarak oyuncuları da şaşırttı ve görüntüleri sosyal medyaya taşımalarına sebep oldu. Rockstar Games, bu duruma daha fazla sessiz kalmayarak beklenen açıklamayı bizlere sundu.

Rockstar Games tarafından yapılan açıklamaya göre, oyun içerisinde ortaya çıkan bu bildirim tamamen asılsız. Yeni GTA oyunu, yani muhtemelen GTA 6’yı 2019 yılı içerisinde görmeyeceğiz. Zaten geliştirici ekibin yeni oyunları olan Red Dead Redemption 2’yi yeni piyasaya sürecekleri düşünüldüğünde bu durum kulağa pek de olası gelmiyordu diyebiliriz.

GTA 6 çıkış tarihi bilgisi nasıl GTA Online’a yerleştirildi?

Geliştiricilerden yapılan açıklamaya göre, bu duruma bazı oyuncuların modlar vasıtası ile oyunun arayüzüne erişmesi sebep oldu. Bir çeşit program ile oyun içerisinde bildirimler şeklinde mesajlar gönderilebildiğini fark eden birisi, bu açığı değerlendirmek istemiş olacak. Rockstar Games’in bu konuda bir önlem alıp almayacağını bilmesek de en azından kesin bir açıklamaya kavuşmanın rahatlatıcı olduğunu belirtebiliriz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.