Menü
https://leadergamer.com.tr/spider-man-ask-iliskileri/
Grand Theft Auto V 24 Haziran 2017 21:08

Grand Theft Auto V modları geri döndü

Take-Two Interactive, OpenIV hakkında aldığı karardan vazgeçti ve böylece Grand Theft Auto V modları geri döndü. Zafer, yine oyuncuların oldu.


Uzun süredir Rockstar Games, Take-Two Interactive ve OpenIV ekiplerinin başı ağrıyor. OpenIV ekibinin başı ağrıyor çünkü, tam 10 senedir GTA oyunları için mod geliştiren bu ekip ve programı, Take-Two Interactive tarafından kapatılmıştı. Take-Two Interactive ekibinin başı ağrıyor çünkü oyuncular, GTA 5 oyununa olan mod desteğinin kesilmesinden ötürü oldukça sinirliydi. Hatta oyunun Steam incelemeleri, çılgın denilebilecek bir seviyede aşağıya çekilmişti. Rockstar Games ise oyuncular ile patron şirketinin arasında kalmıştı. Bugün ise her problem çözüldü çünkü Take-Two Interactive, atmış olduğu adımı geri çekti; OpenIV yeni bir güncelleme ile oyunculara tekrar sunuldu.

GTA 5 modları geri döndü

Grand Theft Auto V oyununun inceleme puanları hakkında sizlere en son, “Geçtiğimiz günlerde sizlere bir haber sunmuştuk. Bu haberimizde, Grand Theft Auto serisi için neredeyse 10 senedir mod yapımını sağlayan bir ekibin, Take-Two Interactive tarafından durdurulduğunu aktarmıştık. GTA serisi için bu güne kadar binlerce, belki de on binlerce mod sunan OpenIV, ne yazık ki artık resmi olarak görev yapmıyor. OpenIV takımı, tamamen geliştirilme sürecini durdurdu ve şu an Grand Theft Auto V için mod yapan oyuncular da, eğer OpenIV kullanıyorsa, illegal yoldan mod yapıyor demektir. Bu da, oyuncuları hukuki açıdan tehlikeye sokuyor. Tüm bunların sonucu olarak ise, GTA 5 inceleme puanları şu an Steam üzerinde oldukça düşüşte. Oyuncular, tepkilerini bu şekilde göstermeye çalışıyor.” demiştik.

Tüm bunların haricinde, En iyi Steam yaz indirimleri 2017 fırsatları yazımıza, Steam yaz indirimleri 2017 – 1 TL ile 20 TL arasındaki en iyi oyunlar yazımıza, Steam yaz indirimlerindeki en ucuz oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör