Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 01.09.2023

PS5 platformunda GTA 5 oynayan oyuncu dostlarımız için, hileleri ile ilgili listeler paylaşacağız. Bu yazımızda bulacağınız listeler, sizlere hile konusunda fazlasıyla faydalı olacaktır. Dilediğiniz hileyi şimdi paylaşacağımız listelerde bulmanız mümkün. Ayrıca, normalde PS3 üzerinde olmayan hileleri de bu yazımızda var. Bu sayede, PS4 için çıkması ile birlikte gelen hileleri de kullanmanız mümkün olacaktır.

PS5 üzerinde GTA 5 hileleri nasıl aktive edilir?

PS4, PS5 veya PS3'te GTA 5 hilelerini etkinleştirmek için ihtiyacınız olan tek şey doğru düğme kombinasyonudur veya oyun içi cep telefonunu kullanabilirsiniz (yalnızca PS4 ve PS5 sürümleri). Bu sayfa, test edilmiş ve doğrulanmış tüm kodlar dahil olmak üzere size her iki yöntemi de gösterecek bir rehberdir ve yenilmezlik, araçlar, silahlar ve daha fazlasının kilidini kısa sürede açacaksınız. Hileler Michael, Trevor veya Franklin ile çalışır.

 • Oyununuzu Kaydedin: Bu GTA 5 hilelerini kullanırsanız, oyun oturumunuz sırasında kupalar artık kullanılamayacaktır. Kupaları geri yüklemek için en son "temiz" kayıtlı oyununuzu yeniden yüklemeniz (veya konsolunuzu yeniden başlatmanız) gerekir. Bu nedenle herhangi bir hile kodunu kullanmadan önce her zaman ilerlemenizi kaydetmelisiniz.
 • Hilenizi Seçin: Etkinleştirmek için aşağıdaki listeden kullanmak istediğiniz hileyi seçin. Aradığınız hileyi bulacağınızdan emin olabilirsiniz çünkü tüm Rockstar Games hileleri elimizde mevcut.
 • Yönteminize Karar Verin: Oyun kumandanızın düğmelerini ve dijital pedini (d-pad) ve oyun içi telefonu kullanın. Bu sayede, Grand Theft Auto 5 hilelerine erişebilirsiniz (yalnızca PS4 ve PS5'te).
 • Düğme Kombinasyonunu Girin: Düğme kombinasyonu yaklaşımını seçtiğinizi varsayarsak, oyun oynarken düğmelere doğru sırayla hızlıca basın (duraklatma menüsündeyken değil).
 • Hile Kodu Aktif: Düğme kombinasyonunu doğru girdiyseniz ekranda hile kodunun artık etkin olduğunu belirten bir uyarı görmelisiniz. Gelmezse, tekrar deneyin.

 

GTA 5 hileleri - PS5

Şimdi, sizlerle hileleri paylaşacağız. Hileleri, kategori kategori ayırarak paylaşacağız. Bu sayede, aradığınız hileyi kolayca bulmanız mümkün olacaktır. Ayrıca, hilelerin açıklamalarını da ekleyeceğiz. Zira, kullanmak istediğiniz hilenin efektlerini de bilmeniz şart.

Yenilmezlik, Sağlık, Zırh, özel yetenek, skyfall, yerçekimi, silahlar ve saldırılar

Şimdi paylaşacağımız PS5 için GTA 5 hileleri, Yenilmezlik, Sağlık, Zırh, özel yetenek, skyfall, yerçekimi, silahlar ve saldırılar hileleridir.

 • Yenilmezlik / Tanrı Modu: SAĞ, X, SAĞ, SOL, SAĞ, R1, SAĞ, SOL, X, ÜÇGEN. Karakteriniz yenilmez olur. Ancak bu yalnızca beş dakika sürer. Ardından kodu yeniden girmeniz gerektiğini unutmayın.
 • Maksimum Sağlık ve Zırh: DAİRE, L1, ÜÇGEN, R2, X, KARE, DAİRE, SAĞ, KARE, L1, L1, L1. Karakterinize şimdi tam sağlık ve zırh verir.
 • Silahlar / Tabancalar: ÜÇGEN, R2, SOL, L1, X, SAĞ, ÜÇGEN, AŞAĞI, KARE, L1, L1, L1. Karakterinize şimdi tam cephane ile birlikte mevcut tüm silahları verir.
 • Patlayıcı Cephane Mermileri: SAĞ, KARE, X, SOL, R1, R2, SOL, SAĞ, SAĞ, L1, L1, L1. Silahınızdan ateşlenen mermiler çarpma anında patlayacaktır.
 • Patlayıcı Yakın Dövüş Saldırıları: SAĞ, SOL, X, ÜÇGEN, R1, DAIRE, DAIRE, DAIRE, L2. Karakterinizin yakın dövüş saldırıları da hedef üzerinde patlayıcı bir etkiye sahip olacaktır.
 • Alevli Mermiler: L1, R1, KARE, R1, SOL, R2, R1, SOL, KARE, SAĞ, L1, L1. Karakterinizin silahından çıkan mermiler, şimdi hedefi vurduktan sonra ateşe verir.
 • Özel Yeteneği Doldur: X, X, KARE, R1, L1, X, SAĞ, SOL, X. Karakterinizin özel yeteneğini şimdi tam olarak şarj eder.
 • Skyfall: L1, L2, R1, R2, SOL, SAĞ, SOL, SAĞ, L1, L2, R1, R2, SOL, SAĞ, SOL, SAĞ. Sadece ismin çok doğru olduğunu söyleyelim (ve bir paraşüt kullanamayacaksınız).
 • Ay Yerçekimi: SOL, SOL, L1, R1, L1, SAĞ, SOL, L1, SOL. Araçları daha az yerçekimi ile sürün, ayrıca aşağı süzülmek için zıpladıktan sonra Yuvarlak tuşuna basabilirsiniz.

 

Aranma seviyesi, Sarhoş modu, Hızlı Koşu ve Yüzme, Ağır Çekim, Paraşüt, Hava

Şimdi paylaşacağımız PS5 için GTA 5 hileleri, Aranma seviyesi, Sarhoş modu, Hızlı Koşu ve Yüzme, Ağır Çekim, Paraşüt, Hava hileleridir.

 • Aranma Seviyesini Düşür: R1, R1, DAIRE, R2, SAĞ, SOL, SAĞ, SOL, SAĞ, SOL. Karakterinizin aranma seviyesini şimdi bir yıldız düşürmek için kullanın.
 • Aranma Seviyesini Yükselt: R1, R1, DAIRE, R2, SOL, SAĞ, SOL, SAĞ, SOL, SAĞ. Karakterinizin aranma seviyesini şimdi bir yıldız artırmak için kullanın.
 • Sarhoş Modu: ÜÇGEN, SAĞ, SAĞ, SOL, SAĞ, KARE, DAIRE, SOL. Araba sürmeye çalıştığınızda sizi ciddi şekilde sarhoş eder.
 • Hızlı Koşu: ÜÇGEN, SOL, SAĞ, SAĞ, L2, L1, KARE. Karakterinizin koşma hızını şimdi artırır.
 • Hızlı Yüzme: SOL, SOL, L1, SAĞ, SAĞ, R2, SOL, L2, SAĞ. Karakterinizin şimdi daha hızlı yüzmesini sağlar.
 • Süper Zıplama: SOL, SOL, ÜÇGEN, ÜÇGEN, SAĞ, SAĞ, SOL, SAĞ, KARE, R1, R2. Tek bir sıçrayışta yüksek binaları atlayın. Daha da yükseğe zıplamak için düğmeyi basılı tutun.
 • Ağır Çekim Nişan Alma: KARE, L2, R1, ÜÇGEN, SOL, KARE, L2, SAĞ, X. Karakterinizin silahını nişan aldığınızda, şimdi ağır çekimde olacaktır. Daha fazla etki için 4x girin, 5. kez devre dışı bırakacaktır.
 • Ağır çekim: ÜÇGEN, SOL, SAĞ, SAĞ, KARE, R2, R1. Tüm oyunun hızını şimdi yavaşlatır. Daha fazla etki için 3 kez girin, 4. kez devre dışı bırakacaktır.
 • Paraşüt: SOL, SAĞ, L1, L2, R1, R2, R2, SOL, SOL, SAĞ, L1. Karakterinizi şimdi bir paraşütle donatır.
 • Hava Durumunu Değiştir: R2, X, L1, L1, L2, L2, L2, KARE. Çeşitli oyun içi hava durumları arasında şimdi geçiş yapar. Güneşli, açık, bulutlu, sisli, kapalı, yağmurlu, gök gürültülü, açık ve kar yağışlı.

 

Araç doğurma ve kaygan araçlar

Şimdi paylaşacağımız PS5 için GTA 5 hileleri, araç doğurma hileleri ve kaygan araçlar hileleridir.

 • BMX doğur: SOL, SOL, SAĞ, SAĞ, SOL, SAĞ, KARE, DAIRE, ÜÇGEN, R1, R2. Güvenilir bir BMX bisikleti doğurur.
 • Buzzard Helikopteri doğur: DAIRE, DAIRE, L1, DAIRE, DAIRE, L1, L2, R1, ÜÇGEN, DAIRE, ÜÇGEN. Buzzard saldırı helikopterini ortaya çıkarın (tabii ki füzelerle birlikte).
 • Caddy doğur: DAİRE, L1, SOL, R1, L2, X, R1, L1, DAİRE, X. Bir golf arabası doğurur .
 • Comet doğur:: R1, DAIRE, R2, SAĞ, L1, L2, X, X, KARE, R1. Comet iki kapılı spor arabayı ortaya çıkarır.
 • Duster doğur: R1: SAĞ, SOL, R1, R1, R1, SOL, ÜÇGEN, ÜÇGEN, X, DAIRE, L1, L1. Ekin tozlama uçağı doğurur.
 • Limuzin doğur: R2, SAĞ, L2, SOL, SOL, R1, L1, DAIRE, SAĞ. Bir limuzin doğurur.
 • PCJ-600 doğur: r1, sağ, sol, sağ: R1, SAĞ, SOL, SAĞ, R2, SOL, SAĞ, KARE, SAĞ, L2, L1, L1. Bir PCJ-600 spor motosikleti doğurur.
 • Rapid GT doğur: R2, L1, DAİRE, SAĞ, L1, R1, SAĞ, SOL, DAİRE, R2. Rapid GT iki kapılı spor arabayı ortaya çıkarır.
 • Sanchez doğur: DAİRE, X, L1, DAİRE, DAİRE, L1, DAİRE, R1, R2, L2, L1, L1. Bir Sanchez arazi motosikleti ortaya çıkarır.
 • Dublör Uçağı Doğur: DAIRE, SAĞ, L1, L2, SOL, R1, L1, L1, SOL, SOL, X, ÜÇGEN. Sabit kanatlı bir dublör uçağı doğurur.
 • Trashmaster doğur: DAIRE, R1, DAIRE, R1, SOL, SOL, R1, L1, DAIRE, SAĞ. Bir Trashmaster çöp kamyonu doğurur.
 • Kaygan Arabalar: ÜÇGEN, R1, R1, SOL, R1, L1, R2, L1. Arabalar şimdi kolayca sürüklenecek ve kayacaktır.

 

Yönetmen modu ve özel araçlar

Şimdi paylaşacağımız PS5 için GTA 5 hileleri, Yönetmen modu ve özel araçlar hileleridir.

 • Yönetmen Modu: 1-999-57-825368'i (JR TALENT) arayın. Oyun klipleri yapmak için harika.
 • Duke O'Death doğur: 1-999-3328-4227 (DEATHCAR) tuşlayın. Duke O'Death arabasını ortaya çıkarır. Önce "Düello" rastgele etkinliğini tamamlayarak kilidini açmalısınız.
 • Kraken Denizaltısı Doğur: 1-999-282-2537 (BUBBLES) tuşlayın. Bir Kraken denizaltısı doğurur. Denizaltının kilidini önce "Vahşi Yaşam Fotoğrafçılığı Mücadelesi "ni tamamlayarak açmalısınız. Oyunda başka bir tekne ortaya çıkarma hilesi bulunmadığını unutmayın.
 • Dodo Uçağı doğur: 1-999-398-4628 (EXTINCT) tuşlayın. Bir Dodo deniz uçağı doğurur. Önce "Deniz Uçağı" rastgele etkinliğini tamamlayarak kilidini açmalısınız.

 

GTA 5 PS5 hileleri dışında ne önerirsiniz?

Sitemiz üzerinde, topluca hileleri paylaştığımız GTA 5 Hileleri yazımız da mevcut. Dahası, GTA 5 hileleri - PS3 yazımıza da bakmanızı tavsiye ederiz. Dahası, GTA 5 hileleri - PS4 yazımıza da bakmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca, oyunu almak istiyorsanız, GTA 5 sistem gereksinimleri yazımız da faydalı olacaktır. Tabii, GTA 4 Hileleri yazımız da işinizi görecektir. Tabii, oyuna girmeden önce GTA 4 sistem gereksinimleri yazımıza da bakmanızda fayda var. Olur da, San Andreas oynamak isterseniz, GTA San Andreas hileleri yazımızı da tavsiye ederiz.

PS5 için GTA 5 hileleri ile ne yapabiliriz?

Siz de bu hileleri kullanmak istiyor olabilirsiniz. Diyelim ki, bu hilelerle neler yapabileceğinizi merak ediyorsunuz. Yazımız içerisinde yer alan bütün hilelerin yanına açıklamalar ekledik. Bahsettiğimiz bu açıklamalara bakmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede, bu hileler sayesinde neler yapabileceğinizi de öğrenirsiniz. Zira, her birinde yeterli açıklamalar mevcut.

GTA 5 nedir?

GTA 5 hileleri PS5 için bu sayfamızda yer aldı. Fakat, bir de oyundan bahsedelim. 2013 yapımı aksiyon-macera oyunu Grand Theft Auto V, Rockstar North tarafından yaratılmış ve Rockstar Games tarafından piyasaya sürülmüştür. 2008 yapımı Grand Theft Auto IV'ün ardından serinin yedinci ve toplamda on beşinci ana oyunudur. Tek oyunculu anlatı, üç kahramana - emekli banka soyguncusu Michael De Santa, sokak gangsteri Franklin Clinton ve uyuşturucu satıcısı ve silah kaçakçısı Trevor Philips - dürüst olmayan bir devlet kurumu ve acımasız suçlular tarafından baskı altında tutulurken soygun yapmaya çalışırlar. San Andreas, Güney Kaliforniya'dan esinlenerek modellenmiş kurgusal bir eyalettir. Oyuncular, açık dünya konsepti sayesinde San Andreas'ın geniş kırsal alanlarını ve Los Angeles'tan esinlenerek modellenen Los Santos uydurma şehrini özgürce keşfedebilirler.

Oyunun evreni yürüyerek ya da arabayla keşfedilebilir ve üçüncü ya da birinci şahıs bakış açısından oynanabilir. Üç ana kahraman, tek oyunculu oyun boyunca oyuncu tarafından kontrol edilir ve görevlerin hem içinde hem de dışında değiştirilebilir. Soygun sahneleri hikayenin odak noktasıdır ve görevlerin çoğu sürüş ve atış aksiyonunu birleştirir. Kolluk kuvvetlerinin suç işleyen oyunculara verdiği tepkinin agresifliği bir "aranıyor" sistemi tarafından yönetilir. Oyunun çevrimiçi çok oyunculu seçeneği olan Grand Theft Auto Online'da 30'a kadar oyuncu çeşitli işbirlikçi ve rekabetçi oyun tarzlarında oynayabilir.

GTA 5 hakkında başka ne var?

Grand Theft Auto IV'ün piyasaya sürüldüğü sıralarda başlayan oyunun yapımında Rockstar'ın dünya çapındaki birçok stüdyosu işbirliği yaptı. Geliştirme ekibi, öncüllerinin temel tasarımını geliştirmek için Red Dead Redemption ve Max Payne 3 de dahil olmak üzere daha önceki bazı çalışmalarına baktı. Oyunu üç baş kahraman etrafında oluşturdular. Açık dünyanın inşası yapım sürecinin önemli bir bölümünü aldı ve birkaç ekip üyesi tasarım ekibine görüntü toplamak için Kaliforniya'da saha araştırmasına çıktı. Oyunun müzikleri, uzun bir süre boyunca birlikte çalışan bir grup yapımcı tarafından yazılan orijinal bir skor içeriyor. PlayStation 3 ve Xbox 360 için Eylül 2013'te; PlayStation 4 ve Xbox One için Kasım 2014'te; Windows için Nisan 2015'te; PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için Mart 2022'de yayınlandı.

Yoğun bir şekilde tanıtılan ve merakla beklenen oyun, sektörde satış rekorları kırdı ve ilk gününde 800 milyon dolar, ilk üç gününde ise 1 milyar dolar gelir elde ederek tarihin en hızlı satan eğlence ürünü oldu. Çoklu kahramanlar, açık çevre, sunum ve oynanış için tasarımını öven eleştirmenler tarafından iyi karşılandı. Ancak, hem şiddeti hem de kadınları nasıl tasvir ettiği nedeniyle tartışma yarattı. Çeşitli oyun yayınlarından Yılın Oyunu ödülleri de dahil olmak üzere yıl sonunda takdir topladı ve yedinci ve sekizinci nesillerin en önemli konsol oyunlarından biri ve tüm zamanların en iyilerinden biri olarak kabul edildi. 170 milyondan fazla kopya satışıyla tüm zamanların en çok satan ikinci video oyunudur. Nisan 2018 itibariyle, dünya çapında yaklaşık 6 milyar dolarlık satışla ticari açıdan gelmiş geçmiş en başarılı eğlence ürünlerinden biridir. Yerine yenisi yaratılıyor.

GTA 5 hikayesi nedir?

PS5 için GTA 5 hileleri yazımızda, bir de hikayeden bahsedelim. 2004'te Kuzey Yankton'daki Ludendorff'ta Michael Townley, Trevor Philips ve Brad Snider, Michael'ın öldüğü sanılan başarısız bir soyguna katılırlar. Dokuz yıl sonra Michael, Los Santos şehrinde ailesiyle birlikte Michael De Santa olarak yaşarken anonim kalmak için Federal Soruşturma Bürosu (FIB) ajanı Dave Norton ile gizli bir anlaşma yapar. Şehrin öbür ucundaki sahtekâr bir araba satıcısı için çalışan gangster Franklin Clinton, oğlunun arabasına zorla el koymaya çalışırken Michael'la karşılaşır. Daha sonra ikili arasında bir dostluk gelişir. Franklin ve Michael, eşlerinin tenis koçuyla ilişkisi olduğunu öğrendiklerinde, koçu bir malikaneye kadar takip ederler ve Michael daha sonra öfkeyle malikaneyi yerle bir eder.

Bir uyuşturucu baronu olan Martin Madrazo konağın sahibidir ve ödeme yapılmasını istemektedir. Michael parayı alabilmek için suça yeniden başlar ve Franklin'i müttefik olarak yanına alır. Borcu ödemek için Michael'ın eski arkadaşı ve sakat hacker Lester Crest'in yardımıyla bir kuyumcu dükkânını yağmalarlar. Los Santos'un dışında sefalet içinde yaşayan Trevor hırsızlığı duyduğunda bunun Michael'ın fikri olduğunu anlar; Trevor daha önce Ludendorff soygununda Michael'ı FIB'nin öldürdüğünü düşünmüştür. Michael, Trevor onu bulup yeniden bir araya geldikten sonra, gönülsüzce Trevor'ı hayatına geri kabul etmek zorunda kalır.

Karakterlerin hayatları zaman içinde kontrolden çıkar. Michael'ın ailesi, yasadışı davranışları nedeniyle onunla yollarını ayırmaya karar verir. Daha sonra, bir film yapımcısı olarak çalışmaya başladığında, Michael'ın stüdyosunu kapatmaya çalışan multimilyarder bir şirket hırsızı ve girişim finansörü olan Devin Weston ile karşılaşır. Michael onun planlarını bozup yanlışlıkla asistanını öldürünce, Devin intikam yemini eder. Franklin, dostu Lamar Davis'i, bir zamanlar arkadaşı olan ama şimdi yeni çetesine kendini kanıtlamak isteyen rakip gangster Harold "Stretch" Joseph'ten korumak zorundadır. Trevor, Blaine County'deki çok sayıda yeraltı pazarı üzerindeki hâkimiyetini sağlamlaştırmaya çalışırken The Lost kanun kaçağı motosiklet kulübü, Latin Amerikalı sokak çeteleri, rakip metamfetamin kaçakçıları, özel güvenlik şirketi Merryweather ve triad patronu Wei Cheng ile çatışmaktadır.

GTA 5 hikayesi daha nasıl?

Michael, Dave ve amiri Steve Haines tarafından, bir kez daha soygun yaparak Dave ile yaptığı anlaşmayı bozduktan sonra Uluslararası İlişkiler Ajansı'nın (IAA) istikrarını bozmak için Franklin ve Trevor ile birlikte bir dizi görev yapmaya zorlanır. Steve'in emriyle ve Lester'ın yardımıyla IAA için fon taşıyan bir konvoya saldırırlar ve bir IAA laboratuvarından deneysel bir kimyasal silah alırlar. Steve'in ünü daha da dikkat çekince, Franklin ve Michael'ı FIB sunucularından kendisine karşı olan kanıtları silmeye zorlar. Michael, eylemleriyle ilgili bilgileri silme şansını kullanarak Steve'in kendisi üzerindeki gücünü ortadan kaldırır.

Ailesiyle barışmasının ardından Trevor, Franklin ve Lester, Michael'ın Union Depository'nin külçe altın stokunu soymayı içeren son soygununu planlamasına yardım eder. Trevor, Brad'in aslında Ludendorff soygunu sırasında öldürüldüğünü öğrenir. Dahası, Michael için ayrılan mezara gömüldüğünü de öğrenir. Cheng'in fedaileriyle girdiği çatışmanın ardından Trevor, hırsızlığın bir tuzak olduğu ve Brad'in yerine kendisinin öldürülmesi gerektiği sonucuna varır. İhanete uğradığını hisseden Trevor, Michael'ı ölüme terk eder. Franklin Michael'ı kurtarır. Ancak Trevor'ın ona olan kızgınlığı çete içinde çekişme yaratır ve hedefleri için bir tehdit oluşturur. Steve'in Michael ve Dave'e ihanet etmesi sonucunda Meksika'da Merryweather, FIB ve IAA arasında hesaplaşma yaşanır. Union Depository hırsızlığına katılma ve Michael'dan sonra ayrılma kararı alan Trevor, Michael ve Dave'i kurtarır.

Hırsızlık başarılı olur. Ancak Steve, Dave ve Devin daha sonra Franklin'le temasa geçer. Trevor'ın bir yük olduğundan şikâyet eder ve Michael'dan intikam almak isterler. Franklin'in önünde üç seçenek vardır. Michael'ı ya da Trevor'ı öldürebilir. Tabii, kendi canına kıyarak her ikisini de kurtarmaya çalışabilir. Franklin, Michael ya da Trevor'ı öldürmeye karar verirse kurtardığı kişiyle iletişimi keser. Önceki hayatına geri döner. Aksi takdirde, grup Cheng, Stretch, Steve ve Devin'i öldürmeden önce Lamar ve Lester'dan yardım alır. Bu sayede, FIB ve Merryweather'dan gelen bir saldırıyı durdurmayı başarır. Üç kahraman birlikte çalışmayı bırakır. Ancak Michael ve Trevor barıştıktan sonra arkadaş olmaya devam ederler.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.