Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 12.08.2021

Birkaç gün önce size Take Two’nun üç tane remake üzerinde çalıştığı haberleri geldiğini söylemiştik. Rockstar Games’in bize üç sevilen oyunun remake sürümünü yapabileceği haberleri gelmişti. Biz oyuncular da bunun GTA oyunları olabileceğini düşündük olmasını istedik. Detaylarına buradan ulaşabileceğiniz haber doğrulandı. Detaylar haberimizde.

Tam tamına üç tane GTA oyununun yeniden yapımı geliyor.

Rockstar Games, yeni bir rapora göre PC, konsollar ve mobil cihazlar için Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City ve Grand Theft Auto: San Andreas’ın yeniden yapımlarını geliştiriyor. Kotaku sitesinden gelen yeni bir rapora göre, yeniden yapımlar Unreal Engine kullanılarak geliştiriliyor ve orijinal oyunların hissini çoğaltmak için onları benzersiz kılan şeyleri kaybetmeden “yeni ve eski grafiklerin” bir birleşimi ortaya çıkarılacak. Rapora göre oyunlar PS 5 , Xbox Series X/S, PS4, Xbox One, Switch, PC, Stadia, iOS ve Android için geliştiriliyor. Kotaku tarafından söylenenler Gematsu sitesi tarafından da doğrulanıyor.

Modern oyuncular için daha uygun hale getirildi.

Üç remake GTA oyunu için çıkış tarihi konsollara Ekim-Kasım başı arasında bir çıkış tarihi olarak bildirildi. Bilgisayar için ise 2022’nin başları olarak düşünülüyor. Detaylara göre üç oyun da sadece dijital olarak paket şeklinde satılacak. Yani istediğinizi alma gibi bir durum yok. Kotaku açıklama yapan bir kaynak, oyunun grafik stilinin onlara klasik GTA’nın geliştirilmiş bir versiyonunu olacağını belirtti. Kullanıcı ara yüzü de bununla birlikte modernize edildi, ancak raporlara göre klasik GTA hissini koruyacak şekilde de düzenlendi. İçerik açısından, oyunun çoğu her zamanki gibi kalacak, ancak Gematsu’ya göre “oyunları modern oyuncular için daha uygun hale getirmek için bazı içerik değişiklikleri olacak.” dendi.

Red Dead Redemption remake de düşünülüyor.

Raporda ayrıca Rockstar Games’in Red Dead Redemption’ı da remake olarak istediği öne sürülüyor. Bunun olup olmayacağı, görünüşe göre bu yeniden yapım serisinin ne kadar iyi gittiğine ve tepkilere bağlı olacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.