Grand Theft Auto VI’nın haritası tüm Amerika Birleşik Devletleri’ni kapsayabilir!

Grand Theft Auto VI’nın haritası tüm Amerika Birleşik Devletleri’ni kapsayabilir!

Grand Theft Auto VI için harita söylentileri devam ediyor.

Rockstar Games daha önceden bizlere Grand Theft Auto VI’nın çıkacağını söylemişti. Şu sıralar Rockstar Games’in önceliği pek Grand Theft Auto VI gibi görünmese de Grand Theft Auto VI hakkında söylentiler tam gaz gelmeye devam ediyor. Grand Theft Auto VI hakkında gelen yeni bir söylenti, oyunun haritası hakkında oldu. Bu söylentiye göre Grand Theft Auto VI’nın haritası tüm Amerika Birleşik Devletleri’ni kapsayabilir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

gta-6-is-rockstar-making-all-of-the-usa-its-map-gta-6-353075

Rockstar Games’in şef koltuğunda oturan isim Leslie Benzies, Grand Theft Auto VI’nın öncelikle haritasını, sonra senaryosunu, sonra da görevlerini geliştireceklerini verdiği bir röportajda belirtmişti. Bu röportaj ardından Grand Theft Auto VI’nın 2020 senesinde piyasada olacağı hakkında söylentiler de ortaya çıkmıştı. Bugün ise bu söylentiler arasına yeni bir söylenti katıldı ve Grand Theft Auto VI’nın haritası Amerika Birleşik Devletleri’nin tamamını kapsayacağı söylendi. Ayrıca bu söylentide New York, Los Angeles, Miami gibi bölgelerin de oldukça detaylı geliştirileceği belirtildi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin tamamının bir oyuna sığdırılması çok mu uçuk peki? Aslında değil. Tam olarak olmasa bile daha önce tüm ABD’yi içerisinde bulunduran oyunlar ile karşılaşmıştık. Buna örnek olarak Need For Speed: The Run ve The Crew’i örnek verebiliriz sanırım.

Peki, tüm söylentiler bu kadar mı? Tabii ki değil. IBTimes’a konuşan bir Rockstar çalışanı, Grand Theft Auto VI’nın bir önceki oyundan 2 kat daha büyük olacağını ve oyun içerisinde hızlı seyahat gibi sistemlerin bulunacağını belirtmişti. Ayrıca Grand Theft Auto VI’nın tamamen bitmesinin en az 5 sene süreceği de söylenmişti. Zaman ve oyunun büyüklüğü konusuna belki inanabiliriz fakat hızlı seyahat konusunda yapılan sızdırma oldukça sahte duruyor çünkü Grand Theft Auto serisinde taksileri kullanarak hızlı seyahat yapabiliyoruz zaten.

Tüm bu verilen bilgilerin resmi değil, birer söylenti olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda var.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.