Menü
https://leadergamer.com.tr/forza-horizon-sonbaharda-motorsport-5-2013te/
Grand Theft Auto V , GTA 5 , İlk bakış , Rockstar 5 Mart 2012 17:08

Grand Theft Auto V İlk Bakış

Bir Nesil Büyüten Oyun Grad theft auto… halk tabiri ile gta! Ne desem bilemiyorum bu efsane seri için. Kimileri için bir oyundan öte bir seri. […]


Bir Nesil Büyüten Oyun
Grad theft auto… halk tabiri ile gta! Ne desem bilemiyorum bu efsane seri için. Kimileri için bir oyundan öte bir seri. Sadece Gta serisi ile büyüyen bir nesil bu oyunun kalplerdeki önemini kavrayabilir. Saatlerce tek bir görev yapmadan sadece insanları öldürerek, evleri havaya uçurarak, polise çarpıp kaçarak bir oyundan alabileceğiniz zevki bu seride 3-4 e katlayabiliyorduk. Tuhaf bir seriydi Gta.
Seri, benim için özelikle vice city versiyonunda tavan yapmıştı. Absürdlüğün tavan yaptığı bir oyundu. Sıfırdan tepeye tırmanan bir mafya- tetikçi olan Tommy Vercetti ile yaşadığımız zevk inanılmazdı. Vice City ile zengin olan internet kafe sahipleri bilir bu oyunun değerini.  Sanıyorum ki bu bahsettiğim satırlar biraz olsun anlam ifade ediyordur oyuncu bünyelere. Zaten Gta serisi oynamayan biri kendine nasıl ‘’gamer’’ sıfatı takabilir ki?

Yeni bir GTA!
Her neyse, konumuz Gta V! İsmi bile heyecanlandırıyor ama değil mi? Geçtiğimiz ay Rockstar bizlere küçük bir sürpriz yaparak oyunla alakalı bir video sürüverdi internet ortamına ve akıllarda sadece bir şehir efsanesi olarak yer edinen Gta V bir anda somutlaştı. Kanlı canlı bir oyun vardı karşımızda. Koşan köpekler, iletişime geçen insanlar, yaşayan bir şehir! Tabii ki video’yu izlememiş olanlar şehir ve Gta ismini görünce heyecanlandı, biliyorum. Gta serisi için her zaman oyunun geçtiği şehir en önemli şey olmuştur. Video’dan görebildiğim kadarı ile San Andreas’da ziyaret ettiğimiz Las Venturas Gta V’e ev sahipliği yapabilir.

Gta San Andreas tüm gta serisi içinde en dikkat çeken, en ilgi gören oyunuydu kesinlikle. Gta vice city ile efsaneleşen seri San Andreas ile getirmiş olduğu içerik ile çıtayı olabildiğince yukarı çekmişti. Oyunun geçtiği kocaman harita, baş karakterlerin farklılığı(zenci ve hip hop kültürü) ile fenomen olan oyun, bir sonraki Gta IV’ü dahi geri planda bırakmıştı. Bir çokları için hala en iyi gta oyunları vice city ve San Andreas’dır.

Tanıdık Yüzler
Rockstar şimdilik tüm yazılanların birer dedikodudan ibaret olduğunu belirtti. Elimizde sadece 1 küsür dakikalık bir video var. Ve tabii ki Las Venturas, Tommy vercetti ikilisi. Gta V Tommy’nin emeklilik günlerini konu alacak görüldüğü kadarı ile. Tanıdık bir yüz, tanıdık bir şehir ve tonca yenilik ile Gta V, serinin yeni efsanesi olabilme potansiyelini fazlasıyla taşıyor. Rockstar her yeni Gta oyununda beklentilerin epey yüksek olmasına rağmen hemen hemen herkesi memnun edebilmişti. Bu seferde neden olmasın diyoruz ve sabırla beklemeye koyuluyoruz.

LeaderGamer Editör