Menü
https://leadergamer.com.tr/overwatch-oyun-modu/
Grand Theft Auto V 6 Aralık 2016 18:59

Grand Theft Auto V’in oyuna hiç eklenmemiş içerikleri bulundu

Meğer oyunda çok detaylı bir çete sistemi ve bölge kapma da varmış.


Geride bıraktığımız Ağustos ayının başından beridir hayranlar, Grand Theft Auto V’in yapım aşamasında kullanılan fakat çıkış döneminde görülmeyen içeriklerini bulmaya çalışıyordu. Bunun sebebi aslında çok basit, merak. Hayranlar meraklarını gidermek ve yapım aşamasından bu yana oyunun ne kadar değiştiğini görmek için böyle bir arayışa kalkıştılar. GTA Forums’da ZT isimli bir kullanıcı, yapım aşamasında kullanılan arayüzün görsellerini paylaştı. Bu görseller, baş tasarımcı Steven Walsh’ın dijital portfolyosundan alınmıştı. Rockstar Games bu görsellerin yayılmasından rahatsız olduğu için Steven Walsh’dan kaldırmasını rica etti.

Grand Theft Auto V

Görsellerdeki en önem taşıyan olay ise, uzun süredir şüphelenen bir şeyin doğruluğunu göstermiş olması. Çıkış yapmadan önce Grand Theft Auto Online’ın çete tabanlı oyun olacağı düşünülüyordu ve görseller de bunu doğruluyor. Anlaşılan o ki, The Police, The Vagos, Bikers, Grove Street Families ve diğer başka çetelerin de olacağı Grand Theft Auto Online’da, şu an mevcut olmayan yetenek sistemi de olacakmış. Bu yetenek sistemi, güvenilirlik ve keskin nişancılık gibi yetenekler de içerecekmiş. Güvenilirlik, çıkışında var olmayıp daha sonra oyuna eklenen akıl sağlığı gibi bir sistemin ilk sürümleri olduğu düşünülüyor.

Grand Theft Auto V

Görsellerin devamından çıkartabileceğimiz şeyler ise, bir oyuncu kendi çetesini seçtikten sonra çetesine yardım edecek şekilde görevler tamamlayarak, rakip çetenin bölgelerini ele geçirebiliyormuşuz. Söz konusu rakip bölgelerin ele geçirmek için yapmamız gerekenler neler bilmiyoruz fakat Grand  Theft Auto: San Andreas’dan uyarlanan çete savaşları sistemine ait olduğu kesin. Görsellerde CNC Heist adı verilen bir şey daha var. Bunun ne olduğu tam olarak bilinmese de, Cops n’ Crooks olarak bildiğimiz oyun moduna benzer bir durum gibi görünüyor. Tahminimizce başka çetelere ait oyuncular soygun yapmaya kalktıklarında polis olan oyuncular onların peşlerine taktırılacaktı.

Grand Theft Auto V

Çıkarılmış içerikler sadece bunlarla da sınırlı değil. Tekli oyuncu moduna ait bir menü ekranı da paylaşıldı. Burada dikkatleri çeken şey, oyunun son halinde gözükmeyen Los Santos Surf radyo kanalı. Kesik burunlu pompalı tüfek Grand Theft Auto Online’a Lowriders güncellemesi ile eklenmiş olsa da, Rockstar Games’in yaklaşık 3 yıldır bu silahı zaten çıkarmayı planladığını bilmek ilginç oluyor. Son olarak da oyunu durdurma ekranında karşılaşacağımız resimlerin konsepti paylaşılıyor. Şu an Grand Theft Auto V’in durdurma ekranı çok basit, kararmış bir ekran üzerine yazı şeklinde bizlere sunuluyor. Fakat ilk planladıkları resimler çok daha hoşmuş. Paylaşılan daha fazla görsellere bakmak isterseniz, galerimize aşağıdan devam edebilirsiniz.

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Serkan Mehmedali Editör