Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands Rehberi – Hızlı Seviye Atlama

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands Rehberi – Hızlı Seviye Atlama

Daha hızlı nasıl tecrübe puanı kazanabilirsiniz?

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands, resmen anlat anlat bir türlü bitirilemeyen yapımlardan bir tanesi. Daha önceden hakkında birçok rehber daha hazırlamış olduğumuz oyunun özellikle oynanış açısından sunduğu geniş kapsamlı içerikler, oynanabilirlik açısından Ubisoft imzalı yapımın ismini birkaç tık yukarı çekmeyi başarmış. Bu rehberimize konu olan Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands’in, yazımızdaki misafirliğinin sebebi ise oyunda bulunan birçok önemli yeteneğin en büyük ihtiyacı olan seviyeler ve bunların nasıl hızlı bir şekilde kazanılacağı. Oyunda bulunan tecrübe puanı kazanmayı kısa bir süre arttıran ve bunun için gerçek para isteyen eşyaları, rehbere eklemeyeceğiz, fakat yazımızın en sonunda bir görsel bulunuyor ücretli içeriğe dair.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands Rehberi - Hızlı Seviye Atlama

Seviyeyi ve kazanılan tecrübe puanını takip etme.

Öncelikle belirtmem gerekli ki, gerçekleştirdiğiniz herhangi bir eylemden dolayı ne kadar tecrübe puanı kazanmış olduğunuzu görmeniz, oyun içerisinde mümkün. Oyunun ayarlar menüsündeki HUD kısmından, istediğiniz şekilde ekranda gösterilmesini istediğiniz göstergeleri ayarlayabiliyorsunuz. Bu ayarlar arasında standart olarak kapalı bulunan tecrübe puanını gösteren gösterge de bulunuyor. Bu tecrübe puanı göstergesi sayesinde hangi eylemden ne kadar tecrübe puanı kazanmış olduğunuzu görmeniz mümkün. Bu sebeple, oyununuzun ayarlar menüsünden bu göstergeyi açmanızı kesinlikle öneririz. Kazanılan tecrübe puanını gösteren gösterge sayesinde, bu rehberimizde anlatacağımız yöntemler ve dışında nereden, ne kadar tecrübe puanı kazanmayı başarıyorsanız takip edebilir, sizin de oyun tarzınıza uygun olarak daha hızlı seviye atlama yöntemleri geliştirebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tecrübe puanları nasıl kazanılıyor?

Tecrübe puanları, neredeyse gerçekleştirdiğiniz her eylem ile kazanılıyor. Görev tamamladığınızda, düşman askerlerini alt ettiğinizde, kaynak topladığınızda, bir yer keşfettiğinizde, toplanabilir eşya veya içerikleri topladığınızda, yani resmen oyun esnasında oyuncular tarafından gerçekleştirilecek her türlü eğlenceli eylemler ile tecrübe kazanılabiliyor. Madem ilk olarak listemize görev tamamlamayı ekledik, hemen ondan bahsedelim. Oyunun hikayesi kapsamındaki görevlerden bitirdiğinizde, oyun içerisindeki en fazla tecrübe puanını kapıyorsunuz resmen. Bu yüzden, eğer seviye atlamak gibi bir hevesiniz varsa, hikaye görevlerini tamamlamak sizin için en uygun seçenek olacaktır. Ana görevlerden sonra ise, her seferinde 250 tecrübe puanı vermesi sebebiyle yan görevler de hızlı seviye atlamak isteyen okurlarımız için güzel bir seçenek olarak görülebilir.

Tom Clancy's Ghost Recon® Wildlands2017-3-9-21-32-29 - Kopya

Dokümanlar ve toplanabilir içerikler ise 100 tecrübe puanı veriyor her seferinde. Eğer rast gelirseniz kesinlikle almadan geçmemenizi tavsiye ederiz. Geri kalan tecrübeler ise ufak tefek, fakat birike birike büyük sayılara ulaşabiliyor. Mesela, bir adam öldürmek 5 tecrübe puanı kazandırıyor, ama eğer bazı şartları yerine getirirseniz, öldürdüğünüz kişi başına 20 tecrübe puanı kazanabilirsiniz. 5 tecrübe puanı bir kişiyi dürbünle veya drone aracılığıyla işaretlediğinizde, 7 tecrübe puanı fark edilmeden öldürmeyi başardığınızda, 3 tecrübe puanı ise kafadan hedef alarak öldürdüğünüzde alıyorsunuz. Yani, 1 kişiden 20 tecrübe puanı, her ne kadar oradan bakıldığında az da görülse, aslında büyük bir sayı. Bir örnek verelim hemen. Bazı bölgelerde 10, hatta bazen 20 düşman bile bulunabiliyor. Biz 10 diyelim, ona göre kabaca bir hesap yapalım. İlk olarak drone yardımı ile 10 kişiyi işaretleyince 50 tecrübe puanını cebimize attık diyelim. Sonra, bölgeye yavaşça sızarak öldürmeye başladık. Bütün düşmanlardan 5 tanesini kafadan indirsek, 15 tecrübe puanı var cepte. İlk 7 kişiyi fark edilmeden öldürmüş olsak 49, yuvarlak hesap 50 tecrübe puanı daha cepte. Zaten öldürülen düşman başına 5 puan alıyoruz, bir 50 tecrübe puanı daha bize ekleniyor. Sadece adam öldürsek, herhangi bir kaynak vesaire toplamadan, kabaca bir hesap ile 50, 50, 50 ve 15 tecrübe puanı olmak üzere, 165 tecrübe puanı olarak bize eklenmiş oluyor. 10 kişilik bir bölgeyi basıp herkesi temizlemek ise, tecrübe ettiğimiz için belirtebiliriz ki, ortalama 3 dakika ya sürüyor, ya sürmüyor.

Düşman başı kazandığınız tecrübe puanlarının dışında, aynı zamanda kaynak toplayarak da kazanabiliyorsunuz, fakat gerçekten önemsenecek bir tecrübe puanı sunmuyor bu size. Kaynak başına 10 tecrübe puanı, ortalama bir bölgede 3-4 adet civarında bulunuyor. Bu da 30 veya 40 tecrübe puanı demek. 10 adet düşman bulunan bir bölgeden, 1 adet doküman da çıkarsa eğer, kabaca bir hesapla cepte 300 tecrübe puanı bulunuyor, ama yine de bir ana hikayeyi anlatan görevi tamamladığımızda kazandığımız tecrübe puanı kadar iş görmüyor. Çünkü, bir ana görevi tamamlarken, bu kabaca hesapladığımız 300 tecrübe puanı da, görevden alacağımız en az 350 tecrübe puanına ekleniyor. Bazı görevlerde 350 tecrübe puanından çok daha fazlasını aldığımızı da hesaba katarsak, ana görevler hızlı seviye atlama açısından en çekici kısım olarak görünüyor. Eğer olur da Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands’de ana görevlerinizi bitirdikten sonra, oynamaya devam edip bütün her şeyi açmak isterseniz, bizim tavsiyemiz çok fazla düşman bulabileceğiniz bölgelere baskın düzenlemeniz.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands hakkında daha fazla önemli bilgiye, rehberlere, ipuçlarına ve çok daha fazlasına ulaşmak isterseniz, buraya tıklayınız. Ayrıca, eğer oyunu satın almak isterseniz, Aral üzerinden buraya tıklayarak satın almayı deneyebilirsiniz.

Tom Clancy's Ghost Recon® Wildlands2017-3-9-17-36-24 - Kopya

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.