Avatar
Yazar: Berkay Dağlı, Editör Yazım tarihi: 15.10.2023

Nvidia, 1 Kasım'da GeForce Now fiyatlarının artacağını açıkladı. Şirket, "bu bölgelerde artan operasyonel maliyetleri hesaba katmak için" Kanada ve Avrupa pazarlarında fiyatlarını yükseltti. Euro kullanan tüm ülkelerin etkileneceği zamlar listesinde Türkiye yer almamasına rağmen, bizim ülkemizdeki hizmetlere de zamlar uygulanabilir.

GeForce Now fiyatlarına zam

Hizmet, her ay 2 Euro daha pahalı olacak. Daha yeni zamlanan hizmetin fiyatları, yaklaşık 60 TL olan 2 Euro değerindeki zam nedeniyle bir kez daha artacak. 1 Kasım'dan önce hizmetin yıllık fiyatının yaklaşık 60 Euro artacağını düşünürsek, 6 aylık veya 1 yıllık bir üyelik almak isteyebilirsiniz. Yine de listede Türkiye isminin yer almadığını vurgulayalım.

GeForce Now fiyatlarına zam yolda
GeForce Now fiyatlarına zam yolda

Listede Türkiye olmadığı halde Nvidia'nın bulut oyun hizmeti aylık 270 TL'den kiralanıyor. Turkcell'in Gameplus hizmeti aracılığıyla ülkemizde kullanılabilir. Yeni aylık abonelik fiyatı, bu zamla birlikte yaklaşık 330 TL'ye yükselebilir. 6 aylık aboneliğin %25'lik bir indirimle 1.250 TL yerine 900 TL olduğunu da hatırlatalım.

Önümüzdeki haftalarda mevcut fiyatlardan Geforce Now hediye kartları da satın alabilirsiniz. Nvidia, indirimlerin hediye kartlarının fiyatlarını da etkileyeceğini belirtti, ancak eski fiyattan alınan kartların hala geçerli olacağını vurguladı. PC Game Pass oyunları artık hizmete yavaş yavaş eklenmeye başladığı için uzun süreli bir abonelik almayı düşünebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.