Gamer Network grubu, ReedPop tarafından satın alındı

Gamer Network grubu, ReedPop tarafından satın alındı

Oyun basını ve fuarcılığı alanında büyük bir gelişme.

Video oyunu basını ve fuarcılık dünyasında büyük bir birleşme yaşandı. Bünyesinde; USgamer başta olmak üzere Eurogamer, RockPaperShotgun, Gamesindustry.biz, Digital Foundry ve VG247 gibi video oyun sitelerini barındıran Gamer Network grubu, ReedPop tarafından satın alındı. Ayrıca Gamer Network grubu, EGX ve EGX Rezzed gibi etkinlikleri organize etmesiyle tanınıyordu. Böylelikle video oyun basını ve fuarcılık alanında, tarihin en büyük birleşmelerden bir tanesi gerçekleşmiş oldu. Okurlarımız için hatırlatalım, ReedPop; PAX ve New York Comic Con gibi etkinlikleri organize eden, Reed Exhibitions çatısı altındaki bir kuruluştur.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Gamer Network grubu, ReedPop

Bu büyük birleşmeyle ilgili açıklama yapan ReedPop yöneticisi Lance Fensterman, PAX ve EGX gibi iki büyük etkinliği birleştirmenin en büyük hayalleri olduğunu belirtti. Dünyanın dört bir tarafındaki hayranlarının aklını alacak yeni projeler üreteceklerini söyleyen Lance Fensterman, US Gamer başta olmak üzere sitelerdeki büyümeyi görmek için sabırsızlandığını ifade etti. Özellikle 2018 senesi ve sonrası için büyük planlar, eğlenceli işler geleceğini söyleyebiliriz.

Birleşmenin özellikle fuar ve etkinlikler alanında büyük bir etki göstereceği yorumları yapılıyor. Bu alandaki öncü kuruluşlardan olan ReedPop, gücüne güç katmış oldu. Satış sonrası, ReedPop tarafından organize edilen fuar ve etkinliklerin birleştirilmesinin düşünülüyor olması da heyecan verici. Böylesine bir güç birliğinin ardından, bakarsınız bir süre sonra E3 etkinliklerinin pabucu dama atılır. Yeni birleşme sayesinde daha büyük çapta video oyunu organizasyonlarına şahit oluruz. Bizler için, etkinliklerin kapsamının büyümesi, video oyunlarına dair gelişmelerin ve gösterimlerin sıklaşacağı anlamına geldiğinden sevindirici olacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın