Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 10.12.2016

5 milyon dolar çalıyorsunuz ve bunu Game of War isimli bir oyuna harcıyorsunuz?

yegvp8klkezx0ov5haua

Oyun sektörü oldukça ilginç bir sektör. Kimin, nerede, nasıl para harcayacağı, hangi oyuna nasıl yatırım yapacağı bilinmiyor. Gün geçmesin ki bu sektörde şaşırtıcı haberler okumaya devam etmeyelim. Sıradaki haberimiz, Amerika Birleşik Devletleri'nden.

A.B.D.'nin California eyaletinde yaşayan 45 yaşındaki Kevin Lee Co isimli bir şahıs, 2008-2015 yılları arasında çalıştığı şirkette yaptığı kara para aklamalar sayesinde tam tamına 4.8 milyon dolar kazandı. Cebe indirdiği bu parayla ne yapacağını düşünen Kevin Lee, parasını delicesine mobilyalara, arabalara, NBA'den sezonluk biletlere ve söylemediği daha birçok şeye harcadı. Bununla da yetinmeyen çılgın adam, yaklaşık 1 milyon dolar kadar parayı bağımlısı olduğu Game of War isimli oyuna yatırdı ve harcadı. Buradan iki sonuca varıyoruz: Ya Kate Upton gereğinden fazla akıl çelici ya da para içinde yüzmek insanın zekasını eksiltiyor.

Kevin Lee Co, işlediği suç nedeniyle A.B.D.'de 20 yıllık hapis cezasına ve 250 bin dolarlık tazminat ödemeye mahkum edilmiş durumda. Cezanın kara para aklama nedeniyle mi verildiği, yoksa o kadar oyun dururken paranın Game of War'a verilmesi nedeniyle mi verildiği henüz bilinmiyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.