Game Freak, Nintendo Switch için bir Pokémon oyunu düşünüyor olabilir

Game Freak, Nintendo Switch için bir Pokémon oyunu düşünüyor olabilir

Acaba Game Freak ne işler çeviriyor?

Her seferinde çok daha fazla özellik bulunan ve daha ayrıntılı Pokémon oyunu ile oyuncularını buluşturan ünlü serinin arkasındaki geliştirici ekip Game Freak, Nintendo Switch için yepyeni bir oyun planlıyor olabilir. Bu teorinin sebebini sorarsanız da eğer, Game Freak’in yakın bir zamanda listelediği 2 adet iş için eleman arayışından yola çıkılıyor. Elbette, ilk olarak akla nasıl böyle bir çıkarım yapılabileceği sorusu geliyor ister istemez, fakat iş açıklamalarında, aslında açık ve net bir şekilde ortada olan cümleler bulunuyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Pokémon Game Freak Nintendo Switch

Silicon Era tarafından bulunan eleman arayışını belirten gönderide Game Freak, 3D CG tasarımı elemanları arıyor. Açıklama kısmında ise, “Global olarak popüler olan bir rol yapma oyununun geliştirilmesinde çalışmak için bir şans!” yazısı yer alıyor. Bunun bir konsol projesi olarak belirtilmiş olması ise yine şüphe uyandıran bir açıklama. Seçilen kişi, hata ayıklama, çizgi film tarzı deforme karakterler, canavarlar ve eşya modelleri gibi birçok alanda çalışacak. Yapılan eleman arayışı reklamında, “Biz, sizi global bir kapsamda popüler olan bir rol yapma oyununun geliştirilmesi aşamasında çalıştıracağız. Bu, herkesin bildiği bir marka, gelecek kariyeriniz olabilecek bir teklif.” şeklinde çok büyük ipuçları taşıyan açıklama bulunuyor. Devamında ise bu projenin bir konsolda geliştirileceğinden bahseden kısımlar var.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Diğer iş ilanı ise, önceki ilan ile neredeyse aynı. Fakat, farklı olarak, Game Freak katılımcılarda Nintendo Wii U ve PlayStation Vita seviyesinde modellemelerde tecrübesi olmasını istiyor. Mayıs 2018’e kadar katılım açık olacak. Eğer Nintendo olur da oyuncularını heyecanlandırmak isterse ve gerçekten böyle bir Nintendo Switch için yeni bir Pokémon oyunu mevzusu söz konusu ise, önümüzdeki E3 2017 bunun için en mükemmel fırsat olacaktır onlar için. Bakalım Game Freak ne işler çeviriyor, yakında ortaya çıkar muhtemelen.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.