Fuse oyunu PC için çıkmayacak!

Fuse oyunu PC için çıkmayacak!

Fuse yapımcıları, oyunu PC platformunda çıkarmayı düşünmüyor.

Insomniac şirketinin CEO’su Ted Price‘ın Raddit‘e yaptığı açıklamada, şirketin PC için yeni projeler geliştireceğini ve Fuse oyununu PC platformunda düşünmediklerini söyledi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

rsz_xboxjar1Price’a göre Fuse oyunu PC platformunda rağbet görmeyecek. Nedeni ise PS3 ve Xbox 360‘da sorun çıkarmayan ama PC’de karşılaştıkları bant genişliği sorunu.

Ayrıca Price şunları da belirtti: “Başka birşey üzerine karar vermeden önce PS3 ve Xbox 360’da başarılı olduğumuzdan ve bir sorun yaşanmadığından emin olmak istiyoruz. Çünkü bu projemizde çok fazla yenilik vardı. Yeni IP, yeni motor, yeni araçlar, yeni yayın ortağı.”

Price yeni projelerde PC için de pek çok şey yapılacağını ve kullanıcıların sadece beklemeleri gerektiğini söyledi.

Price ayrıca takımın Wii U platformu içinde herhangi bir çalışmada bulunmadığını ama yeni nesil konsollar için çalıştıklarını söyledi. Fuse oyunu da yeni  nesil konsollarda yerini alacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

” PS4’ün gelmesiyle bağımsız geliştiricilerin önündeki engelleri kaldıracağı için çok heyecanlıyım. Ve buna karşılık Microsoft’un da yakında yapabileceği duyurular için de heyecanlanıyorum.”

Ayrıca Resistance serisinin geleceğinin de belirsiz olduğunu söyleyen Price: ” Önceden “Asla başka bir Resistance oyunu yapmayacağız.” demiş olabilirim. Fakat asla asla dememek lazım. Hiç değilse Resistance serisi için açık kapı bırakmakta fayda var.” dedi.

Fuse PS3 ve Xbox 360 için 28 Mayıs‘ta Kuzey Amerika‘da, 31 Mayıs’ta İngiltere‘de piyasaya sürülecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.