Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 13.08.2021

24 Nisan 2018 tarihinde 11 Bit Studios tarafından geliştirilen Frostpunk çıkışını yapmıştı. Strateji severler tarafında çokça beğenilmiş, farklı yapısı ve soğuk hava koşullarını zekice kullanarak hem eğlenceli hem de verdiğimiz kararların önemli olduğu bir oyun olmuştu. Bu haberimizde devam oyunu olan Frostpunk 2 oyununu konuşacağız. Ek olarak 11 Bit Studios’u Moonlighter ve This War of Mine oyunları ile tanıyor olabilirsiniz.

İlk oyundan 30 yıl ileriye gidiyoruz.

Sadece PC için geliştirilmekte olan Frostpunk 2, ana oyunun olaylarından 30 yıl sonrayı konu alacak. 30 yıl sonrasında, şehri ayakta tutmanın bir yolu olarak kullandığımız kömürün yerini petrolün aldığı daha da soğuk bir dünya göreceğiz. Ancak bu görüşe herkes katılmayacak kömür ve benzin arasında seçim yapılması gerekecek. Bu yüzden petrol arayışında kömürü geride bırakmaya karar verilirse bir muhalefetle karşılaşacağız. Geliştirici ekip, şehrimizin geleceği için daha anlamlı seçimler, daha büyük bir ölçek ve daha yüksek üretim değerleri sunan iddialı bir oyun vaat ediyor. Devam oyunu, çoğu ilk oyunda çalışmış olan 70 kişilik bir ekip tarafından geliştiriliyor.

Frostpunk nasıl bir oyun ?

Frostpunk, 1886 yılında yaşanan bir kar fırtınası sonrası büyük şehirleri terk edip hayatta kalmaya çalışan insanların mücadelesini konu alıyor. This War of Mine oyunundaki gibi yine aynı taraftan olaylar ele alınıyor ve kıyamet sonrası senaryosuna yine farklı bir pencereden bakmayı başarıyor. Şehrimizi kurduktan sonra içinde yaşadığımız insanlar ile hayatta kalmaya ve üşümemeye çalışıyoruz. Soğuk ise tek sorunumuz değil. Hayatta kalmak için belli kararlar vermemiz gerekiyor ve bu kararlar her zaman herkes için doğru seçenek olmuyor.

2 yıl boyunca bol bol DLC ile zenginleştirilmiş Frostpunk şu anda 3 milyondan fazla satmış. 16 Ağustos Pazartesi gününe kadar Steam’de ücretsiz ve %70 indirimde. Frostpunk 2’ye gelince, henüz bir çıkış tarihi yok, ancak Steam’de istek listesine ekleyip oyun hakkında gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Duyuru fragmanı ise aşağıda.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.