Forza serisi, Need for Speed serisinin birincilik tahtını elinden alacak

Forza serisi, Need for Speed serisinin birincilik tahtını elinden alacak

Bir en son Need for Speed oyununa bakıyoruz, bir de Forza Horizon 3'e bakıyoruz. Hak veriyoruz.

Yarış oyunlarını severler için dünya üzerinde çok önemli üç seri bulunuyor. Bazılarımızın gençlik, bazılarımızın çocukluk oyunları arasında bulunan Need for Speed serisi, oldukça klas bir seri olan Forza ve tabii ki Gran Turismo. Bu üç seriden iki tanesi, bildiğiniz üzere konsollara özel. Need for Speed ise elinden geldiğince herkesi karşılamaya çalışıyor. Belki kalitesindendir, belki de hitap ettiği oyuncuların çoğunluğundandır bilemiyoruz fakat bu seri, oyun dünyasının en iyi yarış serisi olarak kabul ediliyor. Fakat Microsoft cephesinde bulunan Forza serisi, bu liderlik tahtını almaya kararlı. Aslında iki serinin son çıkarttığı oyunlara bakıyoruz ve böyle bir durumun yakın zamanda gerçekleşeceğini düşünebiliyoruz rahatlıkla. Dilerseniz bu konuda gelen açıklamalara, haberimizin detaylarından göz atalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Forza serisi, Need for Speed serisinin birincilik tahtını elinden alacak

Turn 10 Studios geliştiricilerinden gelen açıklamaya göre Forza Horizon 3 duyurulduğu zaman, oyunculardan gelen tepkiler oldukça beğenildi geliştiriciler tarafından. Öyle ki geliştirici ekip, oyunlarının Metacritic puanını 80 ile 85 arasında düşünüyorlardı. Fakat gelen 91 puanı, onları oldukça şaşırttı ve heyecanlandırdı. Satışlar ise doğal olarak geliştirici ekibin beklediğinden çok daha fazlaydı. 11 senede 9 oyun ile karşımıza çıkan Forza serisi, son oyunu ile birlikte seriyi de bambaşka bir seviyeye taşıdı. Yapılan açıklamalarda Need for Speed ve Gran Turismo serilerine saygılarını sunan Turn 10 Studios, ardından zaman içerisinde kendi serilerinin de inanılmaz bir biçimde büyüdüğünü dile getirdi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Gran Turismo serisine bir şey söyleyebilmek oldukça zor. Çünkü o seri, belki de yarış simülasyon oyunlarının dedesi pozisyonunda. Her geçen oyunla da, yarış simülasyonu oyunları için çıtayı daha yükseğe taşıyor. Need for Speed serisi ise, yükselmek yerine aşağı iniyor. 2015 senesinde çıkan oyun belki oldukça güzel görünüyordu fakat oyunda herhangi bir his, bir amaç yoktu. Bu da oyuncuları çabuk sıkmıştı. Forza Horizon 3 ise, tüm yarış oyunlarından bazı parçaları içerisinde bulundurdu, benzersiz özellikler sundu ve tek başına konsol aldırabilecek bir yarış oyunu haline geldi. Oldukça başarılı bir seri, bakalım önümüzdeki senelerde de devamlılığını sürdürebilecek mi?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.