Forza Horizon 3 geliştiricisinin yeni oyunu gerçekten Fable mı?

Forza Horizon 3 geliştiricisinin yeni oyunu gerçekten Fable mı?

Fable bile onaylandı, gözler Gabe Newell'da.

Forza Horizon 3, bildiğiniz üzere Xbox üzerinde 2016 yılının en iyi oyunlarından bir tanesi olmayı başarmıştı. Böylesi bir oyunun arkasında bulunan ekip olan Playground Games de, bu sebeple takdir edilesi bir ekip elbette. Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğumuz bir haberde, bu ekibin yeni bir oyun üzerinde çalıştığını söylemiştik. Hatta, alınan raporlara göre, bu oyunun yeni bir Fable oyunu olduğundan bahsetmiştik. Bu haberimizde ise, Playground Games ekibi, bazı şeyleri onaylıyor olduğundan bahsedeceğiz. Tabii, tam bir resmi açıklama yapılmadı Fable konusunda, fakat şüphelerimiz bayağı bir giderildi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Forza Horizon 3 geliştiricisinin yeni oyunu gerçekten Fable mı?

Playground Games ekibi, “Biz, adı açıklanmamış bir başlık üzerinde çalışmaya başlıyoruz şu anda. O oyunun geliştirildiği platform da, bizler için ve oyuncular için birçok yönde çok iyi olan Xbox One X platformu.” şeklinde bir açıklamada bulundu. Zaten şirketin içerisinden biri de Forza Horizon 3 geliştirici ekibinin, 200 kişilik bir takım ile Microsoft tarafından görevlendirildikleri Fable üzerinde çalıştığını söylemişti. Bu yüzden de, bu tarz açıklamalar bizler için çok fazla sürpriz olmadı. Fakat dediğimiz gibi, henüz resmi bir isim belirtilmedi geliştirici ekip tarafından. Sadece ismi bilinmeyen bir oyun var.

İsmi bilinmeyen ve an itibari ile geliştirilme aşamasında bulunan bu oyunun Fable olduğunu anlamak çok da zor değil aslında. 17 Ocak 2018 tarihinde DigitalFoundry‘nin YouTube kanalında yayınlanan Forza Horizon 3 geliştirilme aşaması ile ilgili olan röportaj videosunda, bu bahsini etmiş olduğumuz cümleler geçiyor. Hem şirketin içinden birinin detayları vermiş olması, hem de röportaj esnasında ismi kapalı olarak belirtilmiş olması ve verilen bilgilerin birbiri ile örtüşmesi, Fable‘ın çok yüksek ihtimallerle yolda olduğunu gösteriyor. Muhtemelen, henüz daha erken aşamalarında olduğu ve hedefte büyük bir oyun olduğu için, hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Gözlerimiz yollarda Microsoft, artık itiraf etmenin zamanı geldi, öyle değil mi?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.