Fortnite artık bütün platformlar arasında çapraz platform desteği sunuyor

Fortnite artık bütün platformlar arasında çapraz platform desteği sunuyor

Darısı başka oyunların başına.

Çapraz platform imkanı söz konusu olduğunda PlayStation cephesinin ne kadar ters davrandığı tartışılmaz bir gerçek. İnadı inat olan PlayStation’ın hiçbir şart altında diğer rakipleri ile iş birliği yapacağını düşünmezdik. Özellikle de çapraz platform konusunda. Fakat, bizleri fazlasıyla şaşırtan bir durum gerçekleşti ve PlayStation, rakibi olan diğer şirketler ile çapraz platform özelliğini kullanmaya başladı. Bunu ise, Fortnite aracılığıyla gerçekleştirdi ve bildiğiniz üzere Fortnite, neredeyse bütün güncel platformlarda boy gösteren bir yapım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Fortnite ile PlayStation ekibinin inadı kırıldı

Epic Games ile Sony, Fortnite’ın yeni çapraz platform özelliğini denemek amacıyla açık beta başlattı. Fortnite’ın çapraz platform özelliğini denediği platformları sıralamak gerekirse eğer PlayStation 4, Android, iOS, Nintendo Switch, Xbox One, PC ve Mac şeklinde listeleyebiliriz. Açıkçasını sorarsanız, bu gelişme, PlayStation ekibinin gelecekte başka oyunlarda da bu tarz çapraz platform oynama imkanlarına izin vermesi anlamına gelebilir. Şimdilik giriş olarak Fortnite ile başlayan şirket, Minecraft ve daha nice yapımla daha fazla çapraz platform özelliği bulunduran oyun sunabilir.

Sony ekibi bu durum hakkında, “Bugün, birtakım oyunların toplulukları öyle bir gelişti ki, çapraz platform tecrübesi oyunculara önemli bir değer katar oldu. Bunun bilinciyle, bir yandan platformu genişletme imkanları bakınırken, bir yandan da kullanıcılarımızın bugün ve gelecek PlayStation tecrübelerinin sağlama alınması konusundaki iş mekaniklerinin kapsamlı bir şekilde analiz edilmesini tamamladık.” dedi. Çapraz platformun önemli olarak görüldüğü başka oyunların da bu özelliği desteklediğini görmek sevindirici olacaktır.


Fortnite
Fortnite İnceleme    Haber  |  Öne Çıkanlar 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.