Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 24.05.2020

Fortnite Sezon 2'nin 2. bölümünün 30 Nisan'da sona ermesi planlanmıştı. Ancak birkaç hafta önce geliştirici Epic Games bir uzatma bildiriminde bulundu. 4 Haziran tarihi Sezon 2'nin bitiş tarihi olarak duyuruldu. Sezon 3'ün de hemen sonrasında başlaması planlanıyor. Bu süreçte Sezon 2 için daha fazla içerik alabileceksiniz. Ancak Sezon 3'ün başlama tarihine hızla yaklaşıyoruz. Bakalım bu sezonda bizi ne gibi görevler ve içerikler bekliyor.

Epic Games, Sezon 2'nin birkaç hafta daha uzayacağını duyurduğunda oyuna birçok ek içeriğin geleceğini de duyurdu. Yeni sezon gelene kadar bonus XP'ler kazanabileceğiniz görevler de oyuna gelmiş olacaklar. Bence bu sezon görevlerini tamamlayamayanlar için büyük bir şans niteliğindedir.

Birçok edindiğimiz bilgiye göre Fortnite dünyasını büyük bir su kütlesi basacak ve haritanın geneli suyla kaplı olacak. Bu bilgiler ne kadar doğru henüz kesinliği kanıtlanamamış olsa da Sezon 3 gelince bütün bilgileri tüm gerçekleriyle öğrenebileceğiz.

Bu Epic Games'in ilk kez yaptığı bir şey değil. Daha önce de Bölüm 2 Sezon 1'i de Aralık 2019'dan Şubat 2020 tarihine kadar uzatmıştı. Bu süreçte yine yeni sezon çıkış tarihi yakınlaştıkça oyun içi bonus görevler vererek oyuncuların fazladan XP kasmasına ve yarım kalan BattlePass içeriklerini tamamlamasına yardımcı olmuştu. Bu ek süre boyunca da oyunda bir Star Wars içeriği olan ışın kılıçlarını görmüştük. O kılıçların hala bir hayranıyım. Umarım tekrar geri gelirler.

Sezon 2'nin en dikkat çeken olayı ise oyuna Deadpool kıyafeti ve içeriklerinin eklenmesi olmuştu. Deadpool içeriğini kazanmak için Deadpool'a ayrı olarak hazırlanmış çeşitli kolay görevleri yaparak alabiliyordunuz. Fortnite'nin Marvel Evrenindeki bir karakteri oyuna getirmesi bence çok büyük bir hareketti.

Aslında Sezon 2'nin biraz daha uzatılması bu sezonda halen yapamadığınız görevleri bir an önce yapmanıza büyük bir olanak sağlıyor. Bonus görevler de bunu destekler niteliktedir.

Fortnite Sezon 3 Ne Zaman Başlayacak?

Sezon 2'nin sona ermesine az kala gelecek olan yeni sezonun 4 Haziran'da ya da bu tarihe yakın bir zamanda çıkmasını bekleyebiliriz.

Oyunlar hakkında en güncel bilgileri edinmek istiyorsanız bildirimlerinizi açabilirsiniz. Ayrıca Epic Games'in ücretsiz dağıtacağı diğer oyunlar hakkındaki haberimize de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.