For Honor Rehberi – Şövalye Kahramanları

For Honor Rehberi – Şövalye Kahramanları

En iyi şövalye karakteri, sizce hangisi?

Zırhları ve silahları ile dikkat çeken, şövalyeler. For Honor içerisinde de bu grup bulunmakta. Şövalyelerin oyun içerisinde 4 farklı karakteri bulunmakta. Bu karakterlerin adı Warden, Conqueror, Peacekeeper ve Lawbringer. Bu 4 arasında, oynaması kolay olan da var, zor olan da. Peki, hangi karakter tam sizlik? Bu sorunun cevabını, bu rehber yazımızda bulabileceksiniz çünkü sizlere şövalye kahramanlarının rehberini sunuyoruz. Bu rehberimiz sayesinde, grubun 4 kahramanını da yakında tanıyıp, hangi şekil oynanışlara uygun olduğunu, hatta kahramanların daha detaylı bilgilerine ulaşabileceksiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

For Honor Rehberi - Şövalye Kahramanları

For Honor – Warden

Tanıtacağımız ilk karakterin adı Warden. Bu karakter, oyun içerisinde Vanguard tipine sahip ve oynaması en kolay olan karakterlerden bir tanesi. Yani ilk maçlarınızda sizlere zorluk çıkartmayacak olan bir karakter bu. Eğer bu karakter ile oynadıktan sonra, oyunun devamında da bu karakter ile devam etmek isterseniz, dikkat etmeniz gereken bazı istatistikler olacak. Bildiğiniz üzere oyunda karakterlerimizin silahlarını ve zırhını değiştirebiliyorsunuz. Warden için bu değişimi yaparken, saldırgan bir Warden için Attack ve Movement Speed istatistiklerine uygun eşyalar seçmeniz lazım. Fakat karakterinizin defansif olmasını isterseniz, Stamina ve Defense istatistiklerine uygun eşyalar seçmeniz lazım. Warden bu yönden oldukça başarılı bir karakter. Hem defansif, hem de ofansif yöne sahip yani.

Warden karakterinin iki farklı tipinin olması, onu oyunun en başına koymuyor ne yazık ki. Bu karakterin de karşısında çok güçsüz olabileceği düşmanlar olabilir. Bu yüzden oyunu oynarken, Raider’a dikkat etmelisiniz. Çünkü Warden, Raider’a karşı güçsüz kalabiliyor. Kensei ve Orochi kahramanları ise, size karşı çok güçsüz kalacaktır. Saldırınızı esirgemeyin bu iki kahramana karşı. Ayrıca kahramanımızın bazı artıları ve eksileri de bulunuyor. Öncelikle şunu söyleyelim, bu kahraman kesinlikle oyuna başlamak için en ideal kahramanlardan bir tanesi. Ayrıca düello oyun modunda da kullanabileceğiniz en iyi karakter bu. Ayrıca Warden komboları da oldukça kolay. Fakat eksi yönler de var tabii. Mesela bu karakterin ağır saldırıları, herkes tarafından çok büyük rahatlıkla engellenebilir. Ayrıca bu kahramanın özel bir yönü yok. Mesela bazı karakterler hızları ile, defansları ile veya menzili ile öne çıkar. Warden, hiçbir özelliği ile öne çıkamıyor.

For-Honor-Conqueror

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

For Honor – Conqueror

Tanıtacağımız ikinci karakterin adı Conqueror. Bu karakter, oyun içerisinde Heavy tipine sahip ve oynaması en kolay olan karakterlerden bir tanesi değil ne yazık ki. Yani ilk maçlarınızda sizlere zorluk çıkartabilecek bir karakter olabilir Conqueror. Eğer bu karakter ile oynadıktan sonra, oyunun devamında da bu karakter ile devam etmek isterseniz, dikkat etmeniz gereken bazı istatistikler olacak. Bildiğiniz üzere oyunda karakterlerimizin silahlarını ve zırhını değiştirebiliyorsunuz. Conqueror için bu değişimi yaparken, Defense ve Revenge istatistiklerine uygun eşyalar seçmeniz lazım. Eğer bahsettiğimiz bu iki istatistiğe önem verirseniz, başarılı bir Conqueror karakterine sahip olabilirsiniz.

Conqueror karakterinin bazı istatistikler ile öne çıkıyor olması, onu oyunun en başına koymuyor ne yazık ki. Bu karakterin de karşısında çok güçsüz olabileceği düşmanlar olabilir. Bu yüzden oyunu oynarken, Raider ve Warden’a dikkat etmelisiniz. Çünkü Raider ve Warden, size karşı çok güçlü kalabiliyor. Peacekeeper, Orochi ve Nobushi kahramanları ise, size karşı çok güçsüz kalacaktır. Saldırınızı esirgemeyin bu üç kahramana karşı. Ayrıca kahramanımızın bazı artıları ve eksileri de bulunuyor. Öncelikle şunu söyleyelim, bu kahraman kesinlikle oyundaki en iyi defansif kalkanlardan bir tanesine sahip. Yani oldukça güçlü bir defansı var. Ayrıca size karşı gelen tüm ağır ve hafif saldırıları, büyük bir kolaylıkla karşılayabiliyorsunuz. Fakat eksi yönler de var tabii. Mesela bu karakterin saldırıları ve hareket hızı inanılmaz yavaş. Son olarak, Conqueror pek ofansif bir karakter değil. Yani saldırı ağırlıklı bir karakter arıyorsanız, Conqueror sizin aradığınız karakter değil.

peacekeeper-sword-768x352

For Honor – Peacekeeper

Tanıtacağımız üçüncü karakterin adı Peacekeeper. Bu karakter, oyun içerisinde Assassin tipine sahip ve oynaması en kolay olan karakterlerden bir tanesi değil ne yazık ki. Yani ilk maçlarınızda sizlere zorluk çıkartabilecek bir karakter olabilir Peacekeeper. Eğer bu karakter ile oynadıktan sonra, oyunun devamında da bu karakter ile devam etmek isterseniz, dikkat etmeniz gereken bazı istatistikler olacak. Bildiğiniz üzere oyunda karakterlerimizin silahlarını ve zırhını değiştirebiliyorsunuz. Peacekeeper için bu değişimi yaparken, Attack, Movement Speed ve Stamina istatistiklerine uygun eşyalar seçmeniz lazım. Eğer bahsettiğimiz bu üç istatistiğe önem verirseniz, başarılı bir Peacekeeper karakterine sahip olabilirsiniz.

Peacekeeper karakterinin bazı istatistikler ile öne çıkıyor olması, onu oyunun en başına koymuyor ne yazık ki. Bu karakterin de karşısında çok güçsüz olabileceği düşmanlar olabilir. Bu yüzden oyunu oynarken, Orochi ve Conqueror kahramanlarına dikkat etmelisiniz. Çünkü Orochi ve Conqueror, size karşı çok güçlü kalabiliyor. Kensei, Nobushi ve Warlord kahramanları ise, size karşı çok güçsüz kalacaktır. Saldırınızı esirgemeyin bu üç kahramana karşı. Ayrıca kahramanımızın bazı artıları ve eksileri de bulunuyor. Öncelikle şunu söyleyelim, bu kahraman, oyundaki en iyi düello karakterlerinden bir tanesi. Dashing Thrust ve kanatma saldırıları ile kolaylıkla rakibinize zor anlar yaşatabilirsiniz. Fakat eksi yönler de var tabii. Mesela bu karakterin saldırı menzili oldukça kısa.

poleaxe-lawbringer-768x392

For Honor – Lawbringer

Tanıtacağımız son karakterin adı Lawbringer. Bu karakter, oyun içerisinde Hybrid tipine sahip ve oynaması en zor olan karakterlerden bir tanesi. Yani ilk maçlarınızda sizlere zorluk çıkartabilecek bir karakter olabilir Lawbringer. Eğer bu karakter ile oynadıktan sonra, oyunun devamında da bu karakter ile devam etmek isterseniz, dikkat etmeniz gereken bazı istatistikler olacak. Bildiğiniz üzere oyunda karakterlerimizin silahlarını ve zırhını değiştirebiliyorsunuz. Lawbringer için bu değişimi yaparken, Attack/Penetration ve Defense/Block Damage istatistiklerine uygun eşyalar seçmeniz lazım. Eğer bahsettiğimiz bu dört istatistiğe önem verirseniz, başarılı bir Lawbringer karakterine sahip olabilirsiniz.

Lawbringer karakterinin bazı istatistikler ile öne çıkıyor olması, onu oyunun en başına koymuyor ne yazık ki. Bu karakterin de karşısında çok güçsüz olabileceği düşmanlar olabilir. Bu yüzden oyunu oynarken, Warlord ve Conqueror kahramanlarına dikkat etmelisiniz. Çünkü Warlord ve Conqueror, size karşı çok güçlü kalabiliyor. Orochi, Kensei, Nobushi ve Peacekeeper kahramanları ise, size karşı çok güçsüz kalacaktır. Saldırınızı esirgemeyin bu üç kahramana karşı. Ayrıca kahramanımızın bazı artıları ve eksileri de bulunuyor. Öncelikle şunu söyleyelim, eğer Dominion modunu oynamayı düşünüyorsanız, kesinlikle bu karakteri almalısınız. Çünkü Dominion oyun modunda, bu karakter ile kolaylıkla dehşet saçabilirsiniz. Ayrıca bu kahramanın orta ve uzak menzili de oldukça etkileyici, güçlü karşı saldırılar ile kombine edebilirseniz, karşınızda kimse duramaz. Fakat eksi yönler de var tabii. Mesela bu karakterin saldırıları inanılmaz yavaş ve ağır saldırılarınız, karşı taraf tarafından kolaylıkla engellenebilir. Son olarak, yakın mesafe karşılaşmalarında da bu kahraman hiç başarılı değil. Eğer bu karakterlerden bir tanesi hoşunuza gittiyse ama oyununuz yoksa, neden bir tane almıyorsunuz? Buraya tıklayarak Aral üzerinden oyuna sahip olabilirsiniz.

For Honor hakkında daha fazla önemli bilgiye, rehberlere, ipuçlarına ve çok daha fazlasına ulaşmak isterseniz, buraya tıklayınız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.