Menü
https://leadergamer.com.tr/for-honor-war-of-factions-nedir/
For Honor , Popüler 18 Şubat 2017 13:22

For Honor Rehberi – Haritalar

Oyundaki haritaları, bu yazımız ile tanıyabilirsiniz.


14 Şubat 2017 tarihinde çıkışını gerçekleştiren, çoklu oyuncu temelli olan rekabetçi oyun, For Honor, oldukça sevildi. Bu sevginin sebebi de tabii ki çoklu oyuncu modları ve sunulan deneyim. Fakat bu deneyim ve oyun modları, boşlukta geçmiyor değil mi? Oyun içerisinde bu olayların gerçekleştiği haritalar var. Bu yazımızda da oyundaki o haritalara göz atacağız. Bu yazımız sonrasında, oyundaki tüm haritalar hakkında yeterli bilgilere sahip olabilirsiniz ve oynanışınıza, bu bilgiler ile yön verebilir, daha başarılı olabilirsiniz. Dilerseniz giriş kısmını uzatmadan, direkt olarak rehber yazımıza giriş yapalım.

For Honor Rehberi - Haritalar

Bahsetmek istediğimiz ilk harita, şövalye temalı olan Citadel Gate. Bu harita karşımıza farklı şekillerde de çıkabiliyor. Bu şekiller ise Day – Ashfeld, Foggy Day – The Myre, ve Snowy Night – Valkenheim. Kapalı beta sürecindeki harita olan Citadel Gate, A bölgesi tarafında düşmanları aşağıya itebileceğiniz uçurumlar bulundururken; C tarafında ise yüksekten, aşağıdaki düşmanlara atlayarak saldırı yapabileceğiniz noktaları bulunduruyor. Yukarıdan yapabileceğiniz bu saldırılar, genelde direkt olarak düşmanı öldürüyor. Yani oldukça önemli bu noktalar fakat C tarafı, eğer düşman tarafındaysa, o noktadan saldırı yapmanız zorlaşacaktır çünkü düşmanlar sürekli olarak yakınınızda doğacak.

Cathedral_2v2_map_overview

Bir diğer şövalye temalı harita ise Cathedral. Bu haritanın da farklı şekilleri bulunuyor ve bu şekiller, Day – Ashfeld, Rainy Day – The Myre, ve Foggy Dawn – Valkenheim olarak geçiyor. Citadel Gate, her ne kadar tüm oyun modlarında karşımıza çıkıyor olsa da, Cathedral haritası sadece düello ve Brawl modunda karşımıza çıkabiliyor. Bu haritanın içerisinde bulunduğu modlar küçük olduğu için, daha fazla tuzak bulunuyor. Bu tuzaklardan en önemlisi gayzer. Fakat düşmanı direkt olarak gayzere atarsanız, hemen ölmeyebilir düşmanınız. Çünkü gayzerler sürekli aktif bir durumda değil. Aktif olmadan önce hafif bir hareket oluyor su üzerinde. Bunu görür görmez düşmanı, suya doğru atarsanız direkt öldürebilirsiniz. Fakat daha erken atarsanız, başarısız olabilirsiniz.

Sanctuary_Bridge_layout

For Honor içerisinde her grup için 2 harita bulunuyor. Yani şövalyelerin sadece Cathedral ve Citadel Gate isimli haritaları var. Sırada ise samuray grubunun bir haritası olan Sanctuary Bridge bulunuyor. Sanctuary Bridge, diğer tüm haritalar gibi 3 farklı şekle sahip. Bu şekiller, Day – Ashfeld, Night – The Myre, ve Cloudy Day – Valkenheim. Bu harita, diğer haritalara göre daha dar fakat kesinlikle bir koridor darlığında değil. Sağ ve sol taraflarda, düşmanları aşağıya itebileceğiniz noktalar, aynı zamanda da, yukarıdan, aşağıdaki düşmana saldırabileceğiniz noktalar bulunuyor. Aşağıdaki görselden de görebileceğiniz Forest haritası da bir samuray haritası ve aynı Citadel Gate gibi sadece küçük oyun modlarında bulunuyor bu harita.

Forest_2v2_map_overview

Yine hemen aşağıdan görebileceğiniz son 2 harita olan River Fort ve Canyon haritaları da viking grubuna ait. Bu iki haritanın da sırası ile Day – Ashfeld, Cloudy Night – The Myre, ve Snowy Night – Valkenheim; Day – Ashfeld, Foggy Day – The Myre, ve Snowy Night tipleri bulunuyor. River Fort haritası, oyundaki tüm oyun modlarında bulunuyorken; Canyon haritası sadece küçük oyun modlarında bulunuyor. İki harita üzerinde de birçok tuzak bulunuyor ve bu tuzakların başını, düşmanları üzerine itebileceğiniz keskin demirler bulunuyor. Ayrıca Canyon haritasında, düşmanlarınızı denize de dökebiliyorsunuz eğer uğraşırsanız. Son olarak, eğer bu haritaları siz de deneyimlemek istiyorsanız fakat oyuna sahip değilseniz, buraya tıklayarak Aral üzerinden oyuna sahip olabilirsiniz.

For Honor hakkında daha fazla önemli bilgiye, rehberlere, ipuçlarına ve çok daha fazlasına ulaşmak isterseniz, buraya tıklayınız.

River_Fort_4v4_overviewCanyon_2v2_map_overview

Kaan GEZER Editör