For Honor Rehberi

For Honor Rehberi

Oyun hakkında bilmeniz gereken her şey, bu yazımızda.

Ubisoft’un yepyeni oyun serisi olan For Honor, oyuna yeni başlayan oyuncular için, bu türe yeni olan oyuncular için veya zamanında oyunu pek dikkatli oynamamış oyuncular için zor olabilir. Bazı önemli şeyler, gözünüzden kaçıyor olabilir. Belki de oyun hakkında bir noktayı nasıl yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Bu rehber yazımız da umuyoruz ki sizlerin tüm sorularına cevap olacak, bilmediğiniz şeyleri, size öğretecek. Dilerseniz hemen aşağıdan rehberlerimize göz atalım. Bakalım aradığınız şeyi bulabilecek misiniz? Eğer bulamazsanız da dert etmeyin, bir yorum atın ve zaman da bulabilirsek, sorunuz için bir rehber yazısı çıkartalım. Sadece sizin için. Ayrıca bu yazımızı da sıkça kontrol etmeyi unutmayın, çünkü For Honor hakkında her içerik ürettiğimizde, burayı da güncelliyor olacağız. Yani bu sayfa, oyun hakkındaki ana sayfanız olacak. Şimdiden iyi okumalar!

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

For Honor Rehberi

For Honor hakkında mutlaka bilmeniz, okumanız gereken önemli şeyler. 

Ubisoft, şaşırtıcı bir şekilde güzel bir serinin temellerini attı. Açıkçası ben bu seviyedeki bir başarıyı beklemiyordum. Dediğim gibi, oyun beni çok çabuk sıkabilecek potansiyele sahip fakat şu ana kadar sıkılmadım. Bu sıkılmama sebebim ise kesinlikle karakter özelleştirme ve geliştirme ögelerinin derinliği. Evet, oynanış bana hala çok sıkıcı, tekrar eden ve sıradan geliyor ama rekabetçi çoklu oyuncu oyunlarını seviyorsanız, mutlaka denemeniz gereken bir oyun. Bunun haricinde, ben yine senaryodan daha büyük bir şey bekliyordum ama tam tersi çıktı. For Honor kesinlikle senaryo veya tekli oyuncu modu için alınabilecek oyunlardan değil. Son olarak, tebrikler Ubisoft. Şaşırttın bizi!”

Daha önce oyunun benzersiz olduğunu söylemiştik. Bu benzersizliğin küçük bir sebebi de yakın dövüş mekanikleri. Şu an piyasada böyle bir oyun yok. Uzun zaman boyunca da gelmeyecek. AAA kalitesinde, gard almalı, karakter özelleştirmeli bir yakın dövüş oyunu, Ubisoft tarafından çok güzel bir şekilde araştırılmış ve tam zamanında piyasaya çıkartılmış bir oyun. Her neyse, demek istediğimiz şu: Eğer doğru oyuncuysanız, bu oyun sizin hayatınızın oyunu olabilir.”

Bu oyun, bir Hack & Slash tarzına sahip değil. Saniyede 30 kez R2 tuşuna basarak saldırı yapma, size hiçbir zaman, hiçbir şey kazandırmayacaktır. Öncelikle dayanıklılık ve can barınıza dikkat etmeniz lazım. Ardından, karakterinizin önemli kombolarını öğrenip, ona göre bir saldırı planlamanız lazım. Gerekiyorsa, ki gerekiyor, karşınızdaki düşmanın hareketlerini gözleyip, doğru zamanda saldırı yapmayı beklemelisiniz. Özellikle düello modunda, bu oyun tam bir sabır gerektiriyor.”

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

For Honor, hem senaryo, hem de çoklu oyuncu moduna sahip olan bir oyun. Bu iki mod içerisinde de farklı farklı ayrı modlar bulunuyor. Bizler de, bu yazımızda o modlar alakalı ipuçları vereceğiz sizlere. Çünkü her mod aynı değil ve farklı stratejiler gerektirebiliyor. Bu stratejileri uyguladığınız zaman, oyundaki tüm oyun modlarını domine edebilmeniz mümkün olacak.”

For Honor, içerisinde hem bir senaryo modu, hem de çoklu oyuncu modu bulunduran bir oyun. Senaryo modunu da, çoklu oyuncu modundaki 5 modu da, istersek gerçek oyuncularla, istersek de botlarla oynayabiliyoruz. Bu tüm modlar, oynaması, anlaması oldukça basit. Yalnız, oyun içerisinde bir mod var ki, herkesin kafasını karıştırabilecek bir potansiyele sahip. Bu modun adı, War of Factions.”

14 Şubat 2017 tarihinde çıkışını gerçekleştiren, çoklu oyuncu temelli olan rekabetçi oyun, For Honor, oldukça sevildi. Bu sevginin sebebi de tabii ki çoklu oyuncu modları ve sunulan deneyim. Fakat bu deneyim ve oyun modları, boşlukta geçmiyor değil mi? Oyun içerisinde bu olayların gerçekleştiği haritalar var. Bu yazımızda da oyundaki o haritalara göz atacağız.”

“Birlikleri için savaşan bir ekip, vikingler. For Honor içerisinde de bu grup bulunmakta. Vikinglerin oyun içerisinde 4 farklı karakteri bulunmakta. Bu karakterlerin adı Raider, Warlord, Berserker ve Valkyrie. Bu 4 karakter arasında, oynaması kolay olan da var, zor olan da. Peki, hangi karakter tam sizlik?”

Zırhları ve silahları ile dikkat çeken, şövalyeler. For Honor içerisinde de bu grup bulunmakta. Şövalyelerin oyun içerisinde 4 farklı karakteri bulunmakta. Bu karakterlerin adı Warden, Conqueror, Peacekeeper ve Lawbringer. Bu 4 arasında, oynaması kolay olan da var, zor olan da. Peki, hangi karakter tam sizlik?”

“Dövüş teknikleri ve kılıç ustalıkları ile dikkat çeken, samuraylar. For Honor içerisinde de bu grup bulunmakta. Samurayların oyun içerisinde 4 farklı karakteri bulunmakta. Bu karakterlerin adı Kensei, Shugoki, Orochi ve Nobushi. Bu 4 arasında, oynaması kolay olan da var, zor olan da. Peki, hangi karakter tam sizlik?”

  • Çok daha fazla rehber ve önemli bilgiler, sizler için hazırlanıyor. Burayı düzenli olarak kontrol etmeyi unutmayınız.

For Honor_20170215123054

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.