Menü
https://leadergamer.com.tr/crash-bandicoot-n-sane-trilogy/

For Honor

Yapımcı Ubisoft Montreal
Dağıtımcı Ubisoft
Tür
Çıkış Tarihi 14 Şubat 2017
For Honor , Popüler 17 Şubat 2017 9:05

For Honor almak için 10 sebep

Yepyeni bir oyun ile yepyeni bir deneyim kazanmak istiyorsanız, bu ilk sebebiniz olabilir mesela.


Ubisoft, yepyeni bir serinin temellerini attı. For Honor, işte o seri ve temel taşı. Peki, takipçilerimizin aklına bazı sorular olabilir bu oyun hakkında. Yeni bir serinin ilk oyunu olduğu için ve Ubisoft tarafından geliştirildiği için insanlar hemen kolayca yaklaşamıyor tabii. Bizler de oyunu bayağı bir oynama fırsatı bulduk. Bu yüzden de sizlere bir yazı hazırlayalım dedik. Bu hazırladığımız yazıda, oyunu almak için bazı sebepleri sizlere sunacağız. Belki bu sebepler ardından oyunu almak veya almamak arasında bir karar kılabilirsiniz. Bakalım bu oyun, içerisinde sizi çekecek bir şeye sahip miymiş? İşte For Honor almak için 10 sebep!

For Honor almak için 10 sebep

For Honor benzeri bir oyun yok.

Oyun, temelinde bir çoklu oyuncu oyunu ve yakın dövüş mekaniği bulunuyor. 3 farklı yönde gard alıp, saldırı yapmanız gerekiyor. Aynı şey, sizin düşmanınız için de geçerli. Ayrıca, düşmanınız da ne taraftan saldıracağınızı ve gard aldığınızı görebiliyor. Oyunu da ilginç kılan nokta da bu. Bu sayede oyun rekabetçi bir havaya giriyor. Düello modundan, bölge kapma moduna kadar birçok oyun modunu içerisinde bulunduran bu oyun, derin karakter özelleştirme ve geliştirme özellikleri ile de kendisini benzersiz kılıyor. Eski çağ temalı oyunları da seviyorsanız, kesinlikle ilginizi çekecektir.

Acımasız bir yapı.

Eğer oyunun çoklu oyuncu modunda, 2’ye 2 veya 4’e 4 modlardan bir tanesini oynuyorsanız, kendi arkadaşlarınızın da size zarar verebildiğini göreceksiniz. Bunun sebebi ise gerçekçilik. Bu verilen hasar, oyuncuların sizi rahatsız edebileceği seviyede de olmadığı için, şaka yapmayı pek seven oyuncularla karşılaşmıyorsunuz. Salladığınız her kılıç darbesine dikkat etmeniz gerekiyor bu yüzden. Takım arkadaşınızın sizin yüzenden hasar alıp, ölmesini istemezsiniz bence. Ayrıca, karşınızda bir düşman varken, yapabileceğiniz tek bir hata da sizin sonunuzu getirebiliyor. Tabii bu karşınızdaki düşmana da bağlı. Komboları iyi biliyorsa, refleksleri de kuvvetliyse, o düşman hiçbir hatayı affetmez.

Öğretici bölümler.

For Honor, öğrenmesi kolay ama ustalaşması zor bir oyun. Oyunu öğrenme yolunda da, ustalaşma yolunda da oyunun öğretici ögeleri sizin yanınızda oluyor. Basit ama etkili bir öğretici bölüm ile başlayan bu oyun, oyun içerisine entegre edilmiş videolarla, hızlı ulaşılabilir kombo listesiyle, size kolay bir öğrenim yolu sunuyor. Yok, eğer size onlar da yetmezse, biz ne güne duruyoruz? Rehber yazılarımız sizlere bu konuda da yardımcı olacaktır.

Yakın dövüş mekanikleri.

Daha önce oyunun benzersiz olduğunu söylemiştik. Bu benzersizliğin küçük bir sebebi de yakın dövüş mekanikleri. Şu an piyasada böyle bir oyun yok. Uzun zaman boyunca da gelmeyecek. AAA kalitesinde, gard almalı, karakter özelleştirmeli bir yakın dövüş oyunu, Ubisoft tarafından çok güzel bir şekilde araştırılmış ve tam zamanında piyasaya çıkartılmış bir oyun. Her neyse, demek istediğimiz şu: Eğer doğru oyuncuysanız, bu oyun sizin hayatınızın oyunu olabilir.

For Honor_20170215105729

Benzersiz 12 karakter.

Oyunda tam 12 benzersiz karakter bulunuyor. Benzersizlikten kastımız, sadece dış görünüş değil. Oynanış olarak da hepsi birbirinden farklı bu karakterler. Birçok oynanış stiline uygun olarak karakterler, karşı saldırı uzmanları, gard kırıcılar, ninjalar, tanklar ve çok daha fazlası. Karakterlerin hepsi de farklı zorluk seviyelerine sahip. Kolay karakterler, hemen, kolaylıkla alışılabilir karakterlerken; zor olanları anlamak biraz daha uzun sürüyor. Her karakter, size farklı deneyimler, farklı oynanış yolları sunuyor. Hepsini denemeniz gerek.

Takım oyunu, ayrı bir eğlenceli.

Oyun içerisindeki birçok oyun modu, takım oyunu gerektiriyor. Düello modu haricinde, eğer takım oyunu seven bir oyuncu ile eşleşirseniz veya direkt arkadaşınız ile oyuna girerseniz, takım oyunu ile çok daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz For Honor yapıtını. Özellikle 4’e 4 gibi büyük bir oyun modunda, takım halinde hareket etmek çok hızlı bir şekilde size galibiyet getirebiliyor.

War of Factions

War of Factions neydi? Oyunun interaktif bir oyun moduydu. Bu oyun modu, Samuray, Viking ve Şövalye ekiplerinin harita üzerindeki sınırlarını belirliyor. PC, PlayStation 4 ve Xbox One oyuncularının tek bir harita üzerinde yer aldığı bu oyun modu sayesinde oyunu oynayan milyonlarca oyuncu, kendi seçtikleri grubun sınırlarını koruyor, diğer grupların sınırlarına saldırıyor. Saatlik güncellemelerin, haftalık rauntların ve 10 haftalık sezonların bulunduğu bu oyun modu, sizlere benzersiz hediyeler de veriyor.

 Senaryo modu.

For Honor, kısa ama oynamaya değer bir senaryo moduna sahip. 3 farklı grubun da senaryosunu oynadığımız bu mod, aslında birbirine bağlı hikayelere, iyi ve kötü karakterlere sahip. İçerisinde biraz komedi bile var. Her şey bir yana, oyundaki karakterlerin çoğunu denemek için ve oynanışa alışmak için oldukça güzel bir oyun modu. Ayrıca çoklu oyuncu modundaki oyuncularla uğraşmak istemediğiniz zaman da adım atabileceğiniz bir mod. Özellikle patron savaşları oldukça zorlu ve aynı zamanda da eğlenceli olabiliyor.

For Honor_20170215133622

Grafikler ve performans. 

For Honor, grafiksel ve performans açısından oldukça başarılı bir oyun. Grafikler, sizlerin de görsellerden görebileceği gibi fotoğraf gerçekçiliğinde değil fakat gerçekten güzel görünüyorlar. Performans ise yeterli. Oyun, PlayStation 4 Pro üzerinde stabil bir FPS ile çalışıyor ve bir rekabetçi oyun için de önemli olan budur bizce. Eğer daha sinematik bir deneyim isterseniz de, biraz önce bahsettiğimiz senaryo modunu deneyebilirsiniz. Güzel sinematik sahnelere sahip.

Yepyeni bir seri. 

Ubisoft, bu oyun ile yepyeni bir serinin temellerini attı. Bu demek oluyor ki, yepyeni bir deneyim, daha cesur bir Ubisoft bizleri bekliyor. Geliştirici ekip, hem bu oyunla, hem de serinin diğer oyunları ile mutlaka yepyeni şeyleri deneyecektir. Bunlara da sadece bu oyunu alarak tanık olabileceksiniz. Yepyeni bir serinin doğumunu kim görmek istemez ki? Eğer bu tarz oyunları seviyorsanız, kesinlikle pişman olmayacaksınız. Oyuna sahip olmak isterseniz eğer, buraya tıklayarak Aral üzerinden de satın alabilirsiniz.

For Honor hakkında daha fazla önemli bilgiye, rehberlere, ipuçlarına ve çok daha fazlasına ulaşmak isterseniz, buraya tıklayınız.

Kaan GEZER Editör