Türkiye

Firefox’un 48. sürümü indirmeye açıldı!

Firefox’un 48. sürümü indirmeye açıldı!

Firefox, 48. sürümüyle Chrome tarayıcısına ciddi rakip olacak gibi görünüyor.

Mozilla‘nın internet tarayıcısı Firefox, 48. sürümü ile Windows, Mac, Linux ve Android platformlarına çıktı. Firefox 48 ile beraber tarayıcıya çoklu işlemci desteği, indirmeler için özel koruma ve Android için medya geliştirmeleri geliyor. Ayrıca eski OS X sürümlerine ve Android Gingerbread işletim sistemine destek de bu sürümle birlikte kesiliyor!

Firefox

Firefox‘un 48. sürümüne ulaşmasıyla birlikte kullanıcıların uzun zamandır beklediği çoklu işlemci özelliği aktif hale getirildi. Bu özellik sayesinde internette gezinirken tarayıcımız, kullanıcılarına daha fazla performans sunuyor. Elbetteki tek değişiklik çoklu işlemci kullanımı değil. Bu popüler tarayıcı, indirdiğiniz dosyaları artık kontrol edecek ve taradığı dosyaların zararlı yazılım barındırıp barındırmadığını size otomatik bildirecek. Tasarımsal değişiklikleri de içeren güncelleme, internet tarayıcısının daha kullanışlı olması için basitleştirmeler getiriyor.

fx3

Gördüğümüz kadarıyla Firefox, 48. sürümünde geliştiricilerini de unutmamış. Geliştiriciler için hazırlanan özel bölümler sayesinde artık internet sayfalarının kodlarına daha rahat ulaşılabiliyor. İnternet tarayıcısının 48. sürümünde, özellikle tarayıcı konsolunda da büyük geliştirmeler yapıldı. Eğer sizler de bu tarayıcıyı kullanıyorsanız sadece güncelleyerek, kullanmıyorsanız şu linkten 48. sürüme ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (1)

Bir Cevap Yazın