Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 25.01.2024

FC 24, adını değiştiren ancak 30 yıl önce başlayan gelişim yoluna devam eden FIFA'nın yeni bir formatı ve adıdır. Proje, futbol topunun, oyuncuların ve çarpışmaların, taraftarların ve antrenörün davranışlarının grafikleri ve fizikleri için bir güncelleme aldı. Çevrimiçi olarak lig sisteminde maçlar oynayabilecek, kariyerinizi bir antrenör olarak inşa edebilecek veya profesyonel bir futbolcu olabileceksiniz.

Online Mod

Her oyuncu, renklerini savunacağınız favori kulübü olan oyun takımını seçmelidir. Futbolcuların özellikleri ve farklı değer seviyeleri (bronz, gümüş ve altın) olan bir kart sistemi aracılığıyla gerçekleştirileceği çevrimiçi modda oynayacaksınız. Başlangıçta, ilk oyun takımınızı oluşturacak ilk oyun setinizi alacaksınız - bu, çevrimiçi modun bir özelliğidir; seçilen kulüpte kayıtlı olan oyuncuların mevcut sözleşmeleri yerine, her zaman rastgele futbolcular alırsınız. FC 24 jetonları kazanmanız veya satın almanız ve bunları takımınızı geliştirmek ve rastgele oyuncu setleri satın almak veya transfer penceresinde belirli kartları geri almak için harcamanız gerekecektir.

Lig Maçları

İlk birkaç maçta oyun seviyenizi belirleyeceğiniz ve rahat oyun seviyenize göre uygun bölümü seçeceğiniz diğer oyunculara karşı oyunlar oynayacaksınız. Her maç için, sonucu ne olursa olsun, FC 24 jeton alacak ve EA Sports'un turnuvalarına katılmanıza yardımcı olacak puanlar biriktireceksiniz. Kaybettiğinizden daha sık kazanırsanız, zamanla daha yüksek seviyeli oyuncuların bulunduğu bir bölüme aktarılacaksınız ve daha sık kaybederseniz, tam tersine, rütbeniz düşürülecektir. Üzülmenize gerek yok, çünkü oyun öncelikle rahatınız için tasarlanmıştır ve kademeli olarak oyunun kalitesini ve oyuncuların seviyesini artırarak geri yükselmeniz garanti edilir.

Turnuvalar

Normal lig maçlarını aktif olarak oynar ve 1500 puan biriktirirseniz, hafta sonu turnuvasına katılmaya hak kazanırsınız. Bu formatın avantajı, size yeni bir oyun deneyimi kazandıracak rastgele seviyedeki rakiplerle eşleştirilecek olmanız ve tüm maçları kaybetseniz bile, oyun dizilişinizi güçlendireceği garanti olan rastgele bir futbolcuyla en az bir altın set alacak olmanızdır.

Hak kazanmak için 10 maçtan 4'ünü kazanmanız gerekir ve başarılı olursanız veya bazı maçları kazanırsanız, daha fazla set alacaksınız ve oyun kompozisyonunuz çabalarınız nedeniyle gelişmeye başlayacaktır. Hafta Sonu Liginin ana aşamasına ulaştığınızda, paketleri almaya devam edebilir ve ucuz FC 24 paraları kazanabilir, yeni gol kutlama kartlarının ve stadyum yükseltmelerinin kilidini açabilirsiniz.

Jeton kazanmak için görevler ve modlar

Tamamlanabilecek ve tamamlanması gereken sürekli oyun içi görevleriniz olacak, ancak bazıları kendi kendine kapanacak çünkü gol atma, başarılı top kapma gibi maç içinde aktivite anlamına geliyorlar. Önemli olan, görevleri güncellenmeden önce zamanında tamamlamaktır ve ardından FIFA 24 jetonları alacaksınız. Meydan okuma ve anlar modlarını oynayabileceksiniz. Mücadeleler, yönetim kurulu tarafından sizden önce belirlenen bir maç için görevlerin tamamlanmasıdır, ancak rakibinizin kim olacağını, gerçek bir oyuncu veya yapay zeka seçebilirsiniz.

Anlar, FIFA'nın sizin için önemli ve ünlü bir futbol anı yarattığı ve bunu tam olarak uygulamanız gereken bir moddur. Örneğin, Şampiyonlar Ligi finalinde Ryan Giggs tarafından bir gol atılacaksa ve o golü atarsa, siz tamamlayana ve FIFA 24 jetonlarını alana kadar başka hiçbir gol veya top çalma modu yeniden başlatılmayacaktır.

Koçluk ve kariyer modu

Favori kulübünüzü seçecek ve bir maç sırasında tüm takımı yönetme, stratejisini belirleme, oyuncu değişikliklerini yönetme, transfer penceresini araştırma ve genç ve yetenekli gençleri bulmak için scouting geliştirme becerisine sahip tam teşekküllü bir koç olacaksınız. Antrenmanların şekillendirilmesinde ve stadyumun gelişimine yatırım yapılmasında yer alacaksınız.

Göreviniz, seçilen kulüp ve lige bağlı olarak, ülkenizin ligini ve kupasını, Şampiyonlar ve Avrupa liglerini ve elemelerini kazanmak için çabalayacaksınız. Görevinizi karmaşıklaştırabilir ve bir ülkenin, örneğin İngiltere veya Fransa'nın ikinci ve üçüncü liglerinden bir kulüp seçebilir ve zayıf bir bütçe ve az tanınan oyuncularla bir kulüp kurma yoluna gidebilirsiniz, bir oyun kadrosu oluşturmak ve onları ilgili tüm liglerden geçirip en üst lige çıkarmak ve şampiyonluk ve kupa için rekabet etmek ve sezon sonunda ligde işgal edeceğiniz konuma bağlı olarak Şampiyonlar Ligi veya Avrupa'ya katılmaya başlamak için tüm yolu kat edebilirsiniz.

Profesyonel Modu

Kendi futbolcunuzu, hatta kendinizi yaratabilir, sadece onun olarak oynayabilir ve tüm profesyonel futbol deneyimini yaşayabilirsiniz. Rolünüzü seçebilirsiniz - forvet, stoper, defans oyuncusu veya kaleci. Sadece oyuncunuzu kontrol edeceksiniz ve sonuçlara ulaşmak için takımla etkileşime girmelisiniz. Yolculuğunuza seçtiğiniz kulübün genç takımında bir genç olarak başlayacak ve sonuçlarınıza bağlı olarak ana takıma ilerleyecek ve hatta ülkenizin milli takımına dahil olacaksınız.

Kulübünüzün başarısına bağlı olarak, potansiyel olarak turnuvalara katılabileceksiniz - Şampiyonlar veya Avrupa ligi, ulusal kupa ve Dünya ve Avrupa şampiyonaları. Koç her seferinde sizin için görevler belirleyecek ve bunları tamamlarsanız, daha fazla oynama süresi almaya başlayacak ve hatta tüm maç boyunca sahaya çıkacaksınız, ancak kötü oynarsanız, daha sık değiştirilecek, sahaya çıkmanıza izin verilmeyecek ve hatta sizinle ilgilenecek başka bir kulübe kiralık olarak satılabileceksiniz.

Yeni ve ilginç bir deneyim yaşamak için, kalede duracağınız, ne zaman ve hangi çıkışları yapacağınıza karar vereceğiniz ve hatta gol atmaya çalışırken sahaya koşacağınız bir kaleci rolünü deneyin. Bazen maçın kazanılması ya da en azından berabere bitmesi sizin hareketlerinize ve kurtarışlarınıza bağlı olacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.