Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 23.12.2018

FIFA 19 oyuncularının muhtemelen FIFA 19 FUTMAS etkinliği gözünden kaçmamıştır. Sonuçta, gerçekten büyük bir etkinlik ve FIFA 19 Ultimate Team için muhteşem katkılar sağlayan şeylere sahip. EA, her yıl yepyeni içerikler çıkarıyor ve bütün bu içeriklerden faydalanmak da biz oyunculara düşüyor. Bu yazımızda, FIFA 19 FUTMAS etkinliği hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz her şeyi bir araya getirmeye çalıştık. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan yazımızın detaylarına geçelim.

FIFA 19 FUTMAS etkinliği nedir?

Aslında, etkinliğin adına baktığınızda hemen bir şeyler aklınızda yer edinmeye başlamıştır bile. FIFA 19 FUTMAS etkinliği, her yıl, yıl başında gerçekleşen bir etkinlik. FIFA Ultimate Team'in yıl başını kutlamakta olduğu ve bu aşamada bol bol özellik dağıttığı bir etkinlik. Bu etkinlik dizisi, FIFA 13'den beri devam etmekte.

FIFA 19 FUTMAS etkinliği ne zamana kadar sürecek?

FIFA 19 FUTMAS etkinliği, toplamda 17 gün sürecek. 14 Aralık 2018 tarihinde başlayan etkinlik, 31 Aralık 2018 tarihi ile birlikte de sona erecek.

Ne tür SBC'ler bulunuyor?

SCB dediğimiz şeyin tam olarak ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Squad Building Challenges olarak da bilinmekte. Eğer Türkçe olarak oynuyorsanız, bu Kadro Kurma Görevleri olarak karşınıza çıkacaktır. KKG olarak da belirtebileceğimiz bu görevlerde bizleri 3 çeşit görevler bekliyor. Günlük KKG, İkonlar KKG ve FUTMAS temalı KKG olarak belirtebiliriz bu görevleri.

Günlük KKG, her gün değişen görevler oluyor. Altın oyuncularda +1 ve +6 arasında güç artışı sağlayabiliyor. İkonlar KKG kısmındaki ilk 3 oyuncu mesela Sol Campbell ve Michael Ballack. Tabii, Rui Costa, Roy Keane ve Rivaldo da yine bu kısımda yer alıyor. Fiyatları biraz üzücü olsa da, kesinlikle değecek oyuncular. FUTMAS temalı görevlerin belli bir düzeni bulunmuyor. Örneğin, FUTMAS görevlerinden bir tanesi, hepsi altın ve hepsi seyrek olan 30 adet kart veriyor ve bunun karşılığında sizden 5'ten fazla seyrek kart bulunan ve 90 kimyası bulunan altın bir takım istiyor.

Belli bir oyuncu için KKG yapmalı mıyım?

Bu sorunun cevabı tamamen size bağlı. Aklınızdan geçen oyuncunun KKG'lerini yapmanız konusunda sizi yönlendirecek birkaç soru sorun kendinize öncelikle. Kendinize o kartı isteyip istemediğinizi sorun. Masrafları %50 yükseltin. Yeni bütçede isteyeceğiniz 5 adet oyuncu sayın. Eğer sayamazsanız KKG'yi tamamlayın. Eğer sayabilirseniz, boş yere paralarınızı harcamayın.

Gelecek KKG oyuncuları hangileri?

Bu konuda tam olarak bir bilgi bulunmuyor ne yazık ki. Bekleyip görmek gerek.

En iyi kartları ve paketleri nasıl elde ederim?

FIFA 19 FUTMAS etkinliği esnasında en iyi paketi elde etmek istiyorsanız, KKG'lere abanmanızı tavsiye ederiz. Kesinlikle, asla jetonlarınızı kullanarak paket almayın. EA, direkt satın alabilmeniz için birtakım özel paketler sunacaktır. Tavsiyemiz, bu konuda pek fazla bu taraflara yaklaşmamanız. Tabii, karar yine de sizin. Tavsiyemizi soracak olursanız, biraz sabredin. Mağaza bazen altın kartlarla dolup taşacaktır. Ara ara kontrol ederek bu kartlardan ufak ufak satın almanızı tavsiye ederiz.

Kendinize özel bir transfer hedefleri listesi oluşturun ve bu listede yer alan isimlere ne kadar ödeyebileceğinizi belirleyin. Mağazayı fırsat buldukça yoklayarak, hedefinizdeki oyuncu sizin istediğiniz fiyata düştüğünde satın alarak çok güzel karlar elde edebilirsiniz. FIFA 19 FUTMAS etkinliğinin 31 Aralık 2018 tarihinde sona ereceğini belirttik zaten. O zamana kadar elinizden geldiğince takımınızı bu etkinlikten faydalanarak yükseltin.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.